REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jeden z najlepszych laptopów na rynku w nowej wersji. Oto jeszcze szybszy MateBook X Pro

Zupełnie nowy ekran, jeszcze wydajniejsze podzespoły i najnowocześniejsze systemy łączności. Całość Matebooka X Pro zamknięta jest w bardzo smukłej obudowie w dwóch odmianach: magnezowej oraz aluminiowej.

09.08.2022
11:14
huawei matebook x pro 2022 cena
REKLAMA

Huawei MateBook X Pro to zaskakująco udana linia ultrabooków. Zaskakująco: bo jednak Huawei jest relatywnie młodym graczem na rynku PC i zazwyczaj zdobycie doświadczenia gigantów branży zajmuje wiele lat. Tymczasem MateBooki X Pro niemal od samego początku rywalizowały jak równy z równym z najlepszymi komputerami tego typu. Zdaniem niektórych nawet oferując coś lepszego (jak chociażby świetnej jakości ekran o proporcjach 3:2). Jak prezentuje się tegoroczna wersja i co się zmieniło?

REKLAMA

Czytaj też:

Nowy model wyróżnia miękka w dotyku, metaliczna obudowa o nazwie Ink Blue. Proces wykończenia, wykorzystujący oksydację mikrołukową, ma zapewniać komfortowy chwyt i trwałość. Laptop waży 1,26 kg. MateBook X Pro w wersji z klasycznym wykończeniem ze stopów aluminium w kolorze gwiezdnej szarości waży nieznacznie więcej: 1,38 kg.

Huawei MateBook X Pro - niezmiennie świetny wyświetlacz. I jeszcze lepsze podzespoły.

 class="wp-image-2292966"
Huawei MateBook X Pro

Komputer jest wyposażony w 14,2-calowy ekran 3,1K FullView,. Obsługuje równocześnie palety P3 i sRGB i cechuje się parametrem różnicy barw ΔE o średniej wartości poniżej 1. Płynność obrazu gwarantuje częstotliwość odświeżania ekranu 90 Hz. Maksymalna jasność ekranu wynosi 500 nitów. Ekran MateBooka X Pro w wersji magnezowej pokryty jest dodatkową, kontrolowaną magnetycznie warstwą Nano Optical AR, która redukuje odbicia światła o 60 proc. Dzięki temu jest pierwszym w historii laptopem, który uzyskał certyfikat TÜV Rheinland Eye Comfort 3.0.

Huawei MateBook X Pro posiada certyfikat Intel Evo i zawiera układ Intel Core i7 1260P. MateBook X Pro może osiąga TDP 30 W w trybie wydajności, ma na pokładzie 16 GB dwukanałowej pamięci RAM LPDDR5 działającej z taktowaniem 5200 MHz oraz 512 GB lub 1 TB pamięci wewnętrznej, a grafikę zapewnia układ Intel Iris Xᵉ. Całość pracuje pod kontrolą Windowsa 11 Pro. W komputerze znajduje się też akumulator o pojemności 60 Wh, który można naładować do pełna w nieco ponad godzinę.

Największa wada MateBooków X Pro - kamerka w klawiaturze - znika. W końcu przenieśli ją do ramki wyświetlacza.

Huawei MateBook X Pro wyposażony jest w kamerę HD umieszczoną na górnej ramce. Obsługuje ona funkcje takie, jak: swobodne przełączanie tła, sprzętowe poprawianie urody oraz tryby śledzenia i utrzymywania kontaktu wzrokowego. Huawei MateBook X Pro jest dodatkowo wyposażony w sześć głośników i cztery wbudowane mikrofony.

Nowy MateBook X Pro obsługuje też Wi‑Fi w standardzie 6E, korzystając z systemu podwójnych anten oraz oferuje cztery złącza USB-C, w tym dwa Thunderbolt 4 oraz dwa USB 3.2 Gen 1. Do tego tradycyjne złącze słuchawkowe 3,5mm.

Huawei MateBook X Pro 2022 - cena i dostępność.

Od 9 do 28 sierpnia 2022 r. Huawei MateBook X Pro dostępny będzie w ofercie specjalnej, z tabletem Huawei MatePad 11 (w zestawie z klawiaturą i rysikiem) za 1 zł. Ograniczona czasowo promocja dostępna będzie w Huawei Experience Store oraz online w sklepie Huawei.pl, w sieci komórkowej Plus oraz w sieciach handlowych Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom oraz Komputronik. Sprzedaż regularna rusza 29 sierpnia 2022 r.

Sugerowana cena detaliczna za wersję z wykończeniem magnezowym z dyskiem 1 TB to 10 tys. zł. Model ten dostępny będzie w Huawei Experience Store oraz online w sklepie Huawei.pl, a ponadto w sieciach handlowych Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom oraz Komputronik.

REKLAMA

Wersja z wykończeniem aluminiowym dostępna będzie w dwóch konfiguracjach:

  • w wersji z dyskiem 1 TB, dostępnej w sieci Plus, na Amazon, w Huawei Experience Store oraz na Huawei.pl, w cenie sugerowanej 9000 zł,
  • w wersji z dyskiem 512 GB, dostępnej w sieci Orange, w sieciach handlowych Media Expert, RTV Euro AGD, Media Markt, x-kom oraz Komputronik, na Amazon, w Huawei Experience Store oraz na Huawei.pl, w cenie sugerowanej 8500 zł.
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA