1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Huawei nova Y70 to ciekawy smartfon dla typowego Polaka

Lokowanie produktu: Huawei

Jakie smartfony kochają Polacy? Takie z dużymi ekranami, jak największymi akumulatorami i kosztujące mniej niż 1000 zł. Huawei nova Y70 doskonale wpisuje się w tę definicję.

28.07.2022
20:01
Huawei nova Y70 to ciekawy smartfon dla typowego Polaka

Z Huawei nova Y70 spędziłem ostatni tydzień i muszę przyznać, że jest to smartfon dla typowego użytkownika. Solidne i dobrze działające urządzenie, które nie ma ambicji być najlepszym sprzętem mobilnym na rynku, tylko po prostu się sprzedawać. I nie ma w tym nic złego, bo takiego właśnie smartfonu oczekują klienci.

To co zwraca uwagę w Huawei nova Y70 to przede wszystkim wzornictwo. Z tyłu mamy ładną błyszczącą obudowę, z przodu zaś 6,75-calowy ekran z bardzo małymi ramkami oraz nieco większym podbródkiem. Wyświetlacz jest naprawdę duży, więc świetnie nada się do konsumpcji treści.

 class="wp-image-2280180"

Nieco martwiłem się o jego szczegółowość, bo rozdzielczość ekranu wynosi zaledwie 720x1600 pikseli, ale w praktyce nie widać na nim pojedynczych punktów. Tak szczerze to widziałem wiele gorszych wyświetlaczy o wyższej rozdzielczości.

Jakie podzespoły ma Huawei nova Y70?

Procesor Kirin 710 w połączeniu z 4 GB RAM zapewnia płynną pracę, ale w 2022 roku jest to standard. Cieszy fakt zastosowania w tak tanim smartfonie aż 128 GB pamięci wewnętrznej, co przebija rynkową średnią w tej kategorii cenowej. Dzięki temu smartfon pomieści bardzo dużo zdjęć i filmów. Gdyby jednak komuś tej pamięci było za mało, będzie mógł ją rozszerzyć za pomocą karty microSD.

 class="wp-image-2280192"

Jeżeli chodzi o standardy łączności, mamy tu wszystko czego potrzebujemy. LTE, Wi-Fi 4 2.4 GHz, Bluetooth 5.1 oraz NFC do płatności zbliżeniowych. Do tego dochodzi port USB-C do ładowania telefonu oraz wyjście słuchawkowe. To ostatnie jest szczególnie interesujące, ponieważ po podłączeniu do niego słuchawek smartfon jest w stanie wyłapywać fale radiowe. Oznacza to, że Huawei nova Y70 pozwala na słuchanie radia bez jakiegokolwiek dostępu do Internetu. Dla grupy docelowej tego typu smartfonów może to być bardziej istotne niż dostęp do Spotify.

 class="wp-image-2280165"

Nie sposób też narzekać na oprogramowanie, które jest stabilne. Sam ekosystem HMS także bardzo mocno się rozwinął i jest bezproblemowy. Aplikacje i gry można pobierać z AppGallery, a dodatkowo można użyć rozwiązań typu GSpace, które umożliwiają dostęp do wielu rozmaitych aplikacji, których możecie potrzebować.

Huawei nova Y70 będziesz ładował dwa razy w tygodniu.

Bardzo ważnym elementem telefonu dla zwykłego użytkownika jest akumulator, potocznie zwany baterią. W przypadku Huawei nova Y70 mamy ogniwa o oszałamiającej pojemności 6000 mAh, które spokojnie wystarczą na dwa dni korzystania ze smartfona, zaś u mało wymagających użytkowników smartfon ten będzie wytrzymywał ponad trzy dni.

 class="wp-image-2280162"

Oznacza to, że będzie trzeba go ładować zaledwie dwa razy na tydzień. Szybkość ładowania nie jest powalająca, bo jest to 22,5W, ale zapewne większość użytkowników nawet tego nie zauważy, bo będzie ładować ten smartfon wyłącznie w nocy. A w razie potrzeby można go szybko doładować - 10 minut ładowania wystarczy nawet na 3 godziny pracy.

W końcu tani smartfon z aparatem szerokokątnym.

Cieszy mnie też zestaw 3 aparatów, wśród których znajdziemy obiektyw standardowy, do mierzenia głębi oraz szerokokątny. To bardzo dobry zestaw obiektywów, ponieważ zdecydowana większość tanich smartfonów nie jest wyposażona w obiektyw szerokokątny.

 class="wp-image-2280171"

A szkoda, bo w mojej opinii jest to najbardziej przydatny z dodatkowych aparatów. Dzięki niemu na zdjęciu mieści się więcej, dzięki czemu świetnie nadaje się do zdjęć miejskich i krajobrazowych. Jakość aparatów jest wystarczająca do cyknięcia zdjęcia, które potem będziemy oglądać na ekranie smartfona lub na komputerze.

Jaki jest Huawei nova Y70?

Huawei nova Y70 to przemyślany podstawowy smartfon. Huawei nie chciał tu walczyć na cyferki z innymi producentami, więc w teorii mamy tutaj nie najszybszy procesor czy ekran o rozdzielczości HD. W praktyce jednak jest to smartfon idealnie skrojony pod typowego użytkownika.

 class="wp-image-2280150"

Jest stabilny, odpowiednio szybki do codziennych zastosowań, ma bardzo duży i ładny ekran, aparat szerokokątny, ogromny akumulator, a także możliwość płacenia zbliżeniowego i słuchania radia to cechy, które zwykły użytkownik doceni bardziej niż nieco mocniejsze podzespoły. To właśnie dzięki nim Huawei nova Y70 może stać się hitem sprzedaży w ofertach operatorskich.

Lokowanie produktu: Huawei
Najnowsze