REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Philips Hue teraz w cudnych cenach. Smart home warto zacząć od inteligentnego oświetlenia

Jeżeli ktokolwiek nadal się zastanawia, czy warto inwestować w smart home, to rozpoczęcie przygody od inteligentnych lamp i żarówek to bardzo dobry pomysł. To urządzenia domowego użytku, z którymi obcuje się na co dzień i których automatyzacja jest bezpośrednio odczuwalna. Dziś na Amazon Prime oświetlenie Philips Hue dostępne jest z wysokimi rabatami.

12.07.2022
18:22
philips hue amazon prime day
REKLAMA

Dołącz do Amazon Prime z tego linku, skorzystaj z promocji (30 dni za darmo) i kupuj taniej podczas pierwszego Amazon Prime Day w Polsce. Listy najlepszych ofert znajdziesz tutaj.

REKLAMA

Nie wszyscy uważają, że smart home to coś, co jest właśnie dla nich. Produkty domowego pożytku klasy smart są nadal odczuwalnie droższe od ich głupich odpowiedników. Niektórzy uważają, że automatyzacja może jest i przydatna w ogromnych domach i że więcej w tym bajeru niż realnej korzyści. Trudno z tym dyskutować, bowiem każdy ma nieco inne potrzeby i oczekiwania. Ale jak sprawdzić, czy smart home jest właśnie dla nas bez topienia na próbę dużych kwot?

Czytaj też:

Moim zdaniem najlepszym sposobem na sprawdzenie jest inwestycja w inteligentne oświetlenie. Użytkownik obcuje z nim niemal każdego dnia, szczególnie jak zajdzie słońce. Ma ono bezpośredni wpływ na komfort życia, pośredni na rachunki za prąd. A w przeciwieństwie do drogich sprzętów RTV czy AGD jest do kupienia za w miarę przystępne pieniądze. Zwłaszcza dziś, kiedy trwają promocje dla członków programu Amazon Prime.

Jakie produkty inteligentnego oświetlenia kupić? Polecam Philips Hue

Na rynku jest wiele firm zajmujących się inteligentnym oświetleniem, żadna jednak nie ma tak bogatej oferty i nie jest tak zaawansowana technicznie, co firma Signify, która korzysta z licencji na markę Philips. Jej oświetlenie Hue to nie tylko produkty wysokiej jakości, ale też szeroko rozpowszechniony standard oświetlenia. Z Hue bez problemu dojdą do porozumienia Amazon Alexa, Google Home, Apple HomeKit, Samsung SmartThings czy cała reszta rozpowszechnionych na rynku platform.

Philips Hue - co potrafi?

Inteligentne oświetlenie Hue pozwala na dowolną regulację jasności przez użytkownika oraz w przypadku wybranych modeli, również jego barwę. Użytkownik może za pomocą (sprzedawanego osobno) specjalnego przełącznika ściennego, aplikacji mobilnej lub po prostu za pomocą głosu zmieniać kolor i intensywność oświetlenia, włączać je czy wyłączać. Możliwe jest też tworzenie różnorodnych scen i ich zapamiętywanie.

Hue potrafią też inteligentnie reagować na działania użytkownika. Mogą stymulować światłem pobudkę i wygaszać się, gdy użytkownik idzie spać. Może automatycznie wyłączać światło, gdy użytkownik wychodzi do domu i automatycznie je rozświetlać, gdy wraca (informacje czerpie z aplikacji mobilnej w telefonie i geolokalizacji). Można też tworzyć inne, własne parametry automatyzacji. Hue potrafią też integrować się z innymi usługami, w tym tymi online: mogą tworzyć klimatyczne oświetlenie do muzyki ze Spotify czy synchronizować światło z mechanizmem Ambilight. Możliwe są też wszelkie inne integracje, jakie przewidują dla oświetlenia systemy Google’a, Apple’a, Samsunga i reszty.

Philips Hue - od czego zacząć?

Pierwszym zakupem powinien być mostek kontrolny Hue. Nie wszystkie produkty Hue wymagają owego mostka, część zadowoli się łącznością Bluetooth. Wybór i funkcjonalność oświetlenia Hue będzie wówczas mocno ograniczona, a nam chodzi o poznanie wszystkich funkcji. Mostek to niewielkie urządzonko, jakie można schować w dowolnym miejscu - najlepiej nieopodal rutera, do którego będzie podłączony. Ów mostek to swoisty pośrednik między użytkownikiem i Internetem a oświetleniem.

Nie ma jednak sensu kupować samego mostka, skoro są już gotowe zestawy. Wybierać można w następujących:

 class="wp-image-2256390"

Philips Hue White and Color Ambiance na Amazon Prime Day

Aby skorzystać ze zniżki, musisz założyć konto Amazon Prime.

A co jak się spodoba? Co jeszcze można kupić?

Jeżeli same żarówki już zaspokoiły ciekawość i rozbudziły apetyt na więcej, Hue ma w swojej ofercie multum produktów. Trudno tu streścić cały katalog Signify, na szczęście okazja jaką jest Amazon Prime Day nieco ułatwia mi zadanie. Wystarczy bowiem wskazać produkty o szczególnie okazyjnych cenach względem tych standardowych. I tak będzie w czym wybierać.

 class="wp-image-2256402"
Philips Hue Adore na Amazon Prime Day

Lampa łazienkowa z lustrem Philips Hue Adore jest bardzo sympatyczną propozycją. Można wybierać spośród różnych odcieni bieli, od chłodnego do ciepłego światła, aby nadać łazience pożądaną atmosferę i codzienne rutyny odpowiednie oświetlenie. Cena dla abonentów Amazon Prime: 523,59 zł, co oznacza 27-procentową oszczędność. Aby skorzystać ze zniżki, musisz założyć konto Amazon Prime.

 class="wp-image-2256408"
Philips Hue Buckram na Amazon Prime Day

W dobrej cenie dostępny jest też reflektor punktowy Philips Hue Buckram White Ambiance. Również i tu można korzystać z wielu odcieni białego światła i pełnego zakresu przyciemniania, aby dopasować światło do wykonywanych zadań i pory dnia. Chłodne światło ułatwia poranne wstawanie, a ciepłe pomaga się odprężyć. Dołączony jest bezprzewodowy regulator przyciemniania - można umieścić go na ścianie lub używać jako pilota do zdalnego sterowania. Cena dla abonentów Amazon Prime: 181,30 zł, co oznacza 13-procentową oszczędność. Aby skorzystać ze zniżki, musisz założyć konto Amazon Prime.

 class="wp-image-2256411"
Philips Hue Fair White Ambiance na Amazon Prime Day

Komu innemu może przypaść do gustu lampa wisząca Philips Hue Fair White Ambiance. Świeci z mocą 33,5 W i zapewnia dowolną możliwość regulacji natężenia białego światła. Dołączony jest do niej przełącznik ścienny, który również można używać w charakterze pilota bezprzewodowego. Cena dla abonentów Amazon Prime: 580,58 zł, co oznacza 9-procentową oszczędność. Aby skorzystać ze zniżki, musisz założyć konto Amazon Prime.

 class="wp-image-2256414"
Philips Hue Fuzo White na Amazon Prime Day

Posiadaczom ogródków i ogrodów zwracam uwagę na zewnętrzną lampę stojąca Philips Hue Fuzo White. Rozświetli ogród, rozjaśnij ścieżki, podświetli dekoracje i rośliny lub odmieni aranżację tarasu. Lampę można zamontować samodzielnie, bez pomocy specjalistów. Dzięki światłu o temperaturze do 2700 Kelwinów można w ogrodzie, na patio, tarasie lub balkonie wykreować atmosferę na każdą okazję. Cena dla abonentów Amazon Prime: 279,30 zł, co oznacza 26-procentową oszczędność. Aby skorzystać ze zniżki, musisz założyć konto Amazon Prime.

Co jeszcze warto wiedzieć o Amazon Prime Day?

REKLAMA

Akcja promocyjna o nazwie Prime Day zorganizowana została dla tych klientów Amazonu, którzy opłacają abonament Amazon Prime. Subskrypcja kosztuje 49 zł rocznie (lub 10,99 zł miesięcznie), a do tego nowi użytkownicy mogą korzystać z tej oferty przez 30 dni za darmo.

Zniżki dostępne wyłącznie dla subskrybentów Amazon Prime to nie jedyny bonus, na jaki mogą liczyć klienci. Do tego dochodzą darmowe dostawy i to bez minimalnej kwoty zamówienia. W pakiecie są też usługi Amazon Prime Gaming oraz Amazon Prime Video (VOD z serialami i filmami online).

Na Facebooku działa już grupa Amazon.pl Najlepsze Okazje. Dołącz teraz. Nie przegap dobrych ofert.

Dołącz do Amazon Prime z tego linku, skorzystaj z promocji (30 dni za darmo) i kupuj taniej podczas pierwszego Amazon Prime Day w Polsce. Listy najlepszych ofert znajdziesz tutaj.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA