REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Zakupy

Amazon Prime Polska - jak założyć konto, jak anulować, jak przejść z Prime Video?

Amazon Prime w Polsce od wtorku wywrócił wiele rzeczy do góry nogami. Co prawda głównie za sprawą usługi Amazon Prime Video, ale i na rynku zakupów przez internet zawrzało. Dlatego podpowiadamy, jak założyć konto, jak płacić w Amazon Prime oraz jak zrezygnować i usunąć kartę z tego produktu.

12.10.2021
13:12
Amazon Prime Polska - jak założyć konto, jak anulować?
REKLAMA

Amazon z usługą wideo Amazon Prime działał w Polsce od jakiegoś czasu, ale rozpoczęta promocja to tak naprawdę nowe otwarcie.

REKLAMA

Polska oferta Amazon Prime to odpowiedź na Allegro Smart. Amazon wycenił swój program Prime na 49 zł rocznie, czyli na tyle samo, ile kosztuje Allegro Smart. Jednak w tej cenie dostajemy nie tylko nielimitowane darmowe dostawy i dostęp do promocji wyłącznie dla posiadaczy pakietu Prime, ale też dostęp do usług, takich jak Amazon Prime Video, a także Prime Gaming.

UWAGA: Na Facebooku działa już grupa Amazon.pl NAJLEPSZE OKAZJE - dołącz teraz

Amazon Prime: jak założyć konto?

Konto Amazon Prime połączone jest z waszym regularnym kontem Amazona. Jeśli więc jeszcze nie robiliście zakupów u tego cyfrowego molocha, konieczne będzie zarejestrowanie się. I chociaż w ramach najnowszej oferty wchodzą darmowa dostawa i dostęp do usług, to konto Amazona będzie jedyną potrzebną przepustką.

 class="wp-image-1891991"

Pierwsze 30 dni konta Amazona są za darmo. Żeby jednak skorzystać z darmowego okresu i tak trzeba podać dane aktualnej karty płatniczej. Amazon akceptuje karty kredytowe, debetowe i prepaid VISA oraz MasterCard. Po miesiącu Amazon pobierze jednorazowo 49 zł za cały rok korzystania bądź też będziemy płacić 11 zł co miesiąc. Nie trzeba chyba dodawać, co się bardziej opłaca.

 class="wp-image-1891994"

Usługa Amazon Prime z jednej strony daje dostęp co cyfrowych usług, z drugiej – pozwala robić zakupy. Amazon.pl działa u nas dopiero od niedawna, więc jeszcze nie wszyscy mogą wiedzieć, jak dokładnie to wygląda. Dlatego polecamy poradnik o tym, jak kupować na Amazon.pl, który przygotowaliśmy z okazji startu polskiej wersji sklepu.

Amazon Prime: mam już Prime Video, jak przenieść usługę?

To bardzo proste – bo wystarczy przejść do zakładki „Mój Prime” (znajdziemy ją w menu po prawej stronie, klikając w zakładkę "Konto i listy"), aby „przetransferować” swoje konto. Wszystko odbywa się automatycznie. Na dodatek jeśli nie zrobimy tego sami, to Amazon sam zaczeka do końca okresu rozliczeniowego subskrypcji, by później automatycznie zmienić ją na Amazon Prime.

 class="wp-image-1891988"

Amazon Prime: jak anulować subskrypcję?

Możesz anulować subskrypcję Amazon Prime w dowolnym momencie klikając Zarządzaj moim Prime. Amazon w czytelny i prosty sposób pozwala sprawdzić kiedy kończy się subskrypcja, jaki mamy plan (oraz szybko przełączymy się na inny) oraz właśnie jak anulować abonament.

Jeśli jednak tego na razie nie planujemy anulować subskrypcji, warto i tak zaznaczyć, aby serwis przypominał nam o zbliżającym się rozliczeniu. Zdarza się tam, że im więcej abonamentów, tym częściej zapominamy, że płacimy za coś, z czego nie korzystamy.

REKLAMA

Amazon Prime: jak usunąć kartę?

Czasami zrezygnowanie z usługi nie oznacza, że przypięta do niej karta płatnicza zostaje w serwisie. Dla wygody użytkownika. Z punktu widzenia bezpieczeństwa jest to jednak ryzykowne, bowiem może dojść do wycieku w serwisie, o czym nie będziemy wiedzieli, bo przestaniemy na nim bywać i się interesować. Możemy też zapomnieć, że robiliśmy w nim kiedyś zakupy.

Dlatego warto usunąć przypisaną kartę, gdy subskrypcja Amazon Prime minie i nie planujemy jej odnawiać. Zrobimy to wchodząc w „Moje konto”, a następnie „Metody płatności”.

Czytaj też: Na Amazon Prime Video jest masa świetnych seriali. Ale czy to znaczy, że opłaca się bardziej od Netfliksa?

UWAGA: Na Facebooku działa już grupa Amazon.pl NAJLEPSZE OKAZJE - dołącz teraz

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA