REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tak mógłby wyglądać duży iMac. TOP 9 szalonych pomysłów na komputer Apple'a

Co prawda 27-calowy iMac wypadł z oferty Apple'a i zastąpił go duet Mac Studio ze Studio Display, ale spodziewamy się powrotu dużego komputera typu all-in-one od Apple'a. Jak mógłby wyglądać? Internauci przygotowali szereg wizualizacji swoich pomysłów, jedne bardziej zwariowane od drugich.

27.07.2022
8:29
imac curved concept yanko design
REKLAMA

iMac to linia stacjonarnych komputerów Apple'a typu all-in-one, w których podzespoły ukryte są za lub zaraz pod wyświetlaczem. Po przejściu na swoje własne procesory Apple Silicon firma z Cupertino zdecydowała się jednak umniejszyć ich znaczenie w portfolio. Jedynie mniejszy z iMaków doczekał się nowej wersji z procesorem Apple M1, podczas gdy ten większy został całkowicie wycofany z oferty.

REKLAMA

Czytaj też:

Za quasi-następcę 27-calowego modelu komputera iMac można uznać miniaturową stacjonarkę Mac Studio w połączeniu z monitorem Studio Display. Ten zestaw również nie zajmuje zbyt wiele miejsca na biurku, a w dodatku klienci, którzy go kupią, będą mogli po latach zmienić komputer na potężniejszy bez zmiany ekranu. Mimo to i tak wiele osób czeka na nowego dużego iMaka, który podobno jest już w drodze.

imac-5 class="wp-image-1727250"
Tak wygląda ostatni iMac w ofercie Apple

Jaki będzie nowy duży iMac?

Oficjalnych informacji co do specyfikacji i wyglądu tego komputera na razie nie mamy. Nie zdziwię się jednak, jeśli będzie on przeznaczoną dla profesjonalistów kolejną iteracją iMaka Pro lub dostanie nazwę iMac Studio. Możemy przy tym domniemywać, że Apple przygotuje kolejny komputer z 27-calowym wyświetlaczem 5K jak w Studio Display (ale nie wykluczałbym też 30-calowego ekranu 6K (jak w Apple XDR).

Jeśli chodzi o design, to w przypadku nowego dużego iMaca firma Tima Cooka może pójść kilkoma różnymi drogami. W jednym scenariuszu duży iMac dostanie obudowę przypominającą mniejszy model z 24-calowym ekranem 4,5K, podczas gdy w drugim Apple wtłoczy wszystkie podzespoły potrzebne do działania komputera do obudowy przypominającej monitor Studio Display. Firma może również pójść w zupełnie innym kierunku

Po sieci krąży już masa wizualizacji nowego dużego iMaca przygotowanych przez artystów z całego świata.

Tego typu prace powstają już od lat. Niektóre z nich są zachowawcze i bazują na produktach dostępnych już w sprzedaży, podczas gdy autorzy innych folgują wyobraźni. Postanowiłem zebrać w jednym miejscu najciekawsze wizualizacje tego, jak oczekiwany przez wielu konsumentów komputerów iMac mógłby wyglądać.

iMac wzorowany na małym iMacu z Apple M1 w kolorze Space Grey - Volodyk Design

iMac wzorowany na małym iMacu z Apple M1 w nowych kolorach - Parker Ortolani

Niemalże bezramkowy iMac, również w kolorze Space Grey - Computer Clan

iMac w wersji 32-calowej z kolorowymi obudowami - Konstantin Konovalov

iMac z zakrzywionym ekranem i kratką na plecach - Yanko Design

iMac z zakrzywionym ekranem w wersji minimalistycznej - Concept Creator

iMac Studio z przedziwnym zawiasem - Andrea Copellino

iMac Flow z wysuwaną klawiaturą i szeroką podstawką - PHConcepts

Projekt całej strony sprzedażowej iMaków - Luke Miani

REKLAMA

źródło grafiki głównej: Yanko Design

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA