ROZDAJEMY SPRZĘTY!
Rotated image 1Image 2Rotated image 3Image 4Image 4
Close small
REKLAMA

Twój komputer nie ogarnie tej gry. Tak ci powie Windows

Aplikacja Xbox porówna konfigurację sprzętową komputera gracza z wpisami w bazie danych o oferowanych na platformie grach. W ten sposób łatwiej uniknąć sytuacji zakupu gry, z którą dany komputer nie radzi sobie najlepiej.

17.06.2022 18.48
Windows będzie ostrzegał graczy
REKLAMA

Xbox już od wielu lat próbuje stać się istotną dla pecetowych graczy platformą. Rezultaty, niestety, są co najmniej umiarkowane. Gracze nadal nie tolerują Microsoft Store i xboxowej infrastruktury, z wielu różnych przyczyn. I to mimo wprowadzenia przez Microsoft wielu atrakcji, jak użyteczny Xbox Game Bar, przyjazne dla portfela Xbox Play Anywhere czy nawet w formie usług PC Games Pass i Xbox Cloud Streaming.

REKLAMA

Czytaj też:

Microsoft się jednak nie poddaje i nadal intensywnie próbuje podbić rynek gier na PC, na którym musi rywalizować z cieszącymi się większą popularnością platformami Steam, Epic i GOG. Najświeższa nowość raczej układu sił na rynku nie zmieni. Jest jednak godnym odnotowania użytecznym szczegółem, który przyda się niejednemu graczowi.

Xbox ostrzeże, jeżeli PC nie spełnia wymagań kupowanej bądź pobieranej gry.

Microsoft rozpoczął udostępnianie nowej wersji aplikacji Xbox użytkownikom Windowsa 10 i Windowsa 11. Aktualizacja jest udostępniana falami i nie dotrze od razu do wszystkich graczy - ten proces potrwa przynajmniej kilka dni. Największą zmianą jest nowe oznaczenie przy każdej z gier, informujące o tym, czy dana gra dobrze działa na bieżącym komputerze.

 class="wp-image-2223267"
REKLAMA

Już wcześniej wydawcy gier na Xbox na PC mieli obowiązek podawania w opisie minimalnych i rekomendowanych wymagań sprzętowych. Dla niektórych mniej zaawansowanych technicznie graczy informacje o gigabajtach pamięci RAM i VRAM mogą być jednak niezrozumiałe. Dlatego też nowy mechanizm sprawdza konfigurację sprzętową komputera gracza, porównuje z wymaganiami stawianymi przez grę, i informuje czy gra będzie działać dobrze, znośnie czy też źle.

Aplikacja zyskała też nieco odświeżony interfejs. Przebudowano boczną belkę nawigacyjną, dodano też tam przycisk wizualizujący postęp pobierania gry. Usprawniono też wyszukiwarkę, która teraz bierze pod uwagę członkostwa gracza w usługach Xbox Game Pass, EA Play i Ubisoft Connect, by eksponować korzyści (tańsze lub darmowe gry), jakie z nich wynikają.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA