REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Gracze będą zachwyceni. Ponad 30 nowych gier, które pojawią się w najbliższej przyszłości

Xbox i Bethesda zdecydowały się na niestandardowy pokaz. Podczas 95-minutowego wydarzenia zdecydowano się pokazać wyłącznie gry, które pojawią się w nieodległej przyszłości. Co cieszy, prezentowano gameplay zamiast prerenderowanych zwiastunów.

13.06.2022
10:05
Xbox & Bethesda Games Showcase - wszystkie nowe gry
REKLAMA

To był udany pokaz Xbox Game Studios i Bethesdy, choć niezupełnie taki, jakiego niektórzy gracze oczekiwali. Wielu mogło czuć się rozczarowanymi brakiem wieści o grach, które są jeszcze w relatywnie wczesnym stadium budowy - nie było żadnych nowych materiałów z takich gier, jak Fable, State of Decay 3 czy Perfect Dark.

REKLAMA

Czytaj też:

Xbox i Bethesda skupiły się bowiem wyłącznie na najbliższych 12 miesiącach. W sumie zaprezentowano ponad 30 nowych gier, z czego znacząca większość trafi na premierę do usługi Xbox Game Pass. Warty odnotowania jest fakt, że podczas pokazu niemal wszystkie studia zrezygnowały z prerenderowanych filmików - pokazów gameplay nie brakowało, niektóre były długie i wyczerpujące.

Stare kultowe marki i te zupełnie nowe. Co pokazały Xbox Game Studios i Bethesda Softworks?

 class="wp-image-2217480"
Xbox i Kojima współpracują

Wartym odnotowania ogłoszeniem było ogłoszenie nawiązania współpracy między Xbox Game Studios a studiem Kojima Productions. Nowa gra Hideo Kojimy ma wykorzystywać chmurę obliczeniową i ma być czymś, czego świat nie widział. Niestety dalszych wieści w temacie brak i to jedyne ogłoszenie, jakie wyłamało schemat i dotyczyło odległej przyszłości.

Zaprezentowano też pierwszy gameplay Starfielda, czyli pierwszej nowej marki studia Bethesda Game Studios od 25 lat. W końcu gracze dowiedzieli się jak gra wygląda, jak się w niej strzela, tworzy postacie czy zdobywa questy. Świat gry ma być gigantyczny: z ponad tysiącem planet do dowolnej eksploracji i możliwością latania statkiem kosmicznym. Gra pojawi się na konsolach Xbox Series, na PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Gracze po raz pierwszy mogli też obejrzeć gameplay z Redfall, czyli nowego co-op shootera od Arkane Austin. Gracze będą mogli się bawić w otwartym świecie mając do swojej dyspozycji bardzo duży wybór postaci. Zaprezentowano też jak wygląda mapa gry, jak się strzela z broni i jak gracze są prowadzeni przez fabułę. Gra pojawi się w przyszłym roku na konsolach Xbox Series, na PC w i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass

Niewątpliwie jedną z gwiazd wieczoru była też zupełnie nowa Forza Motorsport. Tu pokaz dotyczył technologii stojącej za grą, w tym napisany zupełnie od nowa mechanizm symulacji i silnik graficzny. Gra doczeka się dynamicznej pory dnia i nocy na każdym torze, zaawansowanej symulacji uszkodzeń i realistyczne oświetlenie generowane metodą śledzenia promieni. Gra pojawi się na konsolach Xbox Series, na PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Minecraft Legends to zupełnie nowa zręcznościowa gra strategiczna, stworzona przez Mojang przy współpracy z Blackbird Interactive. Akcja gry rozgrywa się w tym samym uniwersum, co inne gry tej marki. Gra pojawi się w przyszłym roku na konsolach Xbox Series, Xbox One na PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Pentiment to przygodówka od Obsidian Entertainment, której akcja dzieje się w XVI-wiecznej Bawarii. Gracze będą wplątani w serię morderstw, która miała miejsce na przestrzeni 25 lat. Zadaniem graczy będzie rozwikłanie zagadki tych zabójstw, zaś podjęte w grze decyzje mają istotnie wpływać na fabułę. Gra pojawi się w listopadzie na konsolach Xbox Series, Xbox One, na PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Ara: History Untold to strategia turowa od Oxide Games, w której gracze będą zarządzali rozwojem wybranego przez siebie narodu. Od odkrywania nowych lądów, przez rozwój sztuki, kultury i dyplomacji, aż po działania wojenne: wygląda to na coś bardzo wciągającego. Gra będzie miała program publicznych alfa-testów i będzie budowana na oczach graczy. Pojawi się na PC i w PC Game Pass.

Ostatnią wartą wspomnienia nową grą Xboxa i Bethesdy jest As Dusk Falls. To debiut studia Interior/Night i gra fabularna o bardzo ciekawym stylu wizualnym. Pojawi się 19 lipca na konsolach Xbox Series, Xbox One na PC (Xbox, ale też Steam) i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Nie tylko 1st party. Podczas Xbox & Bethesda Games Showcase nie brakowało gier innych wydawnictw

Uwagę z pewnością zwróciło ogłoszenie Riot Games, które zapowiedziało moc prezentów dla abonentów PC Game Pass. Konkretniej, darmowy zestaw dodatków do League of Legends, League of Legends: Wild Rift , Legends of Runeterra, Teamfight Tactics i Valoranta.

Pokazano też Diablo IV, które pojawi się w przyszłym roku na PC, Xbox One i Xbox Series. Gra będzie obsługiwała cross-play i synchronizować postępy gracza na wszystkich platformach, w tym nieujętych tutaj (czytaj: stany gry będą się synchronizować z PlayStation, będzie też można grać ze znajomymi z tą konsolą). Gra będzie też obsługiwała lokalny tryb wieloosobowy.

 class="wp-image-2217483"
Persona na Xbox

Persona 5 Royal, Persona 4 Golden i Persona 3 Portable pojawią się na konsolach Xbox Series, Xbox One, na PC i w streamingu Xboxa już 21 października.

Zaprezentowano też ciekawie i oryginalnie wyglądającego slashera od Team Ninja. Wo Long: Fallen Dynasty to dzieło twórców Nioh i Bloodborne’a. Klimat gry ma być utrzymany w formie dark fantasy. Gra pojawi się na początku przyszłego roku na konsolach Xbox Series, PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Gracze doczekali się też pokazu A Plague Tale: Requiem - End of Innocence, czyli kontynuacji jednej z ciekawszych gier minionych lat. Na wideo można podziwiać świat gry, a także bronie, narzędzia i moce, jakimi będą się posługiwać Amicia i Hugo. Gra pojawi się w przyszłym roku na konsolach Xbox Series, PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Uwagę zwracał też darmowy Overwatch 2, który pojawi się 4 października na Xbox Series, Xbox One i PC.

Gry jako usługa. Ciekawe dodatki do popularnych gier na Xboxa.

Hot Wheels wraca do Forzy Horizon. Piąta część gry doczeka się rozszerzenia w formie parku rozrywki Hot Wheels, w którym czekać będą nowe wydarzenia, wyścigi i 10 nowych pojazdów. Premiera: 19 lipca.

Microsoft Flight Simulator świętuje swoje 40-lecie przez dodanie szybowców i helikopterów, Spirit of St. Louis i Airbusa A310, a także Pelicana z gry Halo. Ten ostatni można pobrać już dziś.

Grounded wychodzi z fazy beta testów we wrześniu. Koniec wymówek, że gra jest nadal w budowie. Z tej okazji pojawi się nowy rejon ogrodu, nowe zbroje i nowy owad.

Sea of Thieves szykuje się na swój siódmy sezon, a w nim możliwość modyfikacji okrętów.

Elder Scrolls Online: High Isle to nowy dodatek, który pojawi się 21 lipca. Otworzy wrota do nigdy wcześniej niewidzianych części Tamriel. Gracze udadzą się do Systres, idyllicznego domu Bretonów, by rozwikłać zagadkę knowań zakonu Ascendentów.

Expeditions! To darmowy dodatek do Fallouta 76, który pojawi się we wrześniu. Gracze będą mogli udać się do obleganego Pittsburgha

Gry z myślą o Xbox Game Pass. Odważne, mniejsze produkcje, stworzone by cieszyć graczy.

21 października pojawi się Scorn, czyli horror mocno inspirowany twórczością Beksińskiego. Gra pojawi się w przyszłym roku na konsolach Xbox Series, PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Ark 2 z Vinem Dieselem w roli głównej to obietnica ciekawej, wciągającej i wielowątkowej, nieliniowej opowieści, co ma być nową jakością w grach tego rodzaju (online survival). Gra pojawi się u na konsolach Xbox Series, PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Hollow Knight: Silksong to już druga część dobrze zapowiadającej się serii zręcznościówek z fabułą. Gra pojawi się na konsolach Xbox Series, PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

The Last Case of Benedict Fox to oryginalne spojrzenie na formę metroidvanii. Gracz będzie musiał przenikać do świadomości ofiar i przeszukiwać ich wspomnienia, by rozwikłać przedstawione w grze zagadki. Gra pojawi się w przyszłym roku na konsolach Xbox Series, Xbox One, PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Flintlock to gra RPG z otwartym i ogromnym światem, w której Nor i Enki posługiwać się będą magią i prochem. Gameplay przypomina miejscami slashera, co wydaje się dość ciekawe. Gra pojawi na konsolach Xbox Series, Xbox One, PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Publiczne beta-testy gry Lightyear Frontier ruszą na początku przyszłego roku. To relaksująca gra strategiczna, w której gracze budować będą nowe placówki na nieznanych planetach. Gra pojawi się na konsolach Xbox Series, Xbox One, PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Shooter w uniwersum Ricka i Morty’ego, wedle pomysłu twórcy tej kreskówki? High on Life zapowiada się na coś bardzo oryginalnego i bardzo zabawnego. Gra ma być różnorodna i skupiać się wyłącznie na zabawie, bez mozolnego craftingu czy innych drzewek rozwoju. Gra pojawi się na konsolach Xbox Series, PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Ereban: Shadow Legacy to z kolei intrygująca hybryda skradanki i gry platformowej, łączącej magię i elementy science-fiction. Gra pojawi się na konsolach Xbox Series, Xbox One, PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Cocoon to z kolei nowe dzieło twórców Limbo i Inside. Jest mniej mrocznie, bardziej psychodelicznie, a znaczenia nabrał trzeci wymiar. Gra pojawi się na konsolach Xbox Series, Xbox One, PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Ciekawie też się zapowiada baśniowy Ravenlok. To mieszanina slashera, gry przygodowej i platformówki, która obiecuje fantastyczną fabułę i niezapomniane lokacje. Gra pojawi się na konsolach Xbox Series, Xbox One, PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

Naraka: Bladepoint, czyi niezwykle popularna gra bitewna na PC, trafia do ekosystemu Xboxa. 23 czerwca pojawi się na Xbox Series, PC, w streamingu Xboxa, a także w PC Game Pass i Xbox Game Pass.

Na koniec, Gunfire Reborn, czyli gra typu rougelike, w której wyraźnie gracz nie traci czasu na nic innego niż akcję. Można grać samodzielnie lub ze znajomymi. Gra pojawi się w październiku na konsolach Xbox Series, Xbox One, PC i w streamingu Xboxa, a także w Xbox Game Pass i PC Game Pass.

REKLAMA

Ale to nie koniec. Część druga pokazu Xbox & Bethesda już w najbliższy wtorek

Xbox i Bethesda obiecują, że pojawią się nowe zwiastuny, nowe materiały z pokazanych powyżej gier, a także wywiady z ich twórcami. Pokaz rozpocznie się o 19:00.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA