REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Najnowsza FIFA w EA Play i Xbox Game Pass Ultimate. Zagrasz jeszcze w tym miesiącu

Do usługi EA Play trafi najnowsza odsłona serii gier piłkarskich od Electronic Arts, czyli FIFA 22. Dzięki temu dostęp do niej uzyskają subskrybenci abonamentu Xbox Game Pass Ultimate, który zawiera w sobie subskrypcję elektroników. W grę będzie można zagrać bez dodatkowych opłat jeszcze przed premierą kolejnej części.

15.06.2022
18:17
fifa 22 xbox game pass-min
REKLAMA

FIFA to seria gier piłkarskich wydawana od dwóch dekad przez Electronic Arts, która doczekała się aż 39 odsłon. Najnowsza z nich, czyli FIFA 22, niedługo będzie dostępna bez dodatkowych opłat dla abonentów EA Play i posiadaczy Xboksów subskrybujących usługę Xbox Game Pass Ultimate.

REKLAMA

Czytaj też:

FIFA 22 w EA Play i Xbox Game Pass

EA Play to opcjonalny abonament na pecety i konsole z grami wideo od Electronic Arts. W ramach subskrypcji gracze otrzymują dostęp do wersji demonstracyjnych wybranych nowych tytułów, dodatkowych zniżek oraz do biblioteki starszych produkcji studia. Wśród nich są gry sportowe, w tym piłkarskie z serii FIFA.

Jak na razie w ramach abonamentu EA Play dostępna była poprzednia odsłona serii FIFA, a za najnowszą trzeba było zapłacić osobno (lub pozyskać ją z PS Plusa). Spodziewaliśmy się, że FIFA 22 zostanie udostępniona w subskrypcji dopiero po premierze następcy, ale Electronic Arts zrobiło nam miłą niespodziankę.

FIFA 22 dla subskrybentów EA Play będzie dostępna już za 8 dni, czyli 23 czerwca 2022 r. Dostępność tej gry w tym abonamencie to zarazem dobra wiadomość dla subskrybentów usługi Xbox Game Pass, a konkretnie Xbox Game Pass Ultimate, bo w jej ramach zawarta jest usługa od Electronic Arts.

Co dalej z serią FIFA? Zastąpi ją EA Sports FC

Electronic Arts licencjonowało nazwę swojej serii gier od organizacji FIFA, ale korporacje nie doszły do porozumienia w kwestii dalszego użytkowania tej nazwy. W tym roku spodziewamy się co prawda premiery gry FIFA 23 na dwudziestolecie serii, ale to by było na tyle.

REKLAMA

Wszystko wskazuje na to, że już za rok nowa gra piłkarska od Electronic Arts zadebiutuje pod inną nazwą. Jeśli nic się nie zmieni, wydawca przechrzci serię na EA Sports FC (co jest skrótem od EA Sports Football Club). Nie oznacza to jednak, że FIFA zniknie ze sklepów z grami wideo.

Organizacja piłkarska dzierżąca prawa do nazwy FIFA może znaleźć innego partnera, a tym może okazać się firma 2K znana z serii NBA 2K, WWE i PGA Tour. Gra piłkarska byłaby świetnym uzupełnieniem oferty i za rok do sklepów mogłaby trafić gra FIFA 2K24.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA