REKLAMA

Masz PlayStation, a twój kolega Xboksa? W FIFA 22 zagracie wspólnie

Electronic Arts ogłosiło, że już niedługo rozpoczną się pierwsze testy funkcji cross-play dla gry FIFA 22. Oznacza to, że w przewidywalnej przyszłości wspólnie będą mogli bawić się posiadacze konsol Xbox i PlayStation, a także Stadii. Niestety jest pewien haczyk.

04.05.2022 05.33
ea sports fifa nhl konsole przyszłość
REKLAMA

Testy cross-play dla FIFA 22 mają się odbyć w nieodległej przyszłości, choć konkretnej daty wydawnictwo odpowiedzialne za grę jeszcze nie podaje. Nie wszystkie tryby multiplayer będą jednak działać między konsolami. W ramach gier dostępnych dla graczy niezależnie od posiadanej konsoli dostępne będą Online Seasons i Online Friendlies. EA Sports tłumaczy, że chce być ostrożnym we wprowadzaniu trybu cross-play i nie chce wprowadzać problemów do gier.

REKLAMA

Czytaj też:

To może być pewnym rozczarowaniem, jednak dużo większym jest zapewne dla wielu dostępność rzeczonego trybu cross-play. Nie będzie go miała edycja gry na PC, ale też gry przeznaczone na konsole minionej generacji: Xbox One i PS4. Wspólne mecze rozgrywać będą tylko posiadacze gry w wersji na PlayStation 5, Xbox Series X, Xbox Series S lub Stadię.

FIFA 22 cross-play, czyli wspólna gra online właścicieli konsol Xbox i PlayStation. Jak to działa?

Cross-play ma być ustawieniem dostępnym już w głównym menu gry, w prawym dolnym rogu ekranu. Gracz w każdej chwili może ów tryb włączyć i wyłączyć, co informuje grę, że może dołączać do sesji z graczami z mieszanymi platformami czy też nie.

REKLAMA

Również podczas samego meczu pojawią się drobne, wizualne zmiany. Przy każdym graczu pojawi się mała ikonka, która będzie informować pozostałych, że gracz korzysta z Xboxa bądź z PlayStation bądź ze Stadii. EA zapewnia, że nie powinno być żadnych innych różnic w zabawie.

Niestety nie wiadomo, kiedy cross-play ma trafić jako oficjalna funkcja gry. W drugiej połowie bieżącego roku powinna się pojawić nowa odsłona gry piłkarskiej od EA Sports, roboczo nazywana FIFA 23. Ta gra ma już mieć ponoć cross-play wbudowany od razu na premierę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA