REKLAMA

FIFA+ to nowy serwis streamingowy z piłką nożną. Mecze online będą dostępne za darmo

Za pośrednictwem FIFA+ fani piłki nożnej mogą oglądać mecze na żywo. Usługa jest dostępna na stronie www oraz w postaci aplikacja na smartfony i tablety.

12.04.2022 17.31
fifa plus serwis streamingowy pilka nozna ekstraklasa
REKLAMA

Transmisje meczów piłkarskich i innych wydarzeń sportowych to jeden z głównych powodów, by w dobie serwisów VOD nadal płacić za linearną telewizję. Tak jak w przypadku filmów i seriali dzisiaj ryzyko awarii jest dziś minimalne (a nawet jeśli odcinek serialu obejrzymy z opóźnieniem, to nic się nie stanie), tak w przypadku sportu ryzyko przerwania transmisji online może odstraszać.

REKLAMA

Czytaj też:

To spory problem, a w przypadku meczy i innych wydarzeń nadawanych na żywo, oglądanie materiału z opóźnieniem nie wchodzi w grę. Streaming live jest przy tym znacznie bardziej podatny na zakłócenia transmisji niż odtwarzanie z chmury uprzednio zarejestrowanego wideo, które można buforować. Mimo to coraz więcej osób decyduje się na transmisje online.

FIFA+, czyli serwis streamingowy dla fanów piłki nożnej

Za usługę pod marką FIFA odpowiada Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej. Serwis wideo na żądanie ze sportem jest dostępny zarówno za pośrednictwem strony internetowej, jak i aplikacji mobilnej dostępnej na smartfony z systemami Android oraz iOS, które można pobrać w naszym kraju bez kombinowania z VPN-ami. Za korzystanie z niego nie trzeba płacić - platforma finansowana jest z reklam.

W ramach strony internetowej i aplikacji FIFA+ można oglądać na żywo mecze w piłkę nożną z lig krajowych z całego świata. Jak podaje ppe.pl, rocznie ma odbywać się 40 tys. transmisji online ze 100 stowarzyszeń członkowskich. O ligach angielskich, hiszpańskich, niemieckich, francuskich i włoskich można przy tym zapomnieć, ale w usłudze ma się pojawić m.in. duńska SuperLiga oraz... polska Ekstraklasa. Aktualizacja (21:49): niestety wygląda na to, że Ekstraklasy w FIFA+ nie zobaczymy.

Jest przy tym tylko jedna kiepska wiadomość: tak jak aplikacje do obsługi serwisu FIFA+ są dostępne w polskich sklepach z aplikacjami na Androida oraz iPhone'y, tak na start nie ma jednak co liczyć na polską wersję językową. Na start usługę udostępniono w języku angielskim z opcją przetłumaczenia na niemiecki, francuski, hiszpański i portugalski.

Co jeszcze warto wiedzieć o FIFA+?

REKLAMA

Co ciekawe, ponad jedną czwartą oferty meczów na żywo w FIFA+ mają stanowić przy tym mecze rozgrywane przez kobiety. Oprócz tego Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej planuje udostępniać w swoim serwisie oprócz meczów również klipy wideo z rozegranych wcześniej spotkań, filmy dokumentalne oraz liczne inne materiały. Na dziś można obejrzeć 3000 różnych klipów z archiwum FIFA.

Niestety w usłudze nie zobaczymy niestety meczów Mistrzostw Świata - a przynajmniej nie na żywo. Prawa do transmisji tego typu wydarzeń już dawno sprzedano za ogromne pieniądze. Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej ma jednak coś na pocieszenie: docelowo do usługi FIFA+ mają trafić wszystkie archiwalne mecze w ramach Mistrzostw Świata, które zostały sfilmowane w przeszłości.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA