1. Spider's Web
  2. Technologie

Viaplay właśnie wystartowała w Polsce. Oprócz filmów i seriali tylko tam obejrzysz Bundesligę

Lokowanie produktu

Platformy streamingowe zmieniły sposób, w jaki oglądamy treści. Nie musimy być przykuci do ekranu telewizora, nie jesteśmy skazani na długie przerwy reklamowe. Swoje ulubione filmy i seriale możemy obejrzeć w dowolnym miejscu za pomocą smartfonu lub tabletu. Niestety problem pojawiał się przy treściach sportowych, gdzie tradycyjna telewizja wciąż wygrywała. Na szczęście na rynku debiutuje nowa platforma, która połączy filmy i seriale z bogatą ofertą sportową.

10.08.2021
15:49
viaplay oferta

Przyznaję, że pogubiłem się w moich subskrypcjach. Muszę mieć oddzielne do filmów i seriali (i to najlepiej na różnych platformach) oraz kilka oddzielnych, żeby moc oglądać różne rozgrywki sportowe. Niesamowicie drażniło mnie to, że nawet w telewizji satelitarnej muszę wykupić kilka różnych pakietów, żeby móc obejrzeć największe i najlepsze europejskie ligi piłkarskie. Sumując je wszystkie, robi się z tego spora kwota. I zamieszanie. Co mi po pakiecie w telewizji satelitarnej, skoro z racji posiadania potomstwa podczas meczów lecą tak znakomite produkcje jak My Little Pony czy Psi Patrol. A mecz sobie leci, a mi jest szkoda, że płacę, a i tak nie mogę obejrzeć, jak Robert Lewandowski walczy o zdobycie tytułu króla strzelców Bundesligi. Na szczęście wszystko się zmieniło za sprawą debiutu nowej platformy.

 class="wp-image-1809487"

Od 3 sierpnia na polskim rynku dostępna jest nowa platforma streamingowa — Viaplay

Viaplay jest częścią koncernu medialnego Nordic Entertaiment Group. Jest to największy skandynawski dostawca treści multimedialnych. Znajdziemy na niej szeroką ofertę, z której każdy wybierze coś dla siebie. Hitowe seriale takie jak Opowieści Podręcznej, Most nad Sundem, czy chociażby Tudorowie znajdują się obok ciekawych produkcji własnych oznaczonych jako Viaplay Originals. Po trzech odcinkach mogę powiedzieć, że bardzo ciekawie zapowiadają się The Head oraz Pod osłoną mroku.

 class="wp-image-1809490"

W ramach biblioteki filmów pełnometrażowych znajdziemy zarówno kasowe hity w rodzaju Django, Wilka z Wall Street, czy Kodu Leonarda Da Vinci, jak i mniej znane produkcje. Zapowiedziane zostały już także polskie produkcje fabularne Viaplay Originals. Na platformie pojawi się adaptacja bestsellerowej książki Katarzyny Bondy — „Polskie Morderczynie”, o kobietach, które posunęły się do ostateczności, fabularna produkcja poświęcona historiom weteranów wojennych, czyli „Czarny Pies”, za produkcję, którego odpowiadał Artur Kowalewski, jeden ze współtwórców „Watahy” oraz produkcja inspirowana debiutancką powieścią Pauli Er zatytułowana „Wolność jaskółki”, podejmująca ważny temat przemocy domowej. Jest w czym wybierać, ponieważ na Viaplay już teraz znajdziemy ponad 2500 wysokiej jakości produkcji. W każdej z nich możemy wybrać wersję językową oraz to, czy chcemy oglądać filmy i seriale z napisami, a także wybrać ich język. Dostępny jest również lektor polski i angielski. Aplikacja działa bardzo płynnie i bez żadnych zacięć. Jest bardzo intuicyjna w obsłudze. Błyskawicznie się w niej odnalazłem. 

 class="wp-image-1809493"

Chciałbym w tym miejscu pochwalić twórców aplikacji za zgrupowanie w jednym miejscu różnych serii filmowych. Nic mnie tak nie denerwuje jak konieczność zapamiętywania, który film jest następny w kolejce. Zwłaszcza gdy w tytule nie występowały cyferki. A tutaj klikam na daną kolekcję i wiem już wszytko i nie muszę szukać pojedynczych filmów. Nawet nie wiedziałem, jak bardzo potrzebowałem tego rozwiązania. 

 class="wp-image-1805146"

Biblioteka obecnie obejmuje ponad 12 tysięcy godzin materiałów, a tylko w 2021 roku na platformę trafi ponad 700 nowych produkcji. Rodzice też znajdą tutaj coś dla swoich pociech w odpowiedniej zakładce: Świnka Peppa, czy SpongeBob Kanciastoporty, to tylko wybrane bajki dostępne na platformie. Dodatkowo z Viaplay może korzystać jednocześnie kilku domowników, a platforma działa niemal na wszystkich urządzeniach.

 class="wp-image-1809496"

Jednak największym atutem Viaplay jest bogata oferta sportowa

Już w tym sezonie tylko na tej platformie obejrzymy zmagania niemieckiej Bundesligi. Rozważania, czy Robert Lewandowski znów zostanie królem strzelców, a jego Bayern Monachium znów sięgnie po mistrza, uprzyjemnią nam znani i profesjonalni komentatorzy sportowi na czele z Mateuszem Borkiem, który właśnie potwierdził, że będzie komentował Bundesligę na platformie Viaplay. Nie można zapomnieć również o drugim znanym komentatorze — Rafale Wolskim. Ale to nie koniec świetnych wiadomości. Już od przyszłego sezonu oferta zostanie rozszerzona o angielską Premier League. 

 class="wp-image-1809499"

Już od tego roku w serwisie znajdziemy również rozgrywki Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA. Viaplay pozyskała na wyłączność prawo do transmisji wyścigów Formuły 1 od 2023 roku. Oprócz tego znajdziemy kobiece wyścigi W Series oraz 24-godzinny wyścig na najbardziej znanym torze wyścigowym świata — Nurburgringu. A to dopiero ułamek relacji, jakie będziemy mogli obejrzeć w dowolnym miejscu, za pomocą strony internetowej, aplikacji na smartfony, tablety i telewizory, a także na najnowszych konsolach do gier.

 class="wp-image-1809502"

Tekst powstał przy współpracy z Viaplay

Lokowanie produktu
Najnowsze