REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Wstrzymaj się z kupnem FIFA. Wyciekła lista gier PS Plus na maj, fani piłki będą mieli święto

Do sieci trafiły nieoficjalne grafiki mające przedstawiać ofertę darmowych gier PS Plus na maj 2022 roku. Posiadacze konsol PlayStation 4 i PlayStation 5 będą mogli pobrać m.in. najnowszą odsłonę serii FIFA poświęconą piłce nożnej.

26.04.2022
19:36
Wyciekła lista PS Plus na maj 2022, gracze dostaną FIFA 22
REKLAMA

Zazwyczaj nie publikujemy niepotwierdzonych informacji, ale tym razem warto zrobić wyjątek. Doniesienia o majowej ofercie gier w ramach abonamentu PS Plus pochodzą bowiem ze źródła, które już kilkukrotnie poprawnie wskazało darmowe produkcje oferowane przez Sony. Zawsze na kilka dni przed oficjalnymi wiadomościami prasowymi japońskiej korporacji. Wiarygodnym źródłem jest zagraniczny agregator promocji Dealabs.

REKLAMA

W maju posiadacze konsol PlayStation 4 oraz PlayStation pobiorą grę piłkarską FIFA 22.

Powód do zadowolenia mają szczególnie posiadacze nowszej konsoli Sony. FIFA 22 uruchomiona na PS5 to powiew świeżości w skostniałej serii. Animacje są odczuwalnie lepsze, skrypty nieco bardziej przypudrowane, natomiast losowość oraz nieprzewidywalność wydaje się większa niż w poprzednich odsłonach. Nie jestem zaangażowanym graczem FIFA, produkcję kupuję co roku wyłącznie z myślą o posiadówkach z kolegami przed telewizorem, ale z najnowszą wersją bawimy się naprawdę nieźle.

Gra FIFA 22 dostępna w ramach abonamentu PS Plus będzie dystrybuowana w dwóch wersjach. Posiadacze starszej konsoli PS4 pobiorą natywną edycję dla swojego systemu. Na szczęście posiadacze nowszego PS5 nie muszą korzystać ze wstecznej kompatybilności, ponieważ oni również otrzymają FIFA 22 w natywnej wersji, wykorzystującej dodatkową moc platform dziewiątej generacji.

Poza FIFA w PS Plus na maj 2022 znajdzie się również Curse of the Dead Gods oraz Tribes of Midgard.

REKLAMA

Oba tytuły to mniejsze produkcje z rodowodem niezależnej sceny deweloperskiej. Curse of the Dead Gods to przygoda z subgatunku roguelike o bardzo specyficznej oprawie graficznej, która jest dostępna wyłącznie w wersji PS4. Oznacza to, iż posiadacze PS5 mogą ją uruchamiać, ale wyłącznie wykorzystując wsteczną kompatybilność. Z kolei Tribes of Midgard jest dystrybuowane w formie dwóch natywnych edycji, dopasowanych do obu ostatnich generacji konsol PlayStation.

FIFA 22, Curse of the Dead Gods oraz Tribes of Midgard będą możliwe do pobrania przez wszystkich abonentów PS Plus od 3 maja 2022 roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA