REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Gracze pieją z zachwytu. Remake System Shock ma w garści wszystkie atuty

W Sieci pojawił się nowy materiał wideo z gry System Shock, remake’u kultowego klasyka. Sądząc po zaprezentowanym filmie, a także przeszłych dokonaniach pracującego nad grą studia, widać, że jest w dobrych rękach.

14.06.2022
9:12
system shock remake zwiastun
REKLAMA

Nigdy wcześniej nie było gry takiej, jak System Shock. Została wydana w 1994 r., a więc raptem w kilka miesięcy po rewolucyjnym Doomie. Podobnie jak on, prezentował akcję z widoku z pierwszej osoby. Nie miał jednak nic wspólnego z pompującą adrenalinę wartką akcją. Grze bliżej było bowiem do przygodówki i horroru. Scenariusz miał duże znaczenie. Właściwie to System Shock z Doomem łączyła głównie perspektywa, z jakiej gracz obserwował świat gry. I to, że obie gry w gruncie rzeczy były horrorami science-fiction.

REKLAMA

Czytaj też:

Gra nie była wielkim komercyjnym hitem, ale też doczekała się uznania wśród krytyków i ma wierne grono fanów. Temu gronu, a także nowej publiczności, szykowany jest remake System Shocka. Odpowiadają za niego mistrzowie z Nightdive Studios, którym zawdzięczamy rewelacyjne remake’i i remastery Shadow Mana, Quake’a, Powerslave’a, Turoka i wielu innych. Patrząc po materiale, studio nigdy nie było w lepszej formie.

Zwiastun gry System Shock podczas PC Gaming Show

System Shock - zwiastun gry
REKLAMA

Zwiastun System Shock zdaje się prezentować wszystko, co uczyniło oryginał kultowym. Są powolna akcja, groza, świetnie zaprojektowane cyberpunkowe lokacje i oczywiście przerażający antagonista w formie SHODAN, czyli mordercza sztuczna inteligencja, którą gracz musi powstrzymać.

System Shock niestety jeszcze nie ma daty premiery, ale studio twierdzi, że jest niemal ukończona i że aktualnie trwają prace głównie już nad usuwaniem ostatnich bugów i usterek. Biorąc pod uwagę niewielki rozmiar studia, fakt, że to remake zamiast remastera oraz fakt, że gra wychodzi zarówno na PC, jak i na konsole - etap testów i usuwania błędów jest dla studia trudnym i mozolnym procesem. Gra jednak nie będzie superwierną kalką oryginału. Nightdive zapowiedziało, że całkowicie został przebudowany interfejs gry. Mając w pamięci koszmarne UI oryginału - nie mam im tego za złe.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA