REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Polacy robią grę na podstawie książki Lema. Oto Niezwyciężony na pierwszym gameplay'u

The Invicible to nowa gra od polskich Starward Industries i 11 bit Studios. To połączenie gry fabularnej, logicznej i thrillera science-fiction. Jak wynika z zaprezentowanego gameplay, można też liczyć na świetną oprawę audiowizualną.

13.06.2022
19:08
the invincible gameplay
REKLAMA

The Invincible to gamingowa adaptacja książki Niezwyciężony, autorstwa Stanisława Lema. To debiutanckie dzieło studia Starward Industries, tym niemniej jego szeregi zasilają weterani branży, którzy wcześniej pracowali, między innymi, nad Cyberpunkiem 2077, Wiedźminem 3 i Dying Light.

REKLAMA

Czytaj też:

Gra przedstawia alternatywną wizję przyszłości, identyczną jak w książce Lema. Ludzkość nigdy nie poznała technologii cyfrowych, opierając swój rozwój całkowicie na rozwiązaniach analogowych. Głowna bohaterka gry, Yasna, budzi się z amnezją na tajemniczej planecie Regis III. Szukając swojej załogi szybko odkrywa, że ta zamieszkała jest przez roboty, atakujące wszystko co organiczne.

The Invincible - gameplay. Gra na motywach książki Niezwyciężony autorstwa Stanisława Lema

REKLAMA

The Invincible nie będzie jednak grą akcji. Bliżej mu do gatunku określanych przez niektórych graczy jako symulator chodzenia. Gra skupi się na eksploracji, zagadkach i scenariuszu, zamiast na wartkiej akcji. Do dyspozycji gracza będzie też wiele narzędzi, ułatwiających pokonywanie przeszkód.

Nie jest jasne, jak wierna będzie to adaptacja. Zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że scenariusz gry ma mieć nieliniową formę, a decyzje gracza będą miały istotny wpływ na przebieg historii. Za technologię gry odpowiada Unreal Engine. Zostanie wydana na PC (Steam, GOG, Epic, Xbox), Xbox Series oraz PlayStation 5.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA