REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Polskie studium obłędu w rytmie Kombi. Nowa gra The Alters zapowiada się smakowicie

11 bit studios szykuje nowy hicior. Po łamiących serce zmaganiach w This War of Mine i bezwzględnych rządach we Frostpunk nadchodzi zarządzanie… samym sobą? Nie wiadomo jeszcze, czym będzie The Alters, ale już dziś zapowiada się intrygująco.

13.06.2022
13:28
The Alters polski horror
REKLAMA

Trwa właśnie wielki festiwal nowości a gracze dostali porcję dobra, która wystarczy na co najmniej najbliższe dwa lata. Obok świetnego pokazu Xbox Bethesda Showcase odbył się również PC Gaming Show 2022, w czasie którego polskie studio zaprezentowało zapowiedź swojej nowej gry.

REKLAMA

The Alters od 11 bit studios - o co w tym chodzi?

Takim opisem kuszą nas twórcy This War of Mine i Frostpunka w oficjalnym opisie gry na platformie Steam, gdzie już dziś można dodać The Alters do listy życzeń. Nie wiadomo jeszcze, jaki gatunek będzie reprezentować ta gra, choć możemy się spodziewać utrzymania jej w duchu poprzednich gier z serii, zwłaszcza This War of Mine. Z opisu The Alters brzmi trochę jak survival horror na opuszczonej planecie, zaś widoczna na materiałach promocyjnych konstrukcja z kontenerów pozwala mniemać, że (być może) będziemy mieli do czynienia z grą podobną gameplayowo do Fallout Shelter, tyle że zamiast zarządzać mieszkańcami krypty, będziemy zarządzać alternatywnymi wersjami… samego siebie. A może będzie to zupełnie coś innego - tego jeszcze nie wiemy, możemy tylko spekulować.

 class="wp-image-2217867"

Twórcy nie zdradzili wiele podczas prezentacji na PC Game Show. The Alters mają być mieszanką psychologicznego thrillera, tajemnicy i horroru, okraszonego dawką surrealizmu. Wiemy tylko tyle, ile zdradza opis gry:

Sama koncepcja brzmi arcyciekawie i otwiera 11 bitom ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o granie na emocjach i rozwijanie dylematów moralnych. Sugeruje to zresztą sam opis na platformie Steam, gdzie czytamy, iż "gra powstaje w duchu rozrywki mającej nieść przesłanie - unikatowej filozofii tworzenia, której hołduje wielokrotnie nagradzany zespół twórców This War of Mine i Frostpunka."

Sam zwiastun prezentuje się też fantastycznie. Widzimy na nim klony Jana Dolskiego, który z początku zdaje się być skołowany, lecz później sprawia wrażenie dobrze dogadującego się z własnymi alter-ego. Wszystko to w rytm Black and White polskiego zespołu Kombi. Jest rasowo do bólu.

REKLAMA

Nowa gra 11 bit studios - kiedy premiera?

Nie znamy jeszcze szczegółów gameplayu ani choćby daty premiery. Wiemy tylko, że początkowo gra trafi na pecety, na platformach Steam, Epic Games Store oraz Gog.com. Sądząc po historii poprzednich wydań 11 bit studios, premiera gry na konsolach nowej generacji nastąpi niewiele później.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA