REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie /
  5. Sprzęt - Poradniki

Test mikrofonu online. Jak sprawdzić, czy urządzenie działa?

Jak sprawdzić, czy nasz mikrofon działa poprawnie? Zamiast szukać skomplikowanych programów lub narzędzi systemowych, możesz zrobić prosty test mikrofonu online. W tym artykule poznasz najlepsze stronki służące do tego celu.

19.06.2022
19:06
Test mikrofonu online. Jak sprawdzić, czy urządzenie działa?
REKLAMA

Mikrofon to urządzenie obecnie wręcz niezbędne. Używamy go chociażby w trakcie: spotkań online w szkole, na studiach bądź w pracy, ale również podczas gry, warsztatów i wielu, wielu innych. Nie ma nic bardziej frustrującego niż dołączenie do takich spotkań i stwierdzenie, że Twój mikrofon nie działa. Wszyscy znamy to z autopsji. Szybkim i łatwym rozwiązaniem jest test mikrofonu za pomocą narzędzi online dostępnych chociażby z poziomu naszej przeglądarki, niezależnie od tego, czy korzystamy z komputera z systemem Windows, czy OS.

REKLAMA

Jakie narzędzie do testu mikrofonu online?

Wszystkie testy mikrofonów online na poniższej liście nie wymagają pobierania żadnych aplikacji. Są bezpłatne, szybkie, łatwe w użyciu, a przede wszystkim sprawdzą, czy nasze urządzenie działa. Ponadto niektóre z nich zapewniają dodatkowe funkcje i korzyści. Oto one:

Test mikrofonu online za pomocą itselftools

Narzędzie do testowania mikrofonu online udostępnione przez itselftools na pierwszy rzut oka może wyglądać atrakcyjniej, jednak mimo to jego przyjazny interfejs i prostota obsługi przyciągają użytkowników. 

 class="wp-image-2209338"
Łatwa obsługa i przyjemne dla oka wykresy odzwierciedlające wyniki testu mikrofonu oferuje itselftools

Po odwiedzeniu strony, kliknij rozwijane menu w górnej części strony, wybierając Audio i Microphone Test. Następnie wystarczy, że zezwolimy witrynie na korzystanie z mikrofonu i wybierzemy mikrofon, z którego chcemy korzystać. Finalnie wyniki testu online mogą być wyświetlane w dwóch postaciach graficznych, które, możesz dostosować według swoich potrzeb. Otrzymasz również wiadomość zwrotną o tym czy test przebiegł pomyślnie, czy też wystąpiły problemy. Gdy zajdzie taka konieczność wyświetlone zostaną nam również opcje naprawcze.

Online Mic Test

Online Mic Test to kolejna prosta aplikacja do tesu mikrofonów, w której wystarczy kliknąć przycisk "Play", nagrać coś, a następnie odsłuchać nagranie bądź rozwiązać wskazane przez aplikacje problemy.

 class="wp-image-2209341"
Online Mic Test to bardzo proste narzędzie do testu mikrofonu online

Tutaj również jednak musisz zezwolić aplikacji na korzystanie z mikrofonu. Mianowicie, po naciśnięciu przycisku "Play", w przeglądarce pojawi się małe okno z prośbą o pozwolenie. Zezwalamy i możemy działać! 

To narzędzie, podobnie jak inne przedstawione w tym artykule, pozwala nam na przeprowadzenie nie tylko testu mikrofonu - ale także takich jak, chociażby test kamery online.

Jeśli przypadkiem zablokujesz uprawnienia, po prostu odśwież stronę i spróbuj ponownie.

Test Mikrofon

Cechą wyróżniającą Test Mikrofon jest z pewnością to, że jest on jedynym narzędziem przedstawionym na naszej liście dostępnym w pełni po polsku. W przypadku MicTests (bo tak brzmi jego angielski oryginał) proces jest bardzo prosty. Wystarczy kliknąć przycisk "Przetestuj mój mikrofon", udzielić witrynie pozwolenia na korzystanie z mikrofonu, a następnie zacząć mówić.

Oprócz samego testu mikrofonu aplikacja pokazuje również wiele informacji technicznych, takich jak nazwa, liczba kanałów audio, opóźnienie, wielkość próbki i częstotliwość próbkowania.

 class="wp-image-2209335"
MicTests to narzędzie do testowania mikrofonów online po polsku

Możesz zapisać wszystkie te szczegóły, przesyłając recenzję swojego mikrofonu za pomocą formularza po prawej stronie. Otrzymasz unikalny adres URL do udostępniania. Jeśli natomiast aplikacja wykryje problem z mikrofonem, wyświetli opcje rozwiązania problemów.

Check Mic Online - test mikrofonu na webcammictest

Check Mic Online, bo tak nazywa się narzędzie dostępne na stronie webcammictest to kolejny bezpłatny test online przeznaczony dla mikrofonów. Proces testowania mikrofonu w tej witrynie jest podobny do omówionych powyżej narzędzi. 

Wystarczy, że wejdziesz na webcammictest.com i klikniesz Microphone na pasku menu witryny i automatycznie zostaniesz przeniesiony do interfejsu testowego. Po prawej stronie zobaczysz menu ustawień, w którym możesz wybrać mikrofon, który chcesz przetestować. Możesz także dostosować głośność odtwarzania mikrofonu, za pomocą suwaka.

 class="wp-image-2209344"
Webcammictest przedstawia wyniki testu mikrofonu na bardzo dokładnym wykresie.

Po szybkim przeglądzie ustawień udziel jeszcze standardowo pozwolenia na korzystanie z mikrofonu i przejdź do testu, który zostanie zwizualizowany za pomocą wykresu informującego o tym jak działa twoje urządzenie. 

Vidyard

Ostatnim narzędziem do przeprowadzania testu mikrofonu online jakie proponujemy jest Vidyard. Tak jak uprzednio, test jest bezpłatny, dostępny dla każdego bez zakładania konta i innych czynności zbędnie pochłaniających czas. Natomiast jeśli dla kogoś ważna jest kolorystyka witryny, to tutaj należy zaznaczyć ten jeden mały szczegół, że jest to jedyne narzędzie przedstawione a tym artykule oferujące ciemny motyw. Osobiście uważam, że jest to przyjemniejsze dla oka.

 class="wp-image-2209347"
Tester mikrofonu od Vidyard pozwala również przetestować kamerkę

Obsługa stronki ogranicza się do dosłownie kilku kliknięć, a mianowicie wybrania opcji Mic test i udzielenia pozwolenia na korzystanie z mikrofonu. Za pomocą tego narzędzia możesz również coś nagrać i zapisać plik, aby przesłuchać go później. Możesz także szybko przełączyć się z testu mikrofonu na test kamery.

REKLAMA

Wszyscy chcemy mieć pewność, że nasz mikrofon będzie działać

Najprostsze narzędzia online do testowania mikrofonów, które zostały tutaj przestawione, pomogą Ci dokładnie sprawdzić funkcjonalność twojego urządzenia. Każdy początkujący, który do tej pory nie miał z nimi styczności, nie będzie miał najmniejszych problemów, gdyż bardzo łatwo nauczyć się korzystania z tych bezpłatnych testów. Natomiast po ich ukończeniu można uzyskać wiele przydatnych informacji związanych z mikrofonem, tłumieniem szumów i kanałami audio. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA