REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie /
  3. Poradniki
  4. Oprogramowanie /
  5. Sprzęt - Poradniki

Test kamerki internetowej online. Jak sprawdzić obraz i dźwięk?

Testowanie kamerki internetowej przed jej użyciem to dobry pomysł, aby upewnić się, że działa poprawnie sprawdzając jej rozdzielczość, ale również dźwięk, który przesyłany jest do naszego rozmówcy za pomocą mikrofonu. Najprostsze są takie testy online. Pojawia się jednak pytanie, jak to zrobić? W tym artykule znajdziesz rozwiązanie.

18.06.2022
19:33
Test kamerki internetowej online. Jak sprawdzić obraz i dźwięk?
REKLAMA

Rosnąca popularność komunikacji online nie tylko w celach osobistych, ale także biznesowych, sprawiła, że dziś niemalże niemożliwym jest zakup urządzenia bez wbudowanej kamery i mikrofonu. Jednak zezwalanie na dostęp do nich nie jest czymś, na co ludzie zgadzają się otwarcie, ze względu, chociażby na ikonicznego już agenta FBI znanego z memów, który tylko czyha na to, by sprawdzić, co robisz.

REKLAMA

Bez obaw, tutaj Ci to nie grozi. Jeśli masz zamiar dołączyć do rozmowy wideo lub przesyłać strumieniowo z kamery internetowej, powinieneś sprawdzić, czy kamera i mikrofon działają poprawnie by uniknąć rozczarowania. Innymi słowy, możesz je przetestować online - bezpośrednio z przeglądarki bez konieczności zakładania konta, ani instalowania oprogramowania innych firm.

Test kamerki online. Jak ją sprawdzić?

Istnieje niezliczona ilość dostępnych testów online kamer i mikrofonów, które możesz wypróbować. Wszystkie przedstawione przez nas narzędzia są bezpieczne i łatwe w obsłudze. Ponadto postaraliśmy się by używając wyłącznie jednego narzędzia było możliwe przetestowanie zarówno obrazu jak i dźwięku. Oto one:

itselftools

Webcam Test to darmowy test online oferowany przez itselftools, pozwala przetestować Twoją kamerę bezpośrednio w przeglądarce. Zawiera również instrukcje dotyczące naprawy, które zostaną ci udostępnione po przeprowadzonym teście. 

Jednak to nie wszystko. Tak jak już wspomniałem, program ten daje Ci także możliwość do przetestowania twojego mikrofonu i innych urządzeń niezbędnych do skutecznej komunikacji online. 

Aby przystąpić do testu twojego urządzenia wystarczy, że zaakceptujesz regulamin (test odbywa się wyłącznie po stronie użytkownika, więc nikt z zewnątrz nie może cię podejrzeć) oraz zezwolisz na dostęp do kamery. I gotowe!

 class="wp-image-2210760"
Webcam Test to jedno z narzędzi itselftools.

Jeśli test się nie powiedzie, prawdopodobnie oznacza to, że kamerka w twoim urządzeniu nie działa prawidłowo. W takim przypadku wyświetlone zostaną rozwiązania problemu, które uwzględnią specyfikację twojego urządzenia.

Online Mic Test-Webcam Test

Online Mic Test, jak sama nazwa mówi, to proste bezpłatne narzędzie do testowania mikrofonu, ale również i tutaj dodano opcje testowania innych elementów sprzętowych, takich jak kamera internetowa, klawiatura lub mysz.

 class="wp-image-2210763"
Online Mic Test ma wbudowany także tester kamerki.

Korzystanie z tego narzędzia do testowania kamerki internetowej online jest banalnie proste, po prostu kliknij przycisk Play, udziel pozwolenia i powinieneś zobaczyć siebie na ekranie. Wówczas test się rozpoczyna.

W przypadku tej aplikacji wadą jest to, że prócz informacji zwrotnej w postaci "Działa/Nie działa" nie mamy możliwości podglądu nawet najbardziej podstawowych informacji o naszym urządzeniu jak typ czy rozdzielczość.

Test kamery

Prosta aplikacja do testowania kamery online dostępna w języku polskim. Mimo bardzo klasycznego na pierwszy rzut oka wyglądu osobiście uważam, że ma ona ogromny, jeśli nie największy potencjał. 

Chcąc dowiedzieć się jak najwięcej o swoim urządzeniu, jest to zdecydowanie najlepszy wybór. Jest to narzędzie, które oprócz testu kamery internetowej oferuje dodatkowe funkcje, które mogą okazać się niezwykle przydatne.

Aby użyć narzędzia, naciśnij przycisk Przetestuj moją kamerę, udziel pozwolenia i odczekaj chwilę, aż test dobiegnie końca.

 class="wp-image-2210766"
Test kamery pokazuje najwięcej informacji o twoim urządzeniu.

Niezależnie od urządzenia i systemu operacyjnego, w wyniku testów uzyskasz wiele przydatnych informacji na temat twojego urządzenia (np. nazwę kamery, ogólną ocenę jakości, rozdzielczość, proporcje obrazu, ilość kolorów i wiele innych specyfikacji). Dodatkowo, jeśli narzędzie testujące wykryje jakiekolwiek problemy z kamerą internetową, otrzymasz kilka wskazówek, jak je naprawić.

Ciekawą opcją, która znajduje się po prawej stornie ekranu testowego, jest możliwość oceny twojej kamerki, wpisując jej dane, zalety i wady. Udostępnienie oceny jest pomocne zarówno dla innych jak i dla ciebie, ponieważ możesz zobaczyć, jak wypada ona w porównaniu z innymi.

Webcammictest

Niezależnie od tego, czy masz komputer z systemem Windows, czy Mac, testy kamery internetowej online są łatwe. Jedną z prostszych opcji jest skorzystanie z Webcammictest. Jej użycie tak jak w przypadku poprzednich ogranicza się do dwóch kliknięć. A mówiąc wprost po otwarciu linku do strony wystarczy kliknąć Test Webcam i klasycznie udzielić pozwolenia na korzystanie z kamery. 

 class="wp-image-2210772"
Webcammictest pozwala na dodawanie efektów i jednoczesne sprawdzanie dwóch urządzeń.

Chociaż testy są zasadniczo identyczne, niezależnie od używanej witryny, to w przypadku Webcamictest są dwie zasadnicze różnice. 

Otóż pierwsza z nich dość błaha, czyli możliwość zabawy poprzez dodawanie różnego rodzaju efektów jak zwiększanie nasycenia czy kontrastu, by lepiej poznać możliwości naszego urządzenia. Druga natomiast daje tej aplikacji sporą przewagę nad resztą, ponieważ nie musimy oddzielnie sprawdzać obrazu i dźwięku. Już przy teście kamery dostajemy informacje o jednoczesnym testowaniu mikrofonu.

Vidyard

Internetowa platforma Vidyard oferuje bezpłatne narzędzie do testowania kamer internetowych, z którego może korzystać każdy. Nie musisz zakładać konta, aby z niego korzystać, jest ono całkowicie darmowe. Tak, jak poprzednio, wystarczą dwa kliknięcia. Wybierasz test mikrofonu lub kamerki, zezwalasz na dostęp i gotowe!

 class="wp-image-2210769"
Vidyard umożliwia szybką zmianę pomiędzy testem kamerki i mikrofonu.

W trakcie testu online możesz także wyświetlić obraz na pełnym ekranie i ocenić swoją kamerę internetową własnym okiem. Jednak nie dowiesz się za wiele na temat swojego urządzenia, prócz podstawowych porad dotyczących rozwiązania problemów z kamerką internetową w przypadku ich wystąpienia.

REKLAMA

Testowanie kamery online to dobry pomysł

Testy kamerek internetowych, mikrofonów i innych urządzeń niezbędnych nam do komunikacji to dziś klucz do tego, by uniknąć rozczarowania, przystępując do spotkań online bądź nagrań wideo. Ważne jest to, aby upewnić się, że działa tak, jak powinna, a także, aby sprawdzić, czy sam jesteś zadowolony z jakości obrazu. Do ich wykonania możesz, skorzystać z jednego z wielu przedstawionych darmowych narzędzi online w tym artykule za pomocą dosłownie paru kliknięć, a na pewno się nie zawiedziesz.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA