1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Biznes

O czym marzą spece od IT? Dobra kasa to dopiero początek. Sprawdź, co zapewnia SoftServe

Lokowanie produktu: SoftServe

Co się liczy dla specjalistów IT? Wedle badań nie tylko to, co oczywiste, czyli finanse. Ważne są dla nich ciekawe i innowacyjne projekty, a także praca w wybranej przez siebie formie – co nie dla każdego znaczy zawsze to samo. To wszystko zapewni im zaś SoftServe, które planuje w tym roku dwukrotnie zwiększyć zatrudnienie w naszym kraju.

27.06.2022
14:07
softserve-polska-praca-it-czy-warto 1-min

Specjaliści IT, nazywani potocznie programistami, to niezwykle rozchwytywana grupa zawodowa i to nie tylko poza granicami Polski, ale również w naszym kraju. W jej przypadku to pracodawcy muszą się wyjątkowo starać, aby spełniać potrzeby swoich potencjalnych pracowników - i to nie tylko te finansowe. O tym, że przysłowiowe owocowe czwartki to za mało, wie SoftServe.

Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, skoro ta pochodząca z ukraińskiego Lwowa międzynarodowa firma, z drugą siedzibą w Teksasie, ma już ponad 13 tys. pracowników i stale powiększa swój zespół. Zatrudnieni w niej ludzie, w tym blisko 1100 osób z Polski, wykorzystują najnowsze technologie do realizacji projektów dla korporacji i przedsiębiorstw rozlokowanych na całym globie.

softserve-polska-praca-it-czy-warto 2-min class="wp-image-2233173"
Specjalista IT chce od pracy czegoś więcej niż pieniędzy

Czego potrzebują specjaliści IT?

Oczekiwania finansowe to jedno, ale badania (i praktyka!) wykazują, że programistom zależy na tym, żeby robić w pracy, pisząc kolokwialnie, fajne rzeczy. SoftServe obecne w Polsce od 2014 r. chwali się, że nie tylko rozumie tę potrzebę, ale jest również w stanie ją spełnić. Firma jest na bieżąco z najciekawszymi trendami w branży IT, a DevOpsi i specjaliści od chmury nie będą w niej narzekać na nudę. Zresztą nie tylko oni.

DevOps, Cloud, Big Data, Business Intelligence, Machine Learning, IoT (Internet of Things), AI (Artificial Intelligence), UX (user experience), e-commerce – niezależnie od zainteresowań specjalisty IT, znajdzie on w SoftServe projekt dla siebie. Firma dynamicznie powiększa też polski zespół. W samym 2021 r., zatrudniła w swoich polskich oddziałach aż 481 nowych pracowników. I zatrudnia nadal. Rośnie też liczba jej klientów.

Wiemy, że najlepiej pracuje się w miejscu, w którym jesteśmy usatysfakcjonowani z zarobków, realizowane są ciekawe projekty, zgodne z zainteresowaniami. Także takim, które da nam możliwość elastycznego wyboru miejsca pracy - biura lub domu. Dlatego w SoftServe dbamy o wszystkie te aspekty - mówi Sebastian Drzewiecki, Dyrektor Zarządzający w SoftServe - Współpracujemy z firmami z całego świata, z wielu branż, dzięki temu nasi pracownicy mają praktycznie nieograniczone możliwości rozwojowe zarówno w domenie technologii, jak i domen biznesowych. Jednym z naszych atutów jest również wewnętrzna oferta Talent Center, w którym inwestujemy w rozwój naszych pracowników.

Wśród partnerów, którym SoftServe świadczy usługi doradztwa w zakresie technologii i oprogramowania, można znaleźć korporacje i duże firmy z branż takich jak produkcyjna, opieka zdrowotna, handel i marketing, nowe technologie, przemysł wydobywczy oraz FinTech. Dzięki temu jest spora szansa na to, że specjalista IT szukający zatrudnienia znajdzie taką, która mu satysfakcję.

Jakimi projektami mogą zajmować się pracownicy SoftServe?

Najróżniejszymi, nawet zwariowanymi! Big Data i e-commerce to tylko początek, bo przedsiębiorstwo rozwija też... neurokognitywne modele doświadczania dotyku w środowisku wirtualnym (E-Textures wraz z Ultraleap, TouchlessAI wraz z kilkoma innymi organizacjami). Tego typu rozwiązania mogą sprawdzić się w wirtualnych muzeach i sklepach (dotykanie eksponatów lub produktów w cyfrowym sklepie), ale również np. w rehabilitacji na odległość.

Oprócz tego SoftServe stało się partnerem najnowocześniejszego i największego banku w Singapurze. W jego obsłudze pomagają pracownicy zlokalizowani w Gdańsku, który jest jednym z wielu miast z biurem firmy na terenie Polski (obok Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Białegostoku, Gliwic oraz Łodzi). Między innymi z myślą o tym projekcie prowadzony jest obecnie nabór nowych pracowników.

Projekty dla klientów z regionu APAC opierają się głównie na transformacji wewnętrznej infrastruktury i systemów informatycznych do chmury, przede wszystkim Amazon Web Services i Google Cloud Platform. W związku z tym SoftServe poszukuje przede wszystkim ekspertów z obszaru DevOps & Cloud, programistów Java i Python, a także project managerów - wyjaśnia firma.

SoftServe jest przy tym ogromną firmą, więc specjaliści IT mogą w niej szukać stabilnego zatrudnienia, a do tego dochodzi możliwość zmiany swojego projektu na inny - i tego nie są w stanie zagwarantować malutkie startupy. To wszystko przy zachowaniu transparentnego systemu ścieżek kariery i elastycznego modelu pracy (co wcale nie jest standardem - zapewnia go jedynie 10 proc. pracodawców z branży).

softserve-polska-praca-it-czy-warto 3-min class="wp-image-2233176"
SoftServe pozwala pracować zdalnie i w biurze

"Pracuj w SoftServe tak, jak to działa u Ciebie"

Kultowe powiedzonko wśród specjalistów z tego sektora, czyli "u mnie działa", stało się filarem kampanii SoftServe skierowanej wobec potencjalnych pracowników. Firma w jej ramach podkreśla, że pozwala ludziom wybrać nie tylko interesujący ich projekt, ale też formę zatrudnienia (niektórzy wolą pracować z biura, a inni zdalnie; część osób stawia na naukę, a inne - na praktykę).

Wśród dodatkowych benefitów, na jakie mogą liczyć pracownicy firmy będącej partnerem Google Cloud i Amazon Web Services, znajduje się SoftServe University. W jego ramach pracownicy mogą uczestniczyć w ponad 30 projektach edukacyjnych, korzystać z pomocy mentorów, zdobywać certyfikaty i brać udział w wewnętrznych szkoleniach, co pozwoli im zwiększyć swoje umiejętności oraz kompetencje.

"Pracuj w SoftServe tak, jak to działa u Ciebie"

– W SoftServe stawiamy na indywidualność, z której potrafimy zbudować dobrze działający zespół. Zależy nam na tym, aby każdy pracownik czuł się dobrze i pracował efektywnie, bez narzuconych norm, tak jak to działa u niego – mówi Jagoda Klonowska, Content Marketing and Communication Lead w SoftServe

SoftServe jest przy tym regularnym uczestnikiem najważniejszych wydarzeń branżowych, podczas których można spotkać się z przedstawicielami przedsiębiorstwa, by porozmawiać i sprawdzić, "jak to działa". Osoby, które zdecydują się podjąć w tej firmie pracę, będą mogły stać się częścią "jednego z zespołów odpowiadających za innowacyjne produkty zmieniające rzeczywistość".

SoftServe zachęca do pracy niekorporacyjną atmosferą. Firma otrzymała w 2020 r. certyfikat Great Place to Work, a rok później znalazła się na liście najlepszych miejsc pracy w całej Europie. Więcej informacji na jej temat oraz aktualne oferty pracy w takich miastach jak Wrocław, Warszawa, Kraków, Białystok, Gliwice, Łódź i Gdańsk można znaleźć na stronie career.softserveinc.com/poland.

Lokowanie produktu: SoftServe
Najnowsze
Zobacz komentarze