REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Jeden z kwiatkiem na głowie, a drugi ze świńskim ryjem. Nowe Pokemony na Switcha ze sporymi zmianami

Nintendo zdradziło masę informacji na temat następnych gier z kolorowymi stworkami na Switcha. Poznaliśmy właśnie legendy z Pokemon Violet i Scarlet, a Game Freak potwierdza, że w nowe gry zagramy w co-opie. Do dyspozycji gracza w ramach 9. generacji Pokemonów zostanie oddany również otwarty świat.

02.06.2022
15:58
Pokemon Violet i Scarlet
REKLAMA

Jeszcze przed końcem tego roku na konsoli Nintendo Switch zadebiutują dwie nowe gry z serii Pokemon, czyli Pokemon Scarlet i Pokemon Violet. Nintendo pokazało wreszcie legendarne stworki, na które będą polować gracze, a to nie koniec dobrych wieści.

REKLAMA

Czytaj też:

Deweloperzy z Game Freak podzielili się również szczegółami na temat nowej mechaniki rozgrywki, czyli trybu kooperacji i zdradzili, że 9. generacja gier z tego cyklu będzie produkcją typu open-world. Znamy też już dokładną datę premiery.

Pokemon Scarlet i Violet będzie grą typu open-world z opcją gry w co-opie

Nintendo już wcześniej romansowało z pomysłem osadzenia gry Pokemon w otwartym świecie. Po raz pierwszy mogliśmy spróbować eksploracji trójwymiarowej okolicy w dodatkach do Pokemon Sword i Pokemon Shield, a w Pokemon Legends: Arceus gracz mógł zwiedzać kolejne regiony, ale w ustalonej przez twórców kolejności. Pokemon Scarlet i Violet mają dać nam w tym aspekcie dowolność.

Jakby tego było mało, gracze otrzymają możliwość wspólnej zabawy. Świat gry będzie można przemierzać w towarzystwie innych graczy w ramach maksymalnie czteroosobowych zespołów, a każdy z graczy będzie mógł zabrać na spacer jednego Pokemona. To spora zmiana - do tej pory multiplayer w grach ograniczał się do walk i wymian, które dostępne były już w grach Pokemon Red, Green i Blue.

Zupełnie nowe Pokemony w Pokemon Scarlet i Violet, w tym startery i legendy

W grze pojawią się trzy startery, które na nowym materiale wideo mogliśmy obejrzeć pierwszy raz w trójwymiarze. Tak jak zawsze będziemy mogli wybrać jednego z trzech kompanów, którymi są kociak Sprigatito (typ trawiasty), krokodylek Fuecoco (typ ognisty) i kaczka Quaxly (typ wodny).

Oprócz tego pojawi się masa innych stworków w ramach 9. generacji Pokemonów, a część z nich będzie dostępna wyłącznie w jednej z nowych gier. Wśród nich będą okładkowe legendarne stworki. Dla przykładu gracze, którzy wybiorą Pokemon Scarlet, będą mogli zdobyć Koriadona, podczas gdy posiadacze Pokemon Violet dostaną dostęp do Miriadona.

Oprócz tego Game Freak zaprezentował jeszcze dwa inne Pokemony, którymi są Smoliv z kwiatkiem na głowie i Lechonk ze świńskim ryjkiem. Oba gatunki od razu skradły serca części fanów. Dołączy o nich również Pawmi, czyli kolejny Pokemon z grupy myszowatych.

Dostępne stworki to nie koniec różnic pomiędzy Pokemon Scarlet i Violet.

Każda z gier będzie miała swojego Profesora Pokemon. W przypadku Pokemon Scarlet pojawi się Profesor Sada, podczas gdy w Pokemon Violet pojawi się Profesor Turo. Gracze dostaną też inny kolor ciuchy na start, a w obu przypadkach ich rywalem będzie Nemona.

Jeśli z kolei chodzi o nowy region, to wygląda na to, że tym razem będzie on inspirowany Hiszpanią, a możliwe, że również Portugalią. W trailerach widać budowlę, która przypomina świątynię Sagrada Familia, a każdy ze starterów powiązany jest z tym regionem.

REKLAMA

Pokemon Scarlet i Pokemon Violet - premiera już 18 listopada 2022 r.

Nintendo potwierdziło, że w nowe gry z serii Pokemon na konsolę Nintendo Switch zagramy jeszcze w tym roku. Pokemon Scarlet i Pokemon Violet trafią do sprzedaży 18 listopada 2022 r.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA