REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jaki laptop do 3000 zł kupić? Poradnik 2022

Czy można kupić dobry laptop za rozsądną kwotę do 3000 zł? Da się znaleźć i to naprawdę ciekawe modele - trzeba jedynie wiedzieć, czego szukać, a jakich laptopów unikać.

Jaki laptop do 3000 zł kupić? Poradnik 2022
REKLAMA

Niedrogi i sensowny laptop za 3000 zł? Spokojnie, nie musimy wybierać z byle czego. W tym segmencie cenowym spokojnie dostaniemy laptopa z porządnym procesorem Intel Core i5 11-tej generacji, czy też AMD Ryzen 5 lub nawet Ryzen 7 serii 5000. Równocześnie te laptopy będą wyposażone w 16 GB pamięci RAM i szybkie SSD o pojemności 512 GB.

REKLAMA

Czytaj też:

Żyć nie umierać? Jest jedno ale - jeśli chcemy aby laptop wyposażony był w coś więcej niż zintegrowaną grafikę (chociaż iGPU w tych modelach procesorów naprawdę nie mają się czego wstydzić), to będziemy musieli sięgnąć do kieszeni nieco głębiej, bądź zadowolić się starszymi kartami graficznymi.

Jaki laptop za 3000 zł kupić?

Wybraliśmy dla was dwa godne polecenia laptopy z mocnymi zintegrowanymi grafikami - jeden oparty na procesor ze stajni Intela, a drugi z AMD. Trzeci z laptopów do 3000 zł wyposażony jest w zewnętrzny układ graficzny, ale mamy co do niego jedno drobne "ALE"...

Najlepsze laptopy za 3000 zł

Lenovo IdeaPad 3 - ze zintegrowaną grafiką Intel Xe

Lenovo IdeaPad 3

Porządny laptop dla każdego (oprócz graczy), którego sercem jest procesor Intel Core i5-1135G7. Trudno doszukać się w nim słabych stron. Jasne, można sięgnąć po laptopy wyposażone w procesory Core najnowszej, 12-tej generacji, ale obecnie ich cena przekracza zakładany budżet. Na możliwości zintegrowanej grafiki Intel Xe również nie ma co narzekać. Aktualnie można kupić ten model w cenie 2999 zł.

Lenovo IdeaPad 3 15ITL6 intel i5 1135G7

ASUS M515UA - ze zintegrowaną grafiką Radeon

ASUS M515UA

Tym razem przeskakujemy na stronę AMD - a warto podkreślić, że ten model M515UA oferuje jeden z wydajniejszych procesorów Ryzen 7 serii 5000 (dodajmy, że chodzi o wersję energooszczędną). Jeśli dodamy do tego dobrą zintegrowaną grafikę Radeon, to otrzymamy laptop godny zainteresowania. Ponownie - można już kupić laptopy z procesorami Ryzen serii 6000, ale nie w cenie do 3000 zł. ASUS w tej konfiguracji kosztuje obecnie ponad 2800 zł.

Lenovo IdeaPad Gaming 3 - z dedykowaną kartą graficzną

Lenovo IdeaPad Gaming 3

W obecnej chwili jest to chyba jeden z nielicznych laptopów z zewnętrznym układem GeForce, który można kupić w kwocie do 3000 zł. Konkretnie mówiąc, jest to GeForce GTX 1650, które generalnie rzecz biorąc nie imponuje możliwościami, chociaż oczywiście będzie wyraźnie szybszy od zintegrowanych grafik. Jeśli jednak wasz budżet jest nieprzekraczalny, to nie pozostaje wam nic innego. Ten konkretny model ma na pokładzie procesor Core i5-11300H oraz 8 GB pamięci RAM. Warto jednak podkreślić, że już od kwoty około 3300 zł można kupić najtańsze laptopy z układem graficznym GeForce RTX 3050, który jest zdecydowanie bardziej godny polecenia.

REKLAMA

Dobry laptop za 3000 zł

Laptop za 3000 zł to porządnie wyposażony komputer z odpowiednią ilością pamięci RAM, pojemnym i szybkim SSD, dobrym (lub bardzo dobrym) procesorem oraz... dobrą zintegrowaną grafiką. Amatorom laptopów z dedykowanym i nowoczesnym układem graficznym, radzilibyśmy jednak uzbieranie nieco większej kwoty.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA