REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Amazfit T-Rex 2 może i ma dinozaura w nazwie, ale to nowoczesny smartwatch dla sportowców

Amazfit T-Rex 2 to najnowszy wzmocniony smartwatch dla sportowców ze wbudowanym GPS-em od firmy Zepp Health. Co trzeba o nim wiedzieć i co się zmieniło w porównaniu do poprzednich modeli? Przyglądamy się specyfikacji i nowościom w oprogramowaniu.

08.06.2022
20:33
amazfit-t-rex-2-smarwatch-gps-specyfikacja-cena 0
REKLAMA

Amazfit to marka, pod którą swoje smartwatche sprzedaje Zepp Health, czyli firma działająca na rynku technologii ubieralnej już od 2013 r. O jej produktach, czyli inteligentnych zegarkach i opaskach fitnessowych mogliście zaś już słyszeć, nawet o tym nie wiedząc - to właśnie to przedsiębiorstwo odpowiada za sukces opasek z linii Xiaomi Mi Band.

REKLAMA

Czytaj też:

Statystycznie rzecz biorąc, jest też całkiem prawdopodobne, że z produktów Zepp Health już nawet korzystaliście. Przedstawiciele firma pochwalili się, że w czwartym kwartale ubiegłego roku zajęła ona trzecie miejsce pod względem udziałów rynkowych w naszym kraju. Sprzedaż smartwatchy Amazfit rośnie z roku na rok na całym świecie, a w dalszej poprawie wyników ma pomóc nowy model.

amazfit-t-rex-2-smarwatch-gps-specyfikacja-cena class="wp-image-2213283"
Zepp Health chwali się wynikami sprzedaży

Amazfit T-Rex 2 jest już dostępny w Polsce.

Nowy produkt Zepp Health to wbrew temu, co mogłaby sugerować nazwa, już trzecia wersja ciepło przyjętych przez konsumentów zegarków, która jest następcą modeli Amazfit T-Rex i Amazfit T-Rex Pro. Na pierwszy rzut nową generację tego produktu, która będzie dostępna w czterech kolorach (Astro Black & Gold, Ember Black, Wild Green i Desert Khaki) trudno przy tym odróżnić od poprzedniej.

Zepp Health prawdopodobnie słusznie uznało, że nie ma co wymyślać okrągłej tarczy na nowo. Firma postawiła na design, który się sprawdził w przypadku poprzedników Amazfit T-Rex 2. Projektanci i marketingowcy wyszli z założenia, że skoro już poprzedni model się dobrze sprzedawał, to oznacza, że klientom się jego wygląd podoba, więc warto skupić się na specyfikacji i oprogramowaniu.

amazfit-t-rex-2-smarwatch-gps-specyfikacja-cena class="wp-image-2213286"
Amazfit T-Rex Pro kontra T-Rex 2 - różnice w specyfikacji

Co ma do zaoferowania Amazfit T-Rex 2?

Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli z tej linii, tak i teraz mamy do czynienia z inteligentnym zegarkiem dla sportowców o wzmocnionej konstrukcji. Został on wyposażony w moduł nawigacji satelitarnej, który w dodatku jest teraz dwuzakresowy. Wykorzystanie naraz takich systemów jak GPS, Galileo, BeiDou i QZSS poprawia dokładność odczytu (Glonass też jest obsługiwany, ale osobno).

Obudowa zegarka spełnia przy tym wojskową klasę wytrzymałości, a producent gwarantuje poprawne działanie zegarka w nawet -30 stopniach Celsjusza dzięki nowemu trybowi pracy. Oprócz tego Amazfit T-Rex 2 wedle zapewnień producenta nie popsuje się od ekstremalnych temperatur, a bezpieczny ma być zakres od nawet -40 aż do 70 stopni. Zegarek jest też wodoodporny (10 ATM, do 100 metrów).

Amazfit T-Rex 2 - specyfikacja techniczna

Nowy smartwatch waży jedynie 66,5 gramów i ma korpus wykonany ze stopu polimerowego. Jego wymiary to 47,1 x 47,1 x 13,65 mm, a w korpusie znalazło się miejsce na 1,39-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 454 x 454 pikseli (326 ppi). Jest to dotykowy panel typu AMOLED, który robi na żywo bardzo dobre wrażenie, a dzięki wysokiej jasności powinien dobrze działać nawet w słońcu.

W korpusie Amazfit T-Rex 2 znalazło się miejsce na 4 fizyczne przyciski guziki oraz akumulator 500 mAh, który zapewnia do 24 dni pracy przy "standardowym użytkowaniu". Przy oszczędnym korzystaniu z akumulatora powinien on wytrzymać nawet do 45 dni, a przy intensywnym - do 10 dni. Włączenie trybu ultraniska temperatura skraca go do 9 dni. Czas również spada, gdy włączymy GPS:

  • do 26 godzin w trybie wysokiej dokładności GPS;
  • do 50 godzin w zrównoważonym trybie GPS;
  • do 58 godzin w trybie power saving GPS mode;
  • do 10 godziny w trybie ultraniskiej temperatury.

W zestawie z zegarkiem klienci otrzymują również silikonowy pasek odprowadzający pot o długości od 140 mm do 205 mm i szerokości 22, który zamyka się klamrą z trzpieniem. Na pokładzie znalazły się też liczne czujniki: biometryczny, przyspieszenia, żyroskopowy, geomagnetyczny i oświetlenia zewnętrznego, a także wysokościomierz barometryczny.

amazfit-t-rex-2-smarwatch-gps-specyfikacja-cena class="wp-image-2213292"
Amazfit T-Rex 2 ma dwuzakresowy moduł GPS

System na zegarki Amazfit nauczył się nowych sztuczek.

Tak jak na prawdziwy smartwatch przystało, Amazfit T-Rex 2 pozwala na rejestrowanie licznych aktywności sportowych - obsługiwane jest ponad 150 różnych trybów. Wśród nich oprócz klasycznych takich jak bieganie czy jazda na rowerze są triathlon, polowanie, wędkarstwo i golf, a do tego osiem podstawowych rozpoznawanych jest automatycznie.

Do tego dochodzi kompleksowe monitorowanie stanu zdrowia za sprawą czujnika biometrycznego składającego się z sześciu fotodiod. Za zbieranie danych odpowiadają tu algorytmy BioTracker 3.0. Zegarek pozwala w dodatku wykonać kilka pomiarów ręcznych za jednym zamachem, bez konieczności robienia ich osobno (tętno, saturacja krwi, poziom stresu i częstość oddechów).

amazfit-t-rex-2-smarwatch-gps-specyfikacja-cena class="wp-image-2213295"
Tak wygląda Amazfit T-Rex 2 w wersji Astro Black & Gold

Co przy tym ciekawe, producent już zapowiedział, jakie nowe funkcje Amazfit T-Rex 2 dostanie w ramach aktualizacji.

Już niedługo na smartwatchu pojawi się opcja nawigacji w czasie rzeczywistym po zaimportowaniu trasy z aplikacji Zepp App. Przebyta droga oraz aktualna pozycja będą wyświetlane bezpośrednio na ekranie zegarka. Do tego dojdzie funkcja nawigacji powrotnej nie po własnych śladach, a najkrótszą trasą, która może być bardzo przydatna podczas wędrówek.

Oprócz tego w późniejszym terminie pojawi się opcja śledzenia aktywności podczas surfingu, a na tym zapewne nie koniec. Niestety jeśli chodzi o płatności, to tutaj nie mamy dobrych wieści - chociaż zegarek ma moduł NFC, to nie da się z niego korzystać w Polsce i nie wiadomo czy/kiedy ta funkcja pojawi się w naszym kraju.

amazfit-t-rex-2-smarwatch-gps-specyfikacja-cena class="wp-image-2213301"
Cztery wersje kolorystyczne Amazfit T-Rex 2
REKLAMA

Ile kosztuje Amazfit T-Rex 2?

Zegarek trafi oficjalnie do sprzedaży w Polsce już 10 czerwca 2022 r. w cenie detalicznej 1199 zł niezależnie od wersji kolorystycznej. Wśród sprzedawców znajdują się takie firmy jak Media Expert, EURO RTV AGD, Decathlon, X-kom, Neonet i Komputronik.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA