REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Przypomina odtwarzacz kasetowy, a zakup może być problematyczny. Xbox Series S w wersji Stranger Things wymiata

Niby specjalne edycje konsol do gier nie są niczym nowym, ale ta przygotowana przez Microsoft we współpracy z Netfliksem wyróżnia się z tłumu. Xbox Series S inspirowany serialem Stranger Things znalazł się po Drugiej Stronie. Teraz przypomina odtwarzacz kaset z lat 80. i wygląda fantastycznie.

31.05.2022
9:45
xbox series s stranger things konsola odtwarzacz kaset edycja specjalna
REKLAMA

Stranger Things to obecnie najpopularniejszy serial na platformie Netflix i nic dziwnego, że firma ostro wzięła się do jego promocji. Pierwsze siedem odcinków 4. sezonu można już oglądać, o czym serwis wideo na żądanie przypomina na różne sposoby. Jednym z nich jest specjalna edycja konsoli Microsoftu.

REKLAMA

Czytaj też:

W ramach współpracy z Netfliksem firma Microsoft przygotowała specjalną edycję Xboksa Series S. Ta mniejsza, tańsza, wolniejsza i pozbawiona napędu z konsol nowej generacji z rodziny Xbox Series normalnie sprzedawana jest w kolorze białym, ale twórcy wariantu Stranger Things poszli w zupełnie innym kierunku...

Pod względem kształtu ta edycja specjalna Xbox Series S jest w zasadzie identyczna, co modele dostępne w sklepach od półtora roku, ale i tak na pierwszy rzut oka trudno zauważyć podobieństwo pomiędzy nimi ze względu na malowanie. Microsoft zdecydował się przyozdobić konsolę w nietypowy sposób.

Xbox Series S w wersji Stranger Things przede wszystkim ma ciemną obudowę, która wygląda jakby była podrapana i pordzewiała, a do tego metalową skorupę owiły jakieś macki. Widać też niemal do końca zdarte charakterystyczne czerwone logo serialu na froncie, czyli ściance ze świecącym na biało włącznikiem.

Konsola Microsoftu przypomina odtwarzacz do kaset z lat 80.

Ponieważ akcja serialu toczy się cztery dekady temu, obecność Xboksa trudno byłoby wytłumaczyć (aczkolwiek w Stranger Things 4 i tak znalazły się różnorakie anachronizmy związane z nowymi technologiami, w tym m.in. języki C# i .NET oraz pliki BMP i JPG). Z tego powodu stylizowany jest on na... odtwarzacz kaset.

REKLAMA

Oprócz tego w zestawie znalazł się pasujący do zestawu kontroler bezprzewodowy, ale tutaj już firma się zbytnio nie wysiliła. To niemalże taki sam pad, jak ten sprzedawany z konsolami z rodziny Xbox Series, tyle że na jego czarnej obudowie znalazły się podobne macki, co na grafice konsoli.

A jak zdobyć konsolę Xbox Series S w wersji Stranger Things? Niestety nie ma informacji, by trafiły one do sprzedaży. Microsoft rozdaje je m.in. w konkursach organizowanych przez profil @xbox na Twitterze (a potem dostarcza fanom w żółtej walizce do przechowywania niebezpiecznych przedmiotów w celu ich późniejszej dekontaminacji).

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA