REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Windows 10 21H2 dostępny dla wszystkich. Co nowego?

Microsoft poinformował, że wszelkie problemy Windowsa 10 21H2 zostały już rozwiązane. To oznacza, że jest już dostępny w formie uaktualnienia dla każdego zainteresowanego. Co nowego?

19.04.2022
10:02
WIndows 10 do WIndows 7
REKLAMA

Windows 10 21H2 został ukończony i udostępniony już pod koniec ubiegłego roku. Aktualizacje rozwojowe Windowsa są jednak publikowane stopniowo i udostępniane kolejnym grupom użytkowników - zamiast być od razu dostępne dla wszystkich. Microsoft chce w ten sposób zminimalizować ewentualne szkody, jeżeli jakaś usterka w kodzie nowego systemu została przeoczona. Firma może wówczas przerwać udostępnianie uaktualnienia i sprawdzić czemu u nowej grupy klientów system sprawia problemy, których nie sprawiał tej poprzedniej - i błyskawicznie zareagować.

REKLAMA

Czytaj też:

To mądre działanie, bowiem niemal zawsze się okazuje, że pewna niewielka grupa klientów ze specyficzną kombinacją sprzętu i oprogramowania mogłaby mieć problem z aktualizacją. Osobom korzystającym z takich szczególnych komputerów aktualizacja nie jest udostępniana do czasu usunięcia problemu. Windows 10 21H2 takich problemów nie ma już z niczym, według oceny Microsoftu. Dlatego też od teraz jest dostępny dla wszystkich.

Windows 10 21H2 - co nowego?

Aktualizacja 21H2 do Windowsa 10 nie jest zbyt istotna. Najważniejsze w niej wydaje się wydłużenie obsługi serwisowej, bowiem nowości funkcyjnych jest jak na lekarstwo. Są to obsługa standardu WPA3 H2E dla sieci bezprzewodowych, usprawnienia w Windows Hello dla klientów firmowych oraz zapewnienie bezpośredniego dostępu do układu graficznego dla linuxowych aplikacji.

Należy założyć, że Windows 10 nie będzie już otrzymywał zbyt wielu nowości. Uwaga Microsoftu skupiona jest teraz już całkowicie na Windowsie 11. Windows 10 pozostanie aktualizowany i serwisowany do 14 października 2025 r. Microsoft zapewnia tak długi czas wygaszania Dziesiątki z uwagi na surowe wymagania sprzętowe Windowsa 11, który do działania potrzebuje nowoczesnego procesora. Nie każdy użytkownik Windowsa 10 może przejść na Windowsa 11. Stąd długi czas suportu dla Windowsa 10 i stąd jeszcze trzy aktualizacje rozwojowe, jakie są planowane dla Windowsa 10 – choć zapewne będą równie drobne, co omawiana tu 21H2.

Jak zaktualizować Windowsa 10 do wersji 21H2?

REKLAMA

Windows 10 20H2 zostanie uaktualniony do najnowszej wersji automatycznie. Użytkownikom nowszych wersji Windowsa 10 aktualizacja 21H2 będzie sugerowana przez system. Każdy może też ręcznie uruchomić aplikację Ustawienia i tam w sekcji Windows Update wcisnąć przycisk do ręcznego wyszukania nowych aktualizacji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA