REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Co, jeśli nie Windows 11? Listopadowa aktualizacja Windows 10 już gotowa. Lista zmian

Nie wszyscy użytkownicy mogą lub chcą przejść na system Windows 11. Nie szkodzi, Windows 10 będzie aktualizowany aż do października 2025 r. Prace nad aktualizacją 21H2 właśnie zostały zakończone.

22.10.2021
12:23
Windows 10 21H2 – co nowego? Aktualizacja już gotowa, jest ISO
REKLAMA

Windows 11 trafia już do pierwszych użytkowników, docelowo mając na celu zastąpienie Windowsa 10. Ten proces potrwa jednak dłużej niż zwykle. Microsoft podjął kilka dość kontrowersyjnych decyzji związanych ze swoim nowym systemem operacyjnym. Wprowadził do niego nowe mechanizmy, które polegają na nowoczesnych sprzętowych rozwiązaniach w układach scalonych od Intela, AMD i Qualcomma. Co w efekcie oznacza, że Windows 11 dostępny będzie tylko dla względnie nowych komputerów.

REKLAMA

Posiadacze starszych urządzeń pozostaną na Windowsie 10. Co więcej, nawet użytkownicy zgodnych z Jedenastką urządzeń mogą nie chcieć przechodzić na nowszy system, z wielu różnych względów. Nie szkodzi: Windows 10 będzie serwisowany i aktualizowany tak, jak do tej pory. Użytkownicy Dziesiątki, jak zawsze, mogą się spodziewać dwóch aktualizacji rozwojowych rocznie. Prace nad najbliższą właśnie zostały zakończone. Choć, trzeba przyznać, ocena to bardzo drobna aktualizacja jest i tak wystawiona dość łaskawie.

Windows 10 21H2 – co nowego? Listopadowa aktualizacja Windows 10 już gotowa, można pobrać ISO.

Windows 10 21H2 nie wniesie wiele użytkownikom bieżącej wersji, czyli 21H1. Uaktualnienie jest na tyle małe, że czas jego stosowania ma być nie dłuższy od zwykłej łatki serwisowej, jakie są publikowane co miesiąc w Windows Update. Nowości zawarte w aktualizacji przydadzą się użytkownikom z dość niszowymi potrzebami. A są to:

REKLAMA
  • Wprowadzenie obsługi standardu WPA3 H2E dla sieci Wi-Fi;
  • Ułatwienia dla administratorów w zarządzaniu firmowymi PC z Windows Hello;
  • Umożliwienie aplikacjom dla Linuxa wykorzystania akceleracji przeliczeń GPU

Aktualizacja Windows 10 21H2 jest już dostępna do pobrania w wersji produkcyjnej jako plik ISO przeznaczony dla instalacji na nowych komputerach. Aktualizacja dla komputerów z Windows 10 21H1 (i poprzednich wersji) ma być udostępniona w przyszłym miesiącu w usłudze Windows Update. Aktualizacja, jak zawsze, będzie udostępniana stopniowo kolejnym użytkownikom – nie wszyscy ją otrzymają od razu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA