REKLAMA

Grosza rzuć GG. Na premium nie poskąp

GG (wcześniej: Gadu-Gadu) zapowiedziało istotne zmiany dla swoich użytkowników. Możliwe będzie opłacenie konta premium, co wiązać się będzie z dodatkowymi korzyściami. Bez obaw, usługa sama w sobie pozostanie darmowa.

17.02.2022 20.52
gg premium płatne
REKLAMA

Usługa GG (choć i tak większość ją pamięta dużo lepiej jako Gadu-Gadu) to kawał historii polskiego Internetu. To pierwszy komunikator internetowy z naszego kraju, który odniósł komercyjny sukces. I to nie byle jaki. Co prawda usługa używana była przede wszystkim w Polsce i nie znalazła zbyt wielu chętnych w innych krajach, ale ową Polskę wręcz zdominowała. ICQ, Yahoo Messenger, Windows Messenger i inni giganci tamtych czasów nie mieli w Polsce czego szukać. Wszyscy siedzieli na GG i koniec.

REKLAMA

Czytaj też:

Usługa nie przetrwała jednak próby czasu. Facebook, Skype i iMessage wypchnęły ją na margines. Komunikator chylił się wręcz ku upadkowi, ale przed ostatecznym wyłączeniem uratował go nowy inwestor. Ten tchnął nowe życie w aplikacje klienckie, znacząco je usprawniając i przystosowując do specyfiki nowoczesnych, zawsze połączonych z siecią i ultramobilnych urządzeń.

GG niezmiennie utrzymywało się z serwowania użytkownikom reklam. Przychody z nich są jednak, jak twierdzi operator, zbyt niskie. Dalszy rozwój usługi, według oficjalnego komunikatu, jest uzależniony od znalezienia nowego źródła finansowania. Pomysł operatora GG brzmi przy tym całkiem sensownie.

GG Premium, czyli komunikator GG za 4,90 zł miesięcznie. Kto zapłaci?

Płatne GG class="wp-image-2053310"
GG na system iOS

Niebawem do sieci GG trafi możliwość rozszerzenia konta GG do GG Premium. W zamian za 4,90 zł miesięcznie (przy zobowiązaniu półrocznym miesiąc gratis, przy zobowiązaniu rocznym kwartał gratis) użytkownicy GG Premium:

  • Nie będą widzieć reklam;
  • Będą mogli umieścić 100 zdjęć w galerii zamiast 4;
  • Ich pliki będą dostępne do pobrania przez rok, zamiast przez miesiąc;
  • Nie będą mieli limitów do wysyłania zaproszeń i wiadomości do nieznajomych z Ruletki i z Katalogu Publicznego;
  • Będą mieli promowany w Katalogu Publicznym profil.

Użytkownicy darmowej wersji GG nadal będą mogli korzystać z usługi na dotychczasowych zasadach. Osoby, które będą miały wykupioną usługę wyłączenia reklam w dniu wdrożenia GG Premium zostaną automatycznie przeniesione na GG Premium do dnia wygaśnięcia abonamentu na wspomniany brak reklam.

REKLAMA

Warunki GG Premium brzmią przy tym bardzo sensownie. Sam chętnie bym zapłacił za brak reklam w darmowych usługach, a większość niestety nie oferuje takiej opcji. Osobną kwestią jest jednak atrakcyjność samej sieci GG i aplikacji klienckich. Te podobno są całkiem niezłe. Problem w tym, że nie znam absolutnie nikogo, kto tej sieci używa.

To oczywiście obserwacja anegdotyczna, tym niemniej mam duże podejrzenia, że z GG dziś mało kto korzysta - niestety brakuje publicznych danych, by to wrażenie można było zweryfikować. A nawet najlepsza sieć bez użytkowników nie jest za wiele warta. Obym się jednak mylił, bo polskiej inicjatywie chociażby z czystego sentymentu życzę wszystkiego, co najlepsze.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA