REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

WhatsApp już nie daje wymówki. Można się przesiąść na iPhone’a

Przesiadka na iPhone’a z telefonu pracującego pod kontrolą Androida wiązała się z pewną niemiłą niedogodnością. Zmiana urządzenia oznaczała koniec wygodnego dostępu do historii rozmów na WhatsApp. To na szczęście niebawem ma się zmienić.

24.01.2022
10:06
WhatsApp na iPhone. Wkrótce import archiwum z Androida
REKLAMA

Zmiana iPhone’a na telefon z Androidem? Żaden problem. WhatsApp oferuje łatwy import archiwum zapisanych rozmów z systemu iOS na ten od Google’a. Z jakiegoś jednak względu przeprowadzka w drugą stronę nie była możliwa. Należący do Mety komunikator nie oferował importu archiwum z Androida na iPhone’a. Nie jest jasne, dlaczego, ale wygląda na to, że ten brak niebawem zostanie uzupełniony.

REKLAMA

Czytaj też:

Według informacji, jakie zdobył serwis WABetainfo, WhatsApp już pracuje nad stosownym mechanizmem. Świadczą o tym ukryte przed użytkownikiem menu, w wersji beta aplikacji. Interfejs jest już gotowy, choć warto zaznaczyć, że wynika z niego, że na starym telefonie z Androidem celem przeprowadzki na iPhone’a trzeba będzie zainstalować dodatkową aplikację. Przynajmniej jeżeli użytkownik zechce zachować archiwum rozmów WhatsAppa.

Import WhatsApp z Android na iOS - kiedy?

Niestety, nie jest jasne, kiedy prace nad mechanizmem importu zostaną ukończone. Ślady po nim w wersji beta aplikacji sugerują, że premiera powinna nastąpić niebawem. Z drugiej jednak strony mechanizm, póki co jeszcze nie działa, a sam WhatsApp na dziś nic w tym temacie nie zapowiadał oficjalnymi kanałami.

REKLAMA
 class="wp-image-2019256"
WhatsApp na iPhone - import z Androida (źródło: WABetainfo)

Na szczęście podobnych zmartwień nie mają użytkownicy drugiego komunikatora Mety, jakim jest Messenger. Tam wystarczy uwierzytelnienie się loginem, hasłem i metodą 2FA, by iPhone pobrał archiwum rozmów użytkownika z chmury. WhatsApp, z uwagi na chęć zachowania prostoty, ochrony prywatności i bezpieczeństwa, takiej funkcji na dziś nie oferuje.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA