REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Nintendo rozwiązuje największy problem Switcha: Nintendo Switch OLED Model ma trwalsze Joy-Cony

Wydawało się, że Nintendo jest głuche na prośby i apele graczy o poprawę jakości kontrolerów Joy-Con. Japończycy wdrożyli jednak nowy proces testowania padów, a także ulepszyli ich konstrukcję, by problemów ze sprzętem było mniej. Co najlepsze, nie tylko nowy Nintendo Switch OLED Model otrzyma ulepszone analogi.

08.10.2021
15:46
Modły wysłuchane. Nintendo Switch dostał lepsze Joy-Cony
REKLAMA

Dzisiaj - w piątek 8 października 2021 r. - ma miejsce globalna, europejska i polska premiera konsoli Nintendo Switch OLED Model. Chociaż ulepszona wersja handhelda nie jest tym, czego sam oczekiwałem, inni redaktorzy Spider's Web już kupili swoje modele, a nasze pierwsze wrażenia lada moment pojawią się na stronie głównej. Nim to się stanie, warto zwrócić uwagę na oficjalne stanowisko Nintendo, według którego gracze po latach apeli, próśb i gróźb nareszcie otrzymali ulepszone kontrolery Joy-Con. Zachęcam także do obejrzenia pierwszych zdjęć nowego sprzętu naszego autorstwa:

REKLAMA
 class="wp-image-1888145"
 class="wp-image-1888094"

Joy-Cony to jeden z największych - o ile nie największy - sprzętowy problem konsoli Nintendo Switch.

Małe, lekkie i bezprzewodowe kontrolery Nintendo nie są odpowiednio wytrzymałe. Od momentu premiery Switcha w 2017 r. musiałem kupić aż trzy (!) dodatkowe pary Joy-Conów. Wychodzi więc niemal jedna rocznie. Powodem przymusowych zakupów najczęściej było tzw. dryfowanie analoga. Ruch gałki analogowej nie pokrywał się z komendami w grze wideo, a analog wysyłał do konsoli błędne informacje, właśnie na skutek samoczynnego dryfowania.

Dryfowanie analogów to problem, który dotknął setki tysięcy posiadaczy tej konsoli. Na grupach tematycznych wątki poświęcone wadliwym Joy-Conom są wiecznie aktywne, z kolei YouTube ugina się od poradników naprawczych przy wykorzystaniu domowych metod i narzędzi. Nintendo zawsze stało jednak na stanowisku, że z ich kontrolerami wszystko jest w porządku, a osoby z wadliwymi egzemplarzami powinny korzystać z tradycyjnej procedury serwisowej. Japończycy przez cztery długie lata zamiatali sprawę pod dywan.

 class="wp-image-1888106"
 class="wp-image-1888154"

Okazuje się, że Nintendo jest świadome problemu. Nintendo Switch OLED Model otrzymał ulepszone analogi.

W oficjalnym materiale na stronie Nintendo pod tytułem Ask the Developer Vol. 2, Nintendo Switch – OLED Model zostaje poruszony temat Joy-Conów. Toru Yamashita z działu Technology Development Department odnosi się wprost do Joy-Conów, ich wytrzymałości oraz niezawodności (tłumaczenie redakcyjne):

REKLAMA
 class="wp-image-1888154"

Nie tylko posiadacze modelu OLED mogą liczyć na wytrzymalsze Joy-Cony. Nowe partie konsol Nintendo Switch v2, Nintendo Switch Lite, a także indywidualnie kupowane Joy-Cony oraz kontrolery z serii Pro z nowych dostaw również posiadają wszystkie najnowsze ulepszenia wewnętrznych komponentów. Jestem niezwykle ciekaw, czy naprawdę przełoży się to na mniejszą awaryjność mobilnego sprzętu do grania.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA