REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Kosmos

Do wzięcia są bilety na lot w kosmos z Virgin Galactic. W losowaniu mogą wziąć udział Polacy

W niedzielę 11 lipca 2021 r. Sir Richard Branson wzniósł się na pokładzie statku VSS Unity na wysokość 86 km. Teraz dwa bilety na taki sam lot trafiły na loterię charytatywną i każdy ma szansę wygrać taką krótką wycieczkę w kosmos.

13.07.2021
8:43
vss unity
REKLAMA

Przyznam szczerze, że oglądając lot Richarda Bransona w kosmos osobiście uznałem, że najbardziej odlotową częścią całego lotu był fenomenalny lot rakietowy tuż po zwolnieniu zaczepów i włączeniu silnika statku VSS Unity. Mam wrażenie, że było to bardziej ekscytujące niż doświadczenie mikrograwitacji w najwyższym punkcie całego lotu. Gdybym sam wygrał bilet na taki lot, to właśnie na to czekałbym najbardziej.

REKLAMA

Wraz z operatorem platformy charytatywnej Omaze Sweepstakes Virgin Galactic postanowił rozlosować dwa darmowe bilety na lot statkiem VSS Unity. Sprawdziliśmy regulamin i okazuje się, że każda osoba pełnoletnia zamieszkująca większą część świata (poza krajami obłożonymi ograniczeniami w Stanach Zjednoczonych) może w niej wystartować. Jeżeli jesteś pełnoletnim mieszkańcem Polski, także możesz wziąć udział w tej loterii.

Według informacji zawartych na stronie Omaze lot ze zwycięzcami loterii odbędzie się już w 2022 roku, a więc jest szansa na to, aby polecieć w kosmos jeszcze przed paletą gwiazd, które już wykupiły sobie lot na pokładzie VSS Unity. Wśród 600 osób, które dotychczas wpłaciły zaliczkę na lot znajdują się m.in. Tom Hanks, Leonardo di Caprio, Justin Bieber czy Lady Gaga.

Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy wprowadzić swoje dane na stronie Omaze i wpłacić dowolny datek na Space for Humanity, organizację non-profit, której celem jest poszerzenie dostępu do przestrzeni kosmicznej dla cywilnych astronautów. Jednocześnie, istnieje także możliwość wzięcia udziału w losowaniu bez żadnej wpłaty, aczkolwiek im większa kwota wpłaty, tym więcej szans w losowaniu. Przykładowo, wpłata 100 dol. gwarantuje 2000 losów w losowaniu, a 25 dol. 250 losów.

Czy warto? Sami zobaczcie jeszcze raz.

REKLAMA

Jeżeli chcecie spróbować swojego szczęścia, musicie się po spieszyć. Zapisy do loterii można zgłaszać do 1 września 2022 r.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA