1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Aplikacja PeoPay KIDS otrzymała prestiżowe wyróżnienie

Lokowanie produktu

Aplikacja PeoPay KIDS Banku Pekao otrzymała tytuł „Innowacji miesiąca” od międzynarodowej organizacji EFMA. Dzięki temu wyróżnieniu rozwiązanie polskiego banku powalczy w konkursie o miano innowacji roku.

09.04.2021
11:37
Aplikacja PeoPay KIDS otrzymała prestiżowe wyróżnienie

Aplikacja PeoPay KIDS została doceniona przez European Financial Management Association (EFMA). To międzynarodowa organizacja, której jednym z celów jest wyszukiwanie wyjątkowych projektów z zakresu bankowości i ubezpieczeń.

O przyznaniu tytułu decydują największe światowe autorytety w dziedzinie bankowości, dlatego ma on dla nas wyjątkowe znaczenie.

- mówi Bartosz Zborowski, Dyrektor Departamentu Innowacji i Płatności w Banku Pekao S.A.ów

EFMA zrzesza 3300 firm finansowych z ponad 130 krajów świata. Tytuł „Innowacji miesiąca” otwiera przed Bankiem Pekao drogę do zwycięstwa w konkursie EFMA-Accenture Innovation in Banking Awards 2021.

Aplikacja PeoPay KIDS uczy dzieci świata finansów

Umiejętność posługiwania się pieniędzmi, to jedna z ważniejszych kompetencji, jakie musi nabyć dziecko, by bezpiecznie wejść w świat dorosłych. Aplikacja PeoPay KIDS powstała z myślą o dzieciach w wieku od 6 do 13 lat. Rozwiązanie Banku Peako uczy najmłodszych oszczędzania w wirtualnych skarbonkach, a także posługiwania się kartą płatniczą. W świecie, którym smartfon jest naszym „centrum zarządzania”, aplikacja bankowa pełni kluczową rolę.

Aktywność dziecka w aplikacji odbywa się oczywiście pod opieką rodzica lub opiekuna. To oni decydują o limitach dziennych wydatków i mają wgląd w finanse swoich podopiecznych, by zapewnić im bezpieczeństwo. Najmłodsi z kolei mogą określać cele, na które będą zbierać pieniądze.

Oprócz oszczędzania dzięki PeoPay KIDS dziecko uczy się też typowych czynności, jakich dokonują dorośli w aplikacji bankowej: robienia przelewów czy doładowania telefonu itp.

Dobre nawyki zdobyte w młodości - takie jak umiejętne gospodarowanie swoimi pieniędzmi - mają przełożenie na to, jak poradzimy sobie w dorosłym życiu.

- tłumaczyli przedstawiciele Banku Pekao podczas premiery PeoPay KIDS.

PeoPay KIDS zbiera kolejne nominacje i nagrody

Aplikacja PeoPay KIDS została doceniona po raz kolejny. W styczniu otrzymała nominację w konkursie BAI Global Innovation Awards organizowanym przez Bank Administration Institute. W lutym z kolei PeoPay KIDS brało udział w konkursie Mobile Trends Awards.

Wyniki konkursu EFMA-Accenture Innovation in Banking Awards, do którego nominowany został produkt Banku Pekao, zostaną podane 16 października 2021 r.

*Materiał powstał we współpracy z Bankiem Pekao

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze