REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Qualcomm ma stworzyć konkurencję dla Nintendo Switch

To nie Qualcomm, a Nvidia zapewnia układy scalone do najpopularniejszej mobilnej konsoli do gier dla rynku. Producent Snapdragonów podobno niedługo zamierza udowodnić, że Nintendo popełniło błąd.

24.03.2021
21:01
nintendo switch pro
REKLAMA

Na razie żaden producent przenośnych konsol do gier nie jest w stanie zagrozić pozycji Nintendo. Kilkoro niewielkich producentów próbowało, jednak by ograniczyć ryzyko, ich przenośne konsole w rzeczywistości były miniaturowymi tabletami z Windowsem 10 i grami na PC. Na dziś rynkiem rządzi konsola Switch, a gdzieś w tle przewija się Nvidia Shield. Ciekawy obrót spraw, biorąc pod uwagę sytuację na rynku układów do telefonów: gdzie to Qualcomm wiedzie prym, a Nvidia niewiele znaczy.

REKLAMA

Qualcomm podobno szykuje się to stanięcia w szranki z Nvidią na jej własnym terytorium. Jak wynika ze źródeł Android Police, producent Snapdragonów pracuje nad konkurentem dla Shielda i Switcha. Ma być to konsola pracująca pod kontrolą Androida 12 z Usługami Play.

Mobilna konsola do gier od firmy Qualcomm. Brzmi jak telefon zoptymalizowany pod gry mobilne.

Sugeruje to wybór oprogramowania i partnera. Konsoli mobilnej Qualcomma, jeżeli wierzyć informacjom z Android Police, zdecydowanie bliżej będzie do Shielda niż do Switcha. Na razie nic nie zapowiada, by sprzęt doczekał się jakichś istotnych treści na wyłączność – choć preinstalowany poza Sklepem Play ma być też Epic Games Store. Konsola Qualcommu ma być zatem najlepszym miejscem do ogrywania najlepszych gier na Androida.

Podobno z wyglądu bardzo przypomina Switcha. Również wykorzystuje odczepiane od boków kontrolery. Jest też grubsza – jak Switch – od tradycyjnego telefonu. Qualcomm wykorzystał ponoć zwiększoną objętość do zastosowania lepszego systemu chłodzenia i zmieszczenia akumulatora o pojemności 6000 mAh.

REKLAMA

Konsola prawdopodobnie będzie napędzana przez układ Snapdragon 888. Sprzęt ma kosztować 300 dol. i ponoć… nie jest przewidywany jego ogromny komercyjny sukces, co tłumaczy brak zaangażowania Qualcommu w pozyskiwanie gier na wyłączność. Konsola ma być urządzeniem aspiracyjnym – czyli tak jak Microsoft Surface czy Google Pixel inspirować i motywować partnerów.

Czas pokaże, czy ci zechcą brać z Qualcommu przykład, bo firma ma raczej znikome doświadczenie na rynku konsol do gier. Jeżeli jednak skłoni producentów elektroniki do tworzenia nowych konsol ich własnego projektu – to to całe zamieszanie może wyjść graczom na dobre.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA