Tech  / Artykuł

Bill Gates przyłapany z iPhone’em w ręce zapewnia, że woli Androida

Picture of the author
195 interakcji
dołącz do dyskusji

Ledwie 10 lat temu Melinda Gates w wywiadzie powiedziała, że „żaden produkt Apple’a nie ma wstępu do tego domu”. Dekadę później Bill Gates został przyłapany na korzystaniu z iPhone’a, ale… nadal woli Androida.

Myślałby kto, że jeden z najbogatszych ludzi świata, którego decyzje mają realny wpływ na kształt naszej rzeczywistości, życie i zarobki setek tysięcy ludzi, korzystał będzie z najbardziej luksusowego dostępnego sprzętu. A już na pewno z takiego, który sprawia najmniej problemów i który jest najchętniej wykorzystywany przez ludzi z tzw. „wyższych sfer”.

Oczywiście twórca Windowsa nie pozwoliłby sobie na korzystanie z Maca, co to, to nie, no ale jednak można by pomyśleć, że po spektakularnej porażce Windows Phone’a Gates wraz z rodziną przesiądą się na iPhone’y. Tak się jednak nie stało. Już w 2010 r. do domostwa Gatesów żadne jabłko nie miało wstępu i ten stan rzeczy trwał podobno nawet w 2018 r., jeśli wierzyć niepotwierdzonym informacjom.

Teraz jednak wydało się, że założyciel Microsoftu i człowiek oskarżany o globalny spisek mający na celu depopulację ludzkości korzysta z iPhone’a.

Bill Gates na Clubhouse: czasem bawię się iPhone’em, ale wolę Androida

Istotnie, Bill Gates musi czasem bawić się iPhone’em, bo jak inaczej mógłby skorzystać z Clubhouse? Nowa aplikacja społecznościowa dostępna jest wyłącznie na smartfonach z iOS, więc siłą rzeczy Gates musiał z takowego korzystać, by połączyć się z Andrew Rossem Sorkinem i Paulem Davidsonem w rozmowie na Clubhouse. I w tej samej rozmowie Gates przyznał, że owszem - czasem „bawi się” iPhone’ami (jego słowa) - ale preferuje korzystać z Androida.

Wygląda więc na to, że surowy ban w domostwie Gatesów, zakazujący korzystania z jakiegokolwiek sprzętu z nadgryzionym jabłkiem w logo, został zniesiony.

Dlaczego Bill Gates woli Androida?

Na pytanie, dlaczego Bill Gates nadal preferuje smartfony z Zielonym Robotem, miliarder odpowiedział tak:

Tak naprawdę korzystam ze smartfona z Androidem, ponieważ chcę być ze wszystkim na bieżąco. Często bawię się iPhone’ami, ale smartfonem, który zawsze mam ze sobą, jest Android. (…) Niektórzy producenci smartfonów z Androidem preinstalują aplikacje Microsoftu, co bardzo ułatwia mi życie. Są o wiele bardziej elastyczne w sposobie, w jaki łączą się z systemem operacyjnym, dlatego też się przyzwyczaiłem.

Gates dodaje również, że przestał być purystą, a wielu z jego przyjaciół korzysta z iPhone’ów. To również tłumaczy po części, dlaczego Gates mógłby korzystać z urządzeń z iOS - ostatecznie świat Apple’a Face Time’em i iMessage stoi, więc jeśli Gates chciałby się połączyć ze swoimi przyjaciółmi, współpracownikami, a pewnie też sporą częścią rodziny, siłą rzeczy musi korzystać z Androida.

Android i Windows to o wiele bardziej sensowne combo niż iOS i Windows.

Nie ma co robić afery o to, z jakiego smartfona korzysta Bill Gates. Hej, w końcu mówimy o człowieku, który mógłby sobie kupić każdy smartfon tego świata i codziennie korzystać z innego. Trzeba jednak przyznać, że od strony użytkowej wybór Androida w przypadku Billa Gatesa jest jak najbardziej zasadny. iPhone to świetny smartfon, ale jego możliwość komunikacji i integracji z Windowsem 10 jest ograniczona.

Android z kolei - zwłaszcza na smartfonach Samsunga - jest coraz ściślej powiązany z systemem operacyjnym Microsoftu. Jeśli ktoś wykorzystuje na co dzień funkcję Twój Telefon i korzysta z Microsoft Launcher na smartfonie, może liczyć na równie głęboką integrację urządzeń co w ekosystemie Apple’a. Dodajmy do tego, że aplikacje Microsoftu na Androidzie są bardziej dopracowane, szybciej otrzymują aktualizacje i lepiej integrują się między sobą. Nie dziwota, że Bill Gates, wrośnięty na stałe w ekosystem stworzonych przez siebie programów i usług, preferuje ten mobilny system operacyjny, który pozwala mu na dalsze rozwinięcie ich użyteczności.

Polub ten tekst na Facebooku. Dzięki!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst