Gry  / Artykuł

Cyberpunk 2077 zdąży na premierę PS5, ale na polskie Outriders i The Medium poczekany dłużej

Picture of the author

Na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X i Xbox Series S pojawi się wiele polskich gier, a jedną z produkcji dostępnych już w listopadzie będzie Cyberpunk 2077 od CD Projekt RED. Niestety nie wszyscy rodzimi twórcy wyrobią się na czas — na Outriders od People Can Fly i The Medium od Bloober Team przyjdzie nam nieco poczekać.

Obawialiśmy się, że najgłośniejsza tegoroczna polska gra zaliczy trzecią obsuwę, ale Cyberpunk 2077 otrzymał wreszcie status gold, a kod wysłano do tłoczni. Co prawda deweloperzy jeszcze nie mają wolnego i teraz crunchują, bo tzw. day-one patch sam się nie napisze, ale to już niemalże pewne, że CD Projekt RED wyrobi się na premierę konsol nowej generacji.

Cyberpunk 2077 zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami ma trafić do sklepów 19 listopada 2020 r. Tego dnia PlayStation 5 trafi do sprzedaży w Europie, a rynkowa premiera konsol Xbox Series X i Xbox Series S odbędzie się ledwie 9 dni wcześniej. Niestety na inne polskie gry, które obecnie powstają i zapowiadają się bardzo obiecująco, poczekamy nieco dłużej.

Outriders od People Can Fly — premiera 2 lutego 2021 r.

Na pierwszym pokazie zupełnie nowego IP od People Can Fly, czyli twórców Painkillera i Bulletstorma, a także spin-offa kultowej serii strzelanin Microsoftu o tytule Gears of War: Judgement, byłem jeszcze na początku ubiegłego roku. Wydawana we współpracy ze Square Enix gra Outriders była zapowiadana wtedy jako produkcja zarówno na pecety, jak i konsole obecnej generacji.

Ten nietypowy looter-shooter, o którym twórcy często i sporo mówią, miał pojawić się w wersji na komputery, PlayStation 4 i Xboksa One jeszcze przed końcem tego roku. Niestety produkcja, która przy grudniowej premierze byłaby jedną z ostatnich na obecną generację konsol i jedną pierwszych na nową, zadebiutuje ponad kwartał po PlayStation 5 oraz Xbox Series X i Xbox Series S.

Już kilka dni temu chodziły plotki, jakoby gra miała trafić do sprzedaży dopiero na początku przyszłego roku. Teraz oficjalną datę premiery Outriders, czyli 2 lutego 2021 r., potwierdził Square Enix, a deweloperzy z People Can Fly zapowiedzieli darmową aktualizację dla konsol nowej generacji. Przyczyną opóźnienia jest, oczywiście, pandemia koronawirusa.

The Medium od Bloober Team — premiera 10 grudnia 2020 r.

Polacy odpowiedzialni za takie gry jak obie części Layers of Fear, przerażające Blair Witch oraz zmierzającego na next-geny Observera, nie zasypują gruszek w popiele. The Medium, które ma trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku, będzie jedną z pierwszych gier, która pojawi się nie tylko na pecetach, ale również na konsolach nowej generacji od Microsoftu… z pominięciem PS5.

Niestety twórcy The Medium nie zdążą z wydaniem tej produkcji na premierę Xbox Series X oraz Xbox Series S, ale na szczęście fani, którzy kupią nową konsolę od Microsoftu, nie będą musieli zbyt długo czekać. Produkcja, w której palce maczał twórca muzyki do Silent Hilla, zabierze nas na wycieczkę do Krakowa już 10 grudnia 2020 r. Nie mogę się doczekać (ale trochę się boję).

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj Spider's Web w Google News

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst