REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Tanio, taniej, PS5. PlayStation 5 jest wycenione bardzo konkurencyjnie. Premiera niebawem

Jedna z najważniejszych informacji roku ze świata gier w końcu ujrzała światło dzienne. Znamy ceny obu wersji PlayStation 5. Konsola jest dużo tańsza niż przewidywano, stanowiąc bardzo mocną konkurencję dla Xboxa Series.

16.09.2020
22:47
PlayStation 5 w dwóch wersjach. Oficjalne ceny i przedsprzedaż
REKLAMA

500 euro (ok. 2250 zł) i 400 euro (ok. 1800 zł). To właśnie tyle przyjdzie nam zapłacić już od jutra za PlayStation 5. Pierwsza cena dotyczy konsoli zawierającej napęd Blu-ray UHD, tańsza wersja jest go pozbawiona. To istotna informacja, bowiem poza brakiem możliwości oglądania filmów z płyt i słuchania Audio CD, tańsza wersja PS5 nie pozwoli na wymienianie się grami i kupowanie używanych gier – można kupować i korzystać tylko z tych dostępnych w ramach PlayStation Store.

To odmienna strategia od tej obranej przez Microsoft. Konkurent życzy sobie 1350 zł za Xboxa Series S i 2250 zł za Xboxa Series X. Tańsza wersja Xboxa jest więc tańsza od najtańszej wersji PS5 – ale poza pozbyciem się napędu Blu-ray Microsoft zdecydował się też na umieszczenie w Series S tańszego układu graficznego, co wpłynie na rozdzielczość gier na tej konkretnej konsoli. Tymczasem tańsza wersja PlayStation 5 nie ma takich ograniczeń.

PlayStation 5 – oficjalne ceny. Co dostaniemy w zamian?

W pudełku, oprócz samej konsoli, znajdzie się jeden bezprzewodowy kontroler, podstawka, przewód HDMI, przewód zasilający, przewód USB, instrukcję obsługi i preinstalowaną grę Astro’s Playroom. Dodatkowo w dniu premiery mają być dostępne do kupienia gry Spider-Man: Miles Morales, Destruction All-Stars, Demon's Souls Remake i Sackboy Adventures. Dodatkowo, PS5 ma być zgodne z niemal wszystkimi wydanymi grami na PlayStation 4.

REKLAMA

PlayStation 5 – kiedy premiera

Sprzedaż zostanie uruchomiona już 19 listopada. To kto zamawia i którą wersję?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA