REKLAMA

Pytanie na otwarcie tygodnia - skorzystasz z Asystenta Huawei?

Podobno to „koniec Asystenta Google”. Tymczasem Asystent Google ma i będzie miał się świetnie, bo nowa usługa Huaweia w żadnym stopniu nie jest dla niego konkurencją. Czym zatem jest Asystent Huawei?

04.11.2019 08.46
Asystent Huawei nie jest konkurencją dla Asystenta Google
REKLAMA
REKLAMA

Postawmy sprawę jasno: Asystent Huawei NIE JEST asystentem głosowym. Można odnieść takie wrażenie, gdyż w ostatnim czasie każdy „asystent” dostępny na smartfonach kojarzymy z obsługą głosową – czy to Siri, czy to Asystent Google, czy nawet nieszczęsny Bixby; ich podstawą jest głos.

Czym zatem jest Asystent Huawei?

Samo słowo „asystent” jest tu nieco przesadzone. Takiego „asystenta” bowiem ma niemal każdy smartfon – wystarczy przesunąć kciuk na skrajnie lewy pulpit.

Wyjąwszy Samsunga, u którego skrajnie lewy pulpit okupuje zbiór informacji od Bixby’ego, który jest także asystentem głosowym, u większości producentów znajduje się tam sekcja „odkrywania”.

asystent-huawei-assisstant-polski 2 class="wp-image-1032026"
Asystent Huawei zastępuje widżet Google Discover

U producentów, którzy ściśle współpracują z Google’em – w tym także u Huaweia – znajdziemy tam pulpit Google Discover.

To zbiór najnowszych informacji ze świata, przegląd pogody, kalendarza, czasem informacji zaciągniętych kontekstowo z innych usług, np. planowanego odlotu samolotu, na który bilet trzymamy w Gmailu.

Pozostali producenci, zwłaszcza ci z Chin, radzą sobie sami. Oppo czy OnePlus od dawna na skrajnie lewym pulpicie mają swój zbiór kart i podpowiedzi na dany dzień. Tak np. wygląda to na nowym OnePlusie 7T:

 class="wp-image-1032131"

I tym właśnie będzie „asystent” Huawei. Zamiennikiem zakładki Google Discover, której przyszłość na smartfonach Huaweia, tak jak przyszłość Androida na smartfonach Huaweia, stoi pod wielkim znakiem zapytania.

Nie jest powiedziane, że z czasem „asystent” przerodzi się w Asystenta i zyska obsługę głosową. Póki co jest to jednak ubogi w funkcje dodatkowy pulpit, którego lista możliwości – jak czytamy na stronie usługi – jest naprawdę krótka:

  • Wyszukiwanie globalne – Global Search

Uniwersalny pasek wyszukiwania, który pozwala użytkownikowi znaleźć w telefonie m.in. aplikacje, notatki, wiadomości e-mail, wpisy w kalendarzu, a także informacje online.

  • Natychmiastowy dostęp – Instant Access

To bardzo podręczny sposób wyświetlania skrótów, z których korzystasz najczęściej. Ich rodzaj i lokalizację możesz samodzielnie dostosować do swoich potrzeb.

  • SmartCare

Wyświetla karty kontekstowe dostarczone przez HUAWEI i Partnerów.

Po uruchomieniu dostępne są funkcje wewnętrzne: kalendarz, pogoda, nieodebrane połączenia, zużycie baterii i wykorzystanie danych. Więcej kart zostanie dostarczonych przez HUAWEI i naszych Partnerów już wkrótce.

  • Wiadomości

HUAWEI Newsfeed, to serwis informacyjny, który powstaje dzięki współpracy z wiodącymi agencjami informacyjnymi i redakcjami. Newsfeed wyświetla zawartość w oparciu o ustawienia języka i regionu.

Nic nowego, nic niezwykłego, nic, czego nie miałyby inne smartfony.

Skorzystasz z Asystenta Huawei?

Chętni do testów już teraz mogą pobrać plik APK z „asystentem” i testować go na swoich smartfonach Huaweia lub Honora. Ci jednak, którzy smartfona Chińczyków nie posiadają, zapewne mają podobną funkcję na swoich telefonach.

REKLAMA

I tutaj rodzi się pytanie – korzystacie ze skrajnego lewego pulpitu w swoim telefonie, czy z marszu wyłączacie jego obsługę w ustawieniach lub zapominacie, że w ogóle istnieje?

Dajcie znać w komentarzach. Chętnie poczytam, czy ten skrajnie lewy pulpit faktycznie jest dla użytkowników tak ważny, że Huawei aż zdecydował się stworzyć swoją autorską wersję.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA