1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Tech

Komu potrzebne są pralki ze sztuczną inteligencją? Odpowiadam: nam wszystkim

lg-pralka-sztuczna-inteligencja-ifa-2019
337 interakcji
dołącz do dyskusji

Sztuczna inteligencja w pralce? A niby komu to potrzebne? Już odpowiadam: nam wszystkim. No, przynajmniej mi i innym facetom, którzy nadal nie radzą sobie z programami typu BAWEŁNA 40 st Sport +. Czy jakoś tak.

Nowe, inteligentne pralki od LG Electronics, ładowane od przodu pojawią się w Europie jeszcze pod koniec tego roku. Zajmijmy się zatem ich najciekawszą cechą, czyli wbudowanym modułem AI.

Co potrafią pralki LG ze sztuczną inteligencją?

lg-pralka-sztuczna-inteligencja-ifa-2019

Z punktu widzenia użytkownika nie jest to zbytnio skomplikowane. Nowe urządzenia ważą wsad, określają właściwości włożonych tkanin, a następnie sterują ruchami bębna, tak aby zapewnić wysoką skuteczność prania i możliwie najkrótszy czas trwania programu.

Dzieje się to za sprawą sztucznej inteligencji o sympatycznej nazwie AI DD. My wrzucamy pranie, a resztą zajmuje się komputer, który bierze pod uwagę takie parametry jak ciężar załadowanych do pralki ubrań, wytrzymałość tkanin, z których są wykonane, etc.

Na podstawie tych informacji i zestawieniu ich z ogromnym zbiorem danych, w które LG wyposażyło swój moduł SI (na który składa się ponad 20 tys. informacji dotyczących użytkowania pralki) pralki LG mają osiągać wyjątkową skuteczność usuwania zabrudzeń przy jednoczesnym zmniejszeniu uszkodzeń tkanin o 18 proc., co przekłada się na większą trwałość odzieży.

Inteligentniej i… szybciej

lg-pralka-sztuczna-inteligencja-ifa-2019

Oprócz mniejszych uszkodzeń w naszej garderobie, nowe pralki LG mają radzić sobie z praniem również o wiele szybciej. LG twierdzi, że z aktywną funkcją TurboWash 360, cały proces prania zajmie nam (właściwie pralce) zaledwie 39 min. Brzmi to tak cudownie, że po raz pierwszy w życiu jestem lekko podekscytowany na myśl o pralce. Moja obecna maszyna do mycia ubrań robi to tak powoli, że za każdym razem, gdy wciskam przycisk start mam wrażenie, że właśnie straciłem pół dnia.

Ponadto, aby zwiększyć efektywność usuwania zabrudzeń i przyspieszyć pranie w nowych pralkach LG, zastosowano dysze 3D rozpylające wodę z detergentem w czterech kierunkach. Pralkę LG AI DD można ustawić bezpośrednio na module LG MiniWash, tworząc w ten sposób system TWINWash, który umożliwia jednoczesne pranie dwóch różnych wsadów, co oznacza jeszcze więcej zaoszczędzonego czasu. Czujecie tę ekscytację?

Niezniszczalne i energooszczędne

Pralki LG AI DD według producenta charakteryzować się będą dużą trwałością oraz małym zużyciem energii, których potwierdzeniem jest klasa energetyczna A+++ oraz 10-letnia gwarancja. Jednym słowem: LG twierdzi, że to bardzo solidne sprzęty. Mnie najbardziej przekonuje jednak to, że w niecałe 40 minut, dzięki pomocy sztucznej inteligencji, będę mógł tryumfalnie wejść do łazienki i wyciągnąć z takiej inteligentnej pralki czyste ubrania.

Do tego 10 minut na wieszanie i można zająć się czymś innym. Dla nerdów przewidziano jeszcze kilka ciekawych funkcji. M.in. obsługę głosową za pośrednictwem inteligentnych głośników oraz integrację pralki z systemem smart home w standardzie OCF. Oznacza to tyle, że informację o zakończonym praniu wyświetli się na ekranie naszego telewizora. Koniec z nasłuchiwaniem dziwnych odgłosów dobiegających z łazienki. Czy gdzie tam trzymacie pralki.