REKLAMA

Zmieniają na lepsze rynek ofert pracy w IT w Polsce. Założycielka No Fluff Jobs mówi nam, jak to robią

Rynek pracy dla programistów, testerów i innych specjalności związanych z tworzeniem oprogramowania jest w Polsce specyficzny.

No Fluff Jobs zmienia na lepsze rynek ofert pracy IT w Polsce
REKLAMA
REKLAMA

Z jednej strony bowiem mamy bardzo dużo relatywnie dobrych ofert pracy. Nie do końca jednak wiadomo, co poszczególne firmy rozumieją pod różnymi pojęciami - szczególnie jeśli chodzi o doświadczenie. Nie dla każdego senior oznacza to samo. Zazwyczaj też oferty pracy nie mają zawartych choćby orientacyjnych widełek płacowych - choć to się ostatnio zmienia na lepsze.

Z drugiej strony z punktu widzenia pracodawców wcale nie jest lepiej. Koszt pozyskania pracownika z rynku za pomocą procedur rekrutacyjnych jest duży. CV dostarczone przez kandydatów wymaga uściśleń i - podobnie jak w przypadku ofert pracy - nie zawsze tak samo rozumiemy zdobyte doświadczenie.

Jedną z firm wspomagającą rekrutację (ale i badającą rynek pracy IT, a nawet próbującą ją aktywnie zmienić) jest No Fluff Jobs. Znana jest nie tylko zainteresowanym zmianą pracy, ale i wielu innym - na przykład dzięki publikowanym regularnie raportom na temat rynku pracy.

No Fluff Jobs powstał jako pomysł, gdy założyciele, Magdalena Gawłowska-Bujok oraz Tomasz Bujok, pracowali w Szwajcarii. Uderzyły ich ogłoszenia z ofertami pracy, jakie ukazywały się w tym kraju: były przejrzyste, a informacje o płace były jawne. „A przecież to rynek pracownika, na którym według najnowszych danych, brakuje blisko 50 tys. programistów“ - pomyślała wtedy Magdalena.

 class="wp-image-960257"
Magdalena Gawłowska-Bujok, No Fluff Jobs

To właśnie z założycielką No Fluff Jobs, Magdaleną Gawłowską-Bujok postanowiłem porozmawiać o polskim rynku pracy. Oto czego dowiedziałem się z tej rozmowy.

Największą bolączką polskiego rynku jest brak transparentności

Kolejnym problemem jest niska jakość procesu rekrutacyjnego

A co jest największym problemem ze strony pracodawcy?

 class="wp-image-959535"

Chęć nauki i uczestnictwa w społeczności - to podstawa do znalezienia pierwszej pracy w IT

REKLAMA

A co z pomysłami na „zostań programistą na szybko“? Czy mają rację bytu?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA