REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Media

Rusza TVN24 GO. Nowy serwis streamingowy z samymi newsami

Właśnie ruszyła beta serwisu TVN24 GO. Jak chwalą się przedstawiciele TVN Discovery Polska, to pierwsza w Europie platforma wideo z newsami na żądanie. 

30.05.2019
8:36
Działa już TVN24 Go sersis streamingowy z faktami
REKLAMA
REKLAMA

Coraz bardziej doceniamy wartość informacji i coraz częściej jesteśmy w stanie za nie zapłacić. Świadczy o tym chociażby popularność subskrypcji New York Timesa czy solidna liczba subskrybentów rodzimej Wyborczej. TVN Discovery Polska chce sprawdzić, czy ten sukces da się powtórzyć także na polu telewizji, a konkretniej w streamingu.

Na rynku jest pustka, którą TVN chce wypełnić.

Zmieniają się pokolenia, zmienia się telewizja i sposób konsumowania treści medialnych. Młodzi ludzie nie korzystają już z dekoderów i telewizji satelitarnej. Jeśli czegoś nie ma w sieci i nie jest proponowane w menu ich smart TV, to do tego nie dotrą, albo raczej dotarcie do tego będzie od nich wymagało znacznie większego wysiłku.

Na laptopie czy smart telewizorze mamy do wyboru szeroką gamę platform streamingowych, które oferują filmy, seriale, dokumenty czy sport, ale brakuje newsów, programów informacyjnych i publicystyki. Tę dziurę chce załatać nowa platforma streamingowa od TVN Discovery Polska - TVN24 GO.

Tak narodził się pomysł na nową platformę, która ma z jednej strony odpowiadać nowym potrzebom starych widzów, a z drugiej dotrzeć do widzów nowych, młodych, w przypadku których stare kanały komunikacji nie są już tak skuteczne.

Informacje w internecie TVN24 GO class="wp-image-946523"
W serwisie będą programy na żywo, magazyny i programy publicystyczne.

TVN24 GO, czyli co właściwie?

Abonament daje dostęp do TVN24 i TVN24 BiS do 7 dni wstecz i możliwość cofania programu o 2 godziny, a także dwóch dodatkowych kanałów ze streamami. Na nich pojawiać się będą treści, które z jakichś powodów nie znalazły swojego miejsca w ramówkach stacji. Będą to relacje z konferencji prasowych, obrad sejmu i innych miejsc, w których dzieje się coś godnego uwagi.

Do tego abonent otrzyma bibliotekę pełną magazynów i programów publicystycznych realizowanych przez stacje.

Z jednej strony TVN Discovery Polska dostarcza dzięki temu dość treści, by zaspokoić z nawiązką publicystyczne potrzeby większości z nas, z drugiej strony nie mogę pozbyć się wrażenia, że w platformach streamingowych jednak chodzi o coś innego. Programy informacyjne mają inny charakter niż seriale czy firmy. Przede wszystkim mają znacznie krótszą datę ważności. Obejrzenie serialu sprzed kilku lat ma sens, obejrzenie programu publicystycznego sprzed nawet kilku miesięcy już mniej. Zmienia się rzeczywistość, którą program i jego goście komentują.

Platforma TNV 24 Go  class="wp-image-946526"
Lekki i oparty na chmurze Amazonu serwis ma działać bez zarzutu.

Lekka infrastruktura.

Aplikacja będzie dostępna na urządzenia mobilne, Smart TV oraz z poziomu przeglądarki. Infrastruktura platformy jest oparta na Amazon Web Services, co powinno ucieszyć każdego, kto ma złe wspomnienia z playerem, starszym bratem debiutującej platformy. Do tego oparcie infrastruktury o AWS pozwala na większą elastyczność i odporność na nagłe skoki oglądalności.

REKLAMA

Koszt abonamentu to 5 zł za dzień, 10 zł za miesiąc i 100 zł za rok korzystania. Bezpłatnie będzie można posłuchać audio z livestreamów i niektórych programów. Serwis w kompletnej wersji powinien się pojawić przed wyborami parlamentarnymi.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA