REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Plus i Netia będą razem oferować internet stacjonarny. Prześwietlamy cennik nowej usługi

Plus rozszerza swoją ofertę o nowe abonamenty na internet stacjonarny. Możliwe jest to dzięki współpracy z firmą Netia. Ile to będzie kosztować?

11.12.2018
15:58
plus internet stacjonarny netia cennik pakiety
REKLAMA

Operatorzy telefonii komórkowej już dawno zrozumieli, że nie mogą już dłużej świadczyć wyłącznie usług mobilnych. Klienci polubili usługi konwergentne i zniżki na rachunki za przeniesienie większej liczby usług do jednego operatora. Telekomy stale starają się rozszerzać swoją ofertę - w tym o dostęp do internetu stacjonarnego.

REKLAMA

Chociaż sieci przekonują nas, że w wielu wypadkach internet mobilny będzie wystarczający, to nie wszyscy klienci są gotowi na rezygnację z kabla. Z tego powodu Plus wprowadza do swojej oferty nowe pakiety na internet stacjonarny we współpracy z marką Netia. Sieć podała dzisiaj, ile trzeba będzie zapłacić za abonament na internet szerokopasmowy, w tym światłowodowy.

Internet stacjonarny w Plusie.

Sieć podaje, że usługa Plus Internet Stacjonarny świadczona w oparciu o infrastrukturę Netii będzie dostępna już od jutra, 12 grudnia 2018 roku. Z oferty będą mogli skorzystać klienci indywidualni oraz małe firmy z segmentu SOHO.

Dostawcą internetu stacjonarnego dla sieci Plus będzie Netia. Jak podaje operator w swoim komunikacie, ta firma „posiada 20 tys. km sieci szkieletowej w całej Polsce oraz rozległą, ogólnopolską sieć dostępową”.

Dzięki temu Netia dociera ze swoimi usługami „do ponad 2,6 mln gospodarstw domowych na terenie całego kraju”, co przekłada się na pokrycie 18 proc. w skali kraju. Oprócz tego Netia może świadczyć swoje usługi w „ponad 800 największych biurowców”.

plus internet stacjonarny netia cennik pakiety

Plus Internet Stacjonarny w wielu odsłonach.

Internet stacjonarny sieci Plus będzie dostępny w kilku różnych wariantach w zależności od dostępności infrastruktury pod danym adresem. W podstawowej wersji przy kablach miedzianych dostępne będą łącza o przepustowości do 20 Mb/s i do 50 Mb/s.

W przypadku łącz typu Ethernet (ETTH) dostępne przepustowości to z kolei 20 Mb/s, 50 Mb/s, 100 Mb/s, 150 Mb/s, 300 Mb/s i 900 Mb/s. W przypadku kablówki (HFC) prędkość maksymalna internetu stacjonarnego Plusa to 150 Mb/s, 300 Mb/s lub 600 Mb/s.

Internet światłowodowy (PON) osiąga z kolei transfery 100 Mb/s, 150 Mb/s, 300 Mb/s lub 900 Mb/s. Będzie też jedyną wersją usługi świadczoną klientom w domach jednorodzinnych. Wynika z tego, że z pozostałych wariantów będą mogli skorzystać mieszkańcy bloków.

Ile kosztuje Plus Internet Stacjonarny?

Cennik dostępu do internetu zależny jest nie od technologii, w jakiej świadczona jest usługa, a od maksymalnej przepustowości łącza. W przypadku internetu do 150 Mb/s w mieszkaniu trzeba za taką usługę zapłacić 60 zł. Mieszkańcy domków jednorodzinnych zapłacą za takie łącze 80 zł, a małe firmy - 50 zł netto. Bez różnicy, jakich kabli do tego firma użyje.

plus internet stacjonarny netia cennik pakiety

W przypadku internetu do 300 Mb/s ceny rosną o 20 zł w przypadku klientów indywidualnych (80 zł dla mieszkań, 100 zł dla domów) i o 15 zł w przypadku małych firm (65 zł netto). Najwyższy pakiet, czyli internet 600/900 Mb/s to koszt o kolejne 20 zł wyższy w przypadku domów i mieszkań (odpowiednio 100 zł i 120 zł). Firmy zapłacą zaś kolejne 15 zł więcej, czyli 80 zł netto.

W każdym przypadku cenę dostępu do internetu można obniżyć o 10 zł miesięcznie, jeśli abonament stanie się częścią pakietu smartDOM lub smartFIRMA.

REKLAMA

Klienci mogą liczyć też na dodatkową kartę SIM z internetem mobilnym za 0 zł, która pozwala na 5 GB transferu w miesiącu. Za 50 zł miesięcznie (lub 40 zł miesięcznie netto dla firm) można wykupić kartę ze 100 GB transferu.

Plus jako zalety internetu stacjonarnego przedstawia „szybki i stabilny dostęp do sieci niezależnie od pory dnia czy liczby użytkowników”. Przyda się to klientom sieci, którzy do tej pory mogli narzekać na parametry łącz LTE.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA