REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Walutomat oferuje wpłatę złotówek przez szybkie przelewy

Sami określają się jak największa pozabankowa giełda wymiany walut w Europie. Teraz liczą na powiększenie liczby użytkowników. Walutomat z nowymi funkcjami ma być tego gwarantem.

22.08.2018
11:49
Walutomat z nowymi funkcjami.
REKLAMA
REKLAMA

Rynek finansowy zmienia się na naszych oczach. Nowe regulacje prawne zdecydowanie poszerzają liczbę graczy przy stole. Przyzwyczajenie, że naszymi finansami zajmuje się tylko bank należy czym prędzej pożegnać. Lepiej wypatrywać innowacji technologicznych, które rzeczywiście mogą ułatwić życie.

Taki właśnie mechanizm ma do zaoferowania Walutomat.pl, pozabankowa giełda wymiany walut, obecna na polskim rynku od 2009 r. i skupiająca na razie ponad 274 tys. klientów prywatnych i biznesowych. Już wcześniej firma udowodniła, że chętnie opiera się na nowoczesnych rozwiązaniach i nie boi się wyzwań.

Takim mogło być np. postawienie w poznańskim Centrum Handlowym Avenida pierwszego w Wielkopolsce samoobsługowego kantoru Walumatu. W maszynie można wymienić złotówki na euro lub odwrotnie. I raczej można spodziewać się niższych cen, niż w pobliskich kantorach. A to za sprawą spreadu – różnicy między kursem sprzedaży a kursem kupna.

Walutomat z nowymi funkcjami.

Teraz giełda Walutomat.pl poszerza swoje możliwość. We współpracy z Przelewy24 umożliwia wpłatę złotówek do serwisu dzięki szybkim przelewom pay by link. Do tej pory usługa dostępna była dla 6 banków. Teraz Walutomat uzupełnia ją o inne, w tym banki spółdzielcze i wydłuża listę do 22 podmiotów. Ta innowacja przypadła do gustu ekspertom, którzy uznali ją za dobry powód, by nominować Walutomat.pl do e-Commerce Polska Awards 2018. Kto wygra w kategorii Innovative E-payment Solution w konkursie organizowanym przez Izbę Gospodarki Elektronicznej? Zwycięzcę mamy poznać już w październiku.

Od teraz z nowej funkcji Walutomatu mogą korzystać wszyscy ci, którzy posiadają konta złotówkowe w: Millenium, ING Bank Śląski, Pekao SA, Raiffeisen Polbank, Eurobank, Bank Pocztowy, BZ WBK, Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, BPS, Bank Citi Handlowy, Deutsche Bank, Getin Bank, mBank, Idea Bank, Inteligo, Noble Bank, Orange Finanse, PKO BP, Plus Bank, T-Mobile Usługi Bankowe oraz Banki Spółdzielcze.

Jak to się robi?

REKLAMA

Szybki przelew jest w Polsce najbardziej popularną ze wszystkich metod dokonywania wpłat. W przypadku Walutomatu pierwsza próba transakcji może skończyć się weryfikacją konta. Ale później transakcję będą odbywać się już bez żadnego problemu.

Co potem? Logujemy się na pozabankową giełdę Walutomat.pl. Wybieramy jedną z dwóch dostępnych opcji: wpłata przelewem lub wpłata portfelem. Jeżeli nie chcemy wypełniać samodzielnie kolejnych pól, powinniśmy wybrać szybki przelew. Wtedy skierowani będziemy do strony Przelewy24, a stąd już do bankowości internetowej swojego banku. Po akceptacji transakcji automatycznie wrócimy do Walutomat.pl. Na pieniądze powinniśmy czekać do 30 minut. Gdy Walutomat.pl zaksięguje wpłatę – wyśle do nas stosowną informację mailem.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA