REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Biznes

Tak źle nie było już dawno. Kurs Ethereum leci na łeb na szyję

W ciągu ostatnich 24 godzin kurs Ethereum spadł o 17 proc. osiągając najniższe od prawie roku notowania. W styczniu 1 ETH kosztował prawie 1400 dol., dziś tylko 265.

Kurs Ethereum leci na łeb na szyję.
REKLAMA
476 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Tak źle nie było aż od września zeszłego roku. Tylko w ciągu ostatniego tygodnia kurs spadł o 140 dol.

ethereum
Kurs Ethereum w ciągu ostatniego roku. Za coinmarketcap.com

Mimo spadków Ethereum pozostaje drugą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji. W dół poleciały bowiem także notowania bitcoina (6,5 proc.) i ripple (13 proc.)

Nieudane ICO ciągną notowania Ethereum w dół.

ICO to termin określający oferty publiczne korzystające z kryptowalut, głównie Ethereum. W trakcie ICO chętni nabywać mogą tokeny danej firmy, które są odbiciem udziałów w konkretnym projekcie.

Z takiego źródła finansowania korzystało wiele znanych czytelnikom Spider's Web firm:

O tych trzech przypadkach usłyszeliśmy, bo firmom udało się zebrać z rynku duże pieniądze, a same projekty są ciekawe i mogą potencjalnie zamieszać na rynku. Niestety ogromna większość kryptograficznych ofert publicznych, to tzw. scamy, czyli oszustwa, w których chodzi tylko o wyciągnięcie pieniędzy. Udało się to w czasie kiedy rynek rósł, a teraz, kiedy maleje, przedsiębiorcy pozbywają się własnych tokenów.

Tylko w ciągu drugiego kwartału 2018 roku 55 proc. projektów ICO zostało spisanych na straty.

REKLAMA

W całej dwuletniej historii tej koncepcji złodzieje przywłaszczyli sobie 100 mln dol., kradnąc dokumentację (white paper) czy wykorzystując czudze obrazki i zdjęcia internautów podawane jako fotografie pracowników.

Zgodnie z raportem ICORating jakość ICO uległa znacznemu pogorszeniu, choć ilość zbieranych przez nie pieniędzy cały czas rośnie. Zupełnie odwrotnie dzieje się z notowaniami Ethereum, które większość przedsiębiorców wykorzystuje jako platformę do przeprowadzenia swojego ICO. W miarę jak inwestorzy tracą zaufanie do tego typu ofert publicznych cierpi również cały rynek kryptowalut.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA