REKLAMA

Poświęćmy kilka sekund na brawa dla firmy LEGO. Kultowe klocki będą ekologiczne

Klocki Lego to jedna z najcudowniejszych zabawek w historii. Mają one jednak jedną, zasadniczą wadę. Tworzone są z plastiku, a to oznacza, że ich produkcja wpływa źle na środowisko. Na szczęście, idą zmiany.

05.03.2018 14.00
ekologiczne Lego
REKLAMA
REKLAMA

Botaniczne elementy klocków Lego – takie jak liście, krzaki i drzewa – będą wytwarzane z plastiku pochodzenia roślinnego, powstałego na bazie trzciny cukrowej i pojawią się w zestawach Lego jeszcze w tym roku. - To wielki, pierwszy krok, aby wypełnić nasze ambitne zobowiązanie, by wszystkie klocki Lego były wykonywane z takich surowców - mówi Tim Brooks, Vice President, Environmental Responsibility w Grupie Lego. Ta transformacja potrwa jeszcze, niestety, sporo czasu. Firma przewiduje, że dopiero do 2030 r. zdoła przestawić wszystkie swoje procesy technologiczne na wykorzystywanie materiałów zrównoważonych ekologicznie.

Te bardziej przyjazne naturze klocki Lego będą produkowane z polietylenu. Jest on wytwarzany z trzciny cukrowej i, według zapewnień firmy, z technicznego punktu widzenia zabawki będą identyczne, jak produkty wytwarzane z konwencjonalnego plastiku. Innymi słowy, nowe i ekologiczne klocki będą w pełni kompatybilne nawet z tymi wyprodukowanymi 60 lat temu.

Grupa Lego postarała się, byśmy nie musieli jej wierzyć wyłącznie na słowo.

ekologiczne Lego class="wp-image-693028"
Tim Brooks, Vice President, Environmental Responsibility w Grupie Lego
REKLAMA

Grupa Lego jest partnerem organizacji WWF we wspieraniu popytu na tworzywa sztuczne pochodzące ze zrównoważonych ekologicznie źródeł. Dołączyła także do Bioplastic Feedstock Alliance (BFA), inicjatywy WWF, aby zapewnić w pełni zrównoważone pozyskiwanie surowców dla przemysłu bioplastycznego. Roślinny plastik używany do produkcji botanicznych elementów Lego posiada certyfikat Bonsucro Chain of Custody w zakresie odpowiedzialnego pozyskiwania trzciny cukrowej.

Polietylenowe klocki stanowią obecnie około 1,5 proc. całkowitej liczby plastikowych elementów produkowanych przez Grupę Lego. Dodatkowo przedsiębiorstwo w ramach swojego partnerstwa z WWF dąży do redukcji emisji dwutlenku węgla w produkcji przemysłowej i na wszystkich etapach łańcucha dostaw, oraz promowania globalnych działań na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Dzięki inwestycjom w elektrownie wiatrowe, energia zużywana do produkcji klocków Lego jest równoważona produkcją z energii odnawialnej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA