REKLAMA

Pożegnajcie Swype'a. Popularna klawiatura nie będzie dłużej wspierana

To koniec jednej z najpopularniejszych klawiatur. Twórcy Swype Keyboard zdecydowali się porzucić projekt. 

20.02.2018 10.38
swype keyboard
REKLAMA
REKLAMA

Swype Keyboard był przez długi czas jedną z najpopularniejszych i najbardziej cenionych przez użytkowników klawiatur dostępnych na Androidzie. Aplikacja przewinęła się przez wiele telefonów użytkowników, którzy szukali tej jedynej. U niektórych została, u innych zagościła tylko na kilka dni, po których została zamieniona na GBoard, SwiftKey, Grammarly Keyboard lub inne rozwiązanie. Teraz Swype odpada z wyścigu do serc i palców użytkowników. Firma Nuance Communications zdecydowała się nie wspierać dłużej jej rozwoju. Klawiatura nie będzie kompatybilna z nowymi wersjami systemu i powoli przejdzie do historii.

Mocną stroną aplikacji była przede wszystkim obsługa gestów.

Właśnie dzięki temu przełączanie się między różnymi trybami było wręcz dziecinnie proste. Proste gesty umożliwiały także szybkie wykonanie znanych z obsługi komputera skrótów klawiszowych, takich jak kopiowanie, wklejanie czy zaznaczanie całego tekstu, co zdecydowanie przyspieszało pracę. Oferowała też bogaty słownik i całkiem dobry algorytm szybkiego uczenia się preferencji użytkownika i jego słownictwa.

O zakończeniu projektu dowiedzieliśmy się z Reddita.

Jeden z jego użytkowników zgłosił twórcom błąd w aplikacji. W odpowiedzi dostał informację od, że z naprawy błędu nici, bo projekt nie będzie już więcej aktualizowany. Firma porzuca rozwijanie klawiatury przeznaczonej dla pojedynczych użytkowników. Jak deklaruje w mailu, chce się teraz skupić na rozwijaniu AI skierowanej bezpośrednio do klienta biznesowego.

REKLAMA

Nuance Communication wykorzystuje lata doświadczenia w uczeniu się języka i aplikuje tę wiedzę między innymi w rozwiązaniach przeznaczonych do inteligentnych samochodów. Biorąc pod uwagę zapotrzebowanie na tym rynku i jego bardzo dynamiczny rozwój, trudno się dziwić, że firma chciałaby w ten sposób spieniężyć zdobyte doświadczenie.

Osieroceni użytkownicy Swype'a będą musieli teraz zdecydować, co dalej. Na szczęście sytuacja zmieniła się drastycznie od 2011 r. w którym aplikacja pojawiła się na smartfonach, jeszcze w fazie beta. Teraz na rynku dostępnych jest wiele zaawansowanych aplikacji. Któraś z nich powinna przypaść do gustu nawet wybrednym użytkownikom smartfonów i tabletów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA