Tech  /  Artykuł

Oto najlepsze elektroniczne gadżety dla uczniów szkół średnich

Picture of the author

Z okazji nowego roku szkolnego stworzyliśmy poradnik zakupowy z myślą o uczniach oraz ich rodzicach. Ja odpowiedzialny byłem za przygotowanie listy sprzętów dla licealistów.

Polecane przeze mnie sprzęty to w zasadzie esencja tego, co potrzebne. Mniejsze, równie pomocne gadżety znajdziecie w zestawieniach przygotowanych przez moich redakcyjnych kolegów. Ja wolałem skupić się na dobrych telefonach, laptopach i monitorze, który moim zdaniem zasługuje na waszą uwagę.

Asus Zenfone 3 Max

Bardzo uniwersalny smartfon, którego trzy największe zalety to: niewielka cena, ogromny akumulator i bardzo dobra jakość wykonania. Do tego ma w miarę duży ekran i wygodną nakładkę systemową Zen UI. Można oczywiście narzekać na to, że nie zagracie na nim w najnowsze gry mobilne, przypominam jednak, że telefon ten kosztuje poniżej 1000 zł.

Jeśli zapomnimy na chwilę o graniu, to Zenfone 3 Max okazuje się być całkiem niezłym urządzeniem. Duża pojemność akumulatora spokojnie pozwoli na korzystanie z telefonu przez cały dzień, bez ładowania. Obsługa Snapa i innych mediów społecznościowych nie powinna sprawiać wam żadnych problemów na tym modelu. Dodajmy jeszcze, że jakoś wykonywanych zdjęć jest, jak na taką cenę, całkiem niezła.

Huawei P10 Lite

Jeśli macie trochę więcej do wydania na telefon, to Huawei P10 Lite może okazać się strzałem w dziesiątkę. W tym przedziale cenowym bardzo ciężko znaleźć model, który oferowałby lepszą jakoś wykonywanych zdjęć. Do tego dochodzi jeszcze świetny czytnik linii papilarnych, który nie tylko działa błyskawicznie i jest niezawodny, ale obsługuje też dodatkowe gesty. Po kilku dniach zabawy smartfonem, korzystanie z nich staję się naturalnym elementem obsługi telefonu. Szkoda, że tak niewielu producentów oferuje tę funkcję.

Huawei P10 Lite jest na tyle uniwersalną konstrukcją, że w zasadzie polecam go nie tylko licealistom. To bardzo dobry, w miarę tani telefon, który jakością wykonywanych zdjęć może konkurować z droższymi słuchawkami od konkurencji. Gdyby Huawei nie walczyło tak mocno o polskich klientów, P10 Lite prawdopodobnie kosztowałby te kilkaset zł więcej.

Lenovo Yoga 520

W zestawieniu dla uczniów szkół średnich polecam dwa laptopy. Yoga 520 to ten bardziej mobilny, który bez ładowania powinien wytrzymać te 8 godzin lekcyjnych w szkole. Ale to nie wszystko. Po transformacji w tryb tabletowy i wzięciu rysika do ręki Yoga 520 zmienia się w bardzo fajny, mobilny szkicownik. Bardzo fajna sprawa dla wszystkich, którzy zainteresują się grafiką komputerową w szkole średniej. Kto wie, może Yoga pozwoli wam dostać się na ASP?

Jeśli chodzi o wydajność, to na tym modelu spokojnie uruchomicie jakieś mniej wymagające gry w stylu CS:GO czy League of Legends. Chociaż od razu zaznaczam, że nie jest to komputer stworzony z myślą o graniu. Za to jak najbardziej nadaje się do pisania, rysowania, konsumpcji multimediów i surfowania po sieci. Do tego wygląda całkiem nieźle.

Lenovo Legion Y520

A jeżeli bardziej, niż na mobilności zależy wam na mocy obliczeniowej, to zawsze jest Legion Y520. Pod maską znajdziemy w nim procesor Intel Core i5-7300HQ oraz kartę graficzną GeForce GTX 1050. Całkiem niezła, mobilna konfiguracja, jak na sprzęt, który kosztuje niewiele ponad 3000 zł. Co prawda nie jest on już tak mobilny jak polecany wyżej model Yoga 520, więc polecam go graczom i osobom, które rzeczywiście będą w stanie wykorzystać jego moc obliczeniową. Jeśli marzy wam się na przykład kariera youtubera, to Legion jest świetną maszynką do montażu filmów.

Jakość oferowanych w tym modelu podzespołów jest na tyle satysfakcjonująca, że zakup dodatkowego monitora, czy klawiatury nie będzie konieczny. Chociaż oczywiście jeśli komuś zależy na najwyższym komforcie pracy, dodatkowy monitor, mysz i klawiatura wyposażona w podpórkę na nadgarstki prędzej czy później znajdą się na jego liście zakupów.

Dell S2418H

Skoro mówimy już o dodatkowych akcesoriach do laptopów, to moim zdaniem nic tak nie usprawnia pracy (i rozrywki), jak dodatkowy, duży ekran. Dell S2418H to jeden z najlepszych monitorów, które można kupić poniżej 1000 zł. Wygląda świetnie. Główną tego zasługą są bardzo cienkie ramki, przez co wyświetlany na nim obraz wydaje się być trochę większy, niż w rzeczywistości.

Jeśli chodzi o parametry, to znajdziecie tu ekran o przekątnej 23,8 cala, który wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD. Czas reakcji matrycy to 6ms - nie jest to rekord świata, jednak gry wyświetlane na nim nadal wyglądają bardzo dobrze. Skoro już o grach mowa, to warto wspomnieć, że model ten obsługuje technologię HDR i AMD FreeSync. W tej cenie bardzo ciężko znaleźć coś lepszego.

Poradnik zakupowy „Powrót do szkoły” przygotowało sześciu blogerów Spider’s Web.

Oprócz mojego rozdziału, poświęconego gadżetom elektronicznym dla uczniów szkół średnich, w poradniku znalazły się nie tylko sekcje ze sprzętami dla starszych uczniów i studentów, ale także dla nauczycieli i pracowników biurowych.

Partnerami tegorocznego poradnika zakupowego Back to School 2017 są Asus oraz Alior Bank, które w oddzielnych strefach prezentują własne produkty stworzone z myślą o nadchodzącym roku szkolnym.

Zapraszam do sprawdzenia naszej publikacji!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst