REKLAMA

Przyszłość wjechała na Spider's Web. Lenovo YOGA Book - pierwsze wrażenia

Przyszłość wjechała na Spider’s Web. A przynajmniej nie sposób nie odnieść takiego wrażenia, patrząc na to futurystyczne urządzenie. Taki jest nowy Lenovo YOGA Book.

17.10.2016 18.18
Lenovo YOGA Book - przyszłość już tu jest.
REKLAMA
REKLAMA

Już kiedy pierwszy raz zobaczyłem Lenovo YOGA Book w czasie polskiej premiery urządzenia, nie mogłem się powstrzymać od cichego „wow”. Nie bez powodu to urządzenie zgarnęło tyle nagród na targach IFA 2016 - nie znajdziecie na rynku drugiego tak nietypowego sprzętu.

lenovo-yoga-book-2 class="wp-image-522180"

Zamknięty Lenovo YOGA Book rzeczywiście łatwo jest pomylić z… eleganckim notatnikiem.

lenovo-yoga-book-12 class="wp-image-522190"

Urządzenie jest niesamowicie cienkie (9,6 mm) i niesamowicie lekkie (685 g), a przy tym fantastycznie wykonane. To naprawdę twardy kawałek szkła i metalu.

lenovo-yoga-book-8 class="wp-image-522186"

To oznacza, że nie ma tu też zbyt wielu portów. MicroUSB do ładowania, microHDMI do wideo, gniazdo mini-jack do audio i slot na kartę nanoSIM to wszystko, na co możemy liczyć. Z niewiadomego powodu brakuje USB-C.

lenovo-yoga-book-1 class="wp-image-522179"

Wszelkie „ale” milkną jednak, gdy spojrzymy na dolną część urządzenia i futurystyczną, dotykową klawiaturę „holo-keyboard”.

lenovo-yoga-book-4 class="wp-image-522182"

Jej powierzchnia służy też jako podkładka dla dołączonego do zestawu notesu…

lenovo-yoga-book-9 class="wp-image-522187"

…a dołączony rysik pełni funkcję zarówno stylusa, jak i zwykłego długopisu, dzięki wymiennym końcówkom. Niestety, powierzchnia robocza bardzo łatwo zbiera smugi.

lenovo-yoga-book-3 class="wp-image-522181"

Rysunki popełnione na Lenovo YOGA Book prezentują się przepięknie na ekranie IPS o rozdzielczości Full HD. Szkoda tylko, że nawet tak dobre połączenie nie było w stanie podnieść moich marnych umiejętności plastycznych.

lenovo-yoga-book-10 class="wp-image-522188"

Oczywiście, jak na YOGĘ przystało, ekran jest obracany, co daje możliwość pracy w czterech trybach.

lenovo-yoga-book-6 class="wp-image-522184"

Tak jak w innych YOGACH zawias ma formę pięknej bransolety. W tym przypadku - równie cienkiej, jak reszta urządzenia.

lenovo-yoga-book-7 class="wp-image-522185"

YOGA Book dostępna jest w dwóch smakach - z Windows 10 oraz Androidem 6.0 Marshmallow. Do nas trafiła ta pierwsza wersja.

lenovo-yoga-book-13 class="wp-image-522191"

Osobiście wolałbym jednak używać wariantu z Androidem. YOGA Book ma w sobie zdecydowanie więcej tabletowego DNA, a tabletowe aplikacje na W10… sami wiecie, jakie są.

lenovo-yoga-book-11 class="wp-image-522189"

Tym niemniej Lenovo YOGA Book robi dosłownie „kosmiczne” wrażenie, a przy tym zapowiada się na doskonałego kompana do noszenia ze sobą w torbie.

lenovo-yoga-book-15 class="wp-image-522193"

Zaczynamy testy Lenovo YOGA Book!

Jestem bardzo ciekaw, jak taka forma urządzenia spisze się w codziennym użyciu, a będę miał sporo czasu, by się o tym przekonać.

REKLAMA

Z YOGA Book spędziłem dopiero kilka godzin i wzdycham do nietypowości tego urządzenia. Dopiero za kilka dni będę w stanie powiedzieć, jak się żyje z takim sprzętem, a dopiero za kilka tygodni, czy faktycznie jest to przyszłość, czy może tylko odważny gadżet.

Jeśli macie jakieś pytania, dajcie znać w komentarzach. Wrócę do nich zabierając się do pełnej recenzji Lenovo YOGA Book.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA