REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Sposoby na stalkera i natarczywego sprzedawcę, czyli jak skutecznie zablokować połączenia z konkretnych numerów

Co robić w sytuacji, gdy bez przerwy ktoś do nas wydzwania? Najlepiej od razu zablokować numer delikwenta. Sprawdźmy więc, jak to zrobić.

30.12.2014
12:45
Sposoby na stalkera i natarczywego sprzedawcę, czyli jak skutecznie zablokować połączenia z konkretnych numerów
REKLAMA
REKLAMA

Możemy mieć wiele powodów do blokady jednego, konkretnego numeru telefonu. Być może dzwoni do nas ciągle jakiś sprzedawca próbujący usilnie wcisnąć nam swój produkt lub usługę. Możemy także chcieć uniknąć rozmów z byłą dziewczyną/chłopakiem. Pamiętajmy jednak, że w przypadku stalkingu najlepiej zgłosić sprawę na policję.

Blokada u opeartora

W takiej sytuacji nie możemy liczyć na zablokowanie jednego numeru po kontakcie z obsługą klienta. Nie wynika to jednak z niechęci usługodawcy, a z konsekwencji prawnych, na jakie mógłby się narazić blokując połączenia. Nic nie stoi natomiast na przeszkodzie, aby operator udostępnił aplikację lub inne narzędzie, dzięki któremu klient samodzielnie może wprowadzić niechciany numer do listy blokowanych kontaktów.

Czarna-lista

W ten sposób do sprawy podchodzi Play, który poprzez usługę “wizytówka głosowa” umożliwia stworzenie czarnej listy. Należy jednak pamiętać, że usługa ta jest w fazie testowej i nie ma 100% pewności, że zawsze zadziała poprawnie. Jeśli system zadziała poprawnie, to osoba będąca na naszej czarnej liście przy próbie kontaktu usłyszy sygnał zajętości połączenia.

Co robić, gdy operator nie pomoże?

Po pierwsze, należy sprawdzić, czy nasz telefon posiada funkcję listy blokowanych kontaktów. W wielu telefonach nie będących nawet smartfonami można systemowo zablokować niechciane połączenia poprzez opcję “blokuj” lub “dodaj do czarnej listy”.

Android

Jeżeli twój telefon z Androidem nie ma domyślnej opcji blokowania połączeń, nie musisz się obawiać. Z pomocą w tym przypadku przychodzi Google Play, w którym można przebierać wśród tego typu aplikacji. Szczególnie polecam Calls Blacklist - Call Blocker, która jest bezpłatna i oprócz niechcianych połączeń blokuje także SMS-y. W ustawieniach można zaznaczyć, aby otrzymywać powiadomienie za każdym razem, gdy blokowany kontakt próbował się połączyć (opcję tą można też wyłączyć).

iOS

Wraz z wprowadzeniem iOS 7 umożliwiono blokadę niechcianych kontaktów bez potrzeby instalowania dodatkowych aplikacji. Wystarczy wybrać przycisk “informacje” znajdujący się obok danego kontaktu, przewinąć na dół i wybrać “blokuj kontakt”. Taką samą czynność można powtórzyć w aplikacji “Wiadomości” i “Face Time”.

Windows Phone

Użytkownicy WP7.8 będą bezradni w przypadku próby zablokowania konkretnych kontaktów. Takiej możliwości nie przewidziano w systemie, jak i nie znajdziemy odpowiednich aplikacji w Sklepie Windows Phone. Na szczęście użytkownicy WP8 i WP8.1 mogą już bezpośrednio z poziomu ustawień wybrać “Filtr Połączeń” i dodać numer do blokowanych.

BlackBerry 10

System w wersji 10.3 umożliwia tworzenie aplikacji blokujących połączenia. Każdy, kto chce zablokować określone kontakty powinien zaopatrzyć się w aplikację BlockIt, która kosztuje 6,25 zł, ale wg opinii użytkowników doskonale spełnia swoje zadania. Można zablokować jeden lub kilka kontaktów na raz, a także przypisać określony kolor diody powiadomień dla niechcianego połączenia.

REKLAMA

Dobrze, że takie aplikacje i domyślne ustawienia istnieją, ale życzę każdemu, żeby nie miał powodu ich sprawdzania w praktyce. Pamiętajmy także, że u każdego operatora bez przeszkód możemy zablokować połączenia z numerów zastrzeżonych.

*Zdjęcie główne pochodzi z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA