Tech  / Felieton

IKEA ma nowy sposób na składanie mebli. Jeszcze szybszy

Niedawno do naszych domów zawitał nowy katalog IKEA, w którym zdjęcia niewiele mają wspólnego ze zdjęciami. Nowa kolekcja to także nowe pomysły, wśród nich jeszcze łatwiejsze sposoby na składanie mebli IKEA.

Produkty IKEA cechuje możliwość stosunkowo prostego samodzielnego montażu. W rzeczywistości bywa z tym różnie - choć rysunkowe instrukcje są proste, to skręcanie części czasami zajmuje sporo czasu. W dodatku w zestawie znajdziemy wiele wkrętów i innych akcesoriów, które musimy do siebie dopasować.

IKEA składanie mebli 2

Nowa seria mebli REGISSOR ogranicza skręcanie i liczbę dodatkowych części do minimum. W przypadku szafki są to po prostu zawiasy drzwiczek. Wszystkie pozostałe elementy wpasowuje się do siebie, co widać na filmiku. W ten sposób złożenie stolika kawowego czy regału staje się naprawdę szybkie, proste i pozbawione konieczności skręcania czegokolwiek. Wystarczy dopasować części, dosunąć je do siebie i gotowe.

Pomysł nie wydaje się być jakoś szczególnie oryginalny - taki sposób montażu znamy już z wielu innych mebli, nie tylko tych ze sklepów IKEA. Nie był on jednak stosowany na tak masową skalę, a plany szwedzkiego producenta są jeszcze ambitniejsze. Jeśli pomysł się przyjmie, to w przyszłości większość zestawów w IKEA ma być właśnie składana w ten sposób, tak aby ograniczyć dodatkowe elementy montażowe do minimum.

IKEA składanie mebli

Taki ruch IKEA z pewnością przyczyni się do umocnienia już istniejącego wizerunku firmy dążącej do upraszczania i ułatwiania życia swoim nabywcom. Jednocześnie pozostaje zawsze w domyśle kwestia solidności takiego sposobu montażu i wytrzymałości chociażby na ciężar.

ikea składanie mebli

IKEA ciągle się zmienia - w połowie września dowiedzieliśmy się, że szwedzka firma planuje w 2016 roku ruszyć wreszcie ze sprzedażą przez internet. Producent cały czas działa też w innych obszarach, między innymi w budownictwie.

Kto wie, czy za parę lat na stronach IKEA nie będziemy kupować jedynie modeli 3D i komponentów, a poszczególne elementy do naszych mebli drukować będziemy już na własną rękę w domu. Skoro meble składamy sami, to możemy je też sobie wydrukować. Pozbycie się dodatkowych, komplikujących konstrukcję części może być krokiem ku przybliżeniu tej futurystycznej wizji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst