REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

IKEA ma nowy sposób na składanie mebli. Jeszcze szybszy

Niedawno do naszych domów zawitał nowy katalog IKEA, w którym zdjęcia niewiele mają wspólnego ze zdjęciami. Nowa kolekcja to także nowe pomysły, wśród nich jeszcze łatwiejsze sposoby na składanie mebli IKEA.

06.10.2014
14:49
IKEA ma nowy sposób na składanie mebli. Jeszcze szybszy
REKLAMA

Produkty IKEA cechuje możliwość stosunkowo prostego samodzielnego montażu. W rzeczywistości bywa z tym różnie - choć rysunkowe instrukcje są proste, to skręcanie części czasami zajmuje sporo czasu. W dodatku w zestawie znajdziemy wiele wkrętów i innych akcesoriów, które musimy do siebie dopasować.

REKLAMA
IKEA składanie mebli 2

Nowa seria mebli REGISSOR ogranicza skręcanie i liczbę dodatkowych części do minimum. W przypadku szafki są to po prostu zawiasy drzwiczek. Wszystkie pozostałe elementy wpasowuje się do siebie, co widać na filmiku. W ten sposób złożenie stolika kawowego czy regału staje się naprawdę szybkie, proste i pozbawione konieczności skręcania czegokolwiek. Wystarczy dopasować części, dosunąć je do siebie i gotowe.

Pomysł nie wydaje się być jakoś szczególnie oryginalny - taki sposób montażu znamy już z wielu innych mebli, nie tylko tych ze sklepów IKEA. Nie był on jednak stosowany na tak masową skalę, a plany szwedzkiego producenta są jeszcze ambitniejsze. Jeśli pomysł się przyjmie, to w przyszłości większość zestawów w IKEA ma być właśnie składana w ten sposób, tak aby ograniczyć dodatkowe elementy montażowe do minimum.

IKEA składanie mebli

Taki ruch IKEA z pewnością przyczyni się do umocnienia już istniejącego wizerunku firmy dążącej do upraszczania i ułatwiania życia swoim nabywcom. Jednocześnie pozostaje zawsze w domyśle kwestia solidności takiego sposobu montażu i wytrzymałości chociażby na ciężar.

ikea składanie mebli
REKLAMA

IKEA ciągle się zmienia - w połowie września dowiedzieliśmy się, że szwedzka firma planuje w 2016 roku ruszyć wreszcie ze sprzedażą przez internet. Producent cały czas działa też w innych obszarach, między innymi w budownictwie.

Kto wie, czy za parę lat na stronach IKEA nie będziemy kupować jedynie modeli 3D i komponentów, a poszczególne elementy do naszych mebli drukować będziemy już na własną rękę w domu. Skoro meble składamy sami, to możemy je też sobie wydrukować. Pozbycie się dodatkowych, komplikujących konstrukcję części może być krokiem ku przybliżeniu tej futurystycznej wizji.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA