REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Czujesz tę energię? To Orange wprowadza abonament... na prąd

Od 1 października w Orange możliwe będzie kupno… prądu. To już kolejny operator, który zdecydował się na rozszerzenie oferty i sprzedaż energii elektrycznej. Czy tym razem pomysł okaże się trafiony?

30.09.2014
18:08
Czujesz tę energię? To Orange wprowadza abonament… na prąd
REKLAMA
REKLAMA

Przypomnijmy, że już w zeszłym roku mogliśmy usłyszeć o sprzedaży prądu przez Orange. Wówczas firma podjęła współpracę z PGE i przeprowadzono program pilotażowy, który jednak nie zakończył się wprowadzeniem sprzedaży energii elektrycznej do regularnej oferty. Tym razem, po uzyskaniu niezbędnej koncesji, Orange zdecydowało się na samodzielną sprzedaż prądu dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Na początek przeprowadzony zostanie program pilotażowy, który pomoże zadecydować nad wprowadzeniem podobnej oferty w całym kraju. Do końca stycznia 2015 roku prąd w Orange kupić mogą mieszkańcy Krakowa, Katowic i trzynastu miast aglomeracji śląskiej.

Rabaty dla każdego

Osoby posiadające przynajmniej jeden abonament w Orange mogą liczyć na upust od 5 do 15 zł miesięcznie w przypadku zdecydowania się na umowę dwuletnią. Szczegóły zostaną podane jutro, wraz ze startem dedykowanej strony internetowej dla klientów indywidualnych  oraz biznesowych. Już teraz wiemy jednak, że klienci indywidualni mogą jednorazowo skorzystać z tzw. pakietu powitalnego w wysokości od 50 do 150 zł. Rabat uzależniony będzie od wysokości rachunków opłacanych u poprzedniego dostawcy energii elektrycznej.

Orange prąd

Dla klientów biznesowych również przewidziano dodatkowe upusty. Firmy podpisujące umowę dwuletnią, które posiadają już usługi w Orange mogą otrzymać rabat od 10 do 15 procent miesięcznie. W przypadku oferty biznesowej, pakiet powitalny przewiduje 250 lub 500 zł netto (również w zależności od poprzedniego zużycia).

Jak informuje Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska - Oferta będzie dostępna łącznie w 33 salonach Orange, a sama zmiana dostawcy ma się odbyć bez przerw w dostawie prądu.

Operatorzy jak Google

Stale rozszerzająca się oferta telekomów sprawia, że Orange, T-Mobile, Plus czy Play nie są już jedynie operatorami telekomunikacyjnymi. Tak jak już teraz Google nie kojarzy się wszystkim jedynie z wyszukiwarką internetową, tak w przyszłości operatorzy nie będą kojarzeni jedynie z abonamentem na telefon.

REKLAMA

Obecnie w polskich sieciach można kupić prąd, ubezpieczyć rodzinę, używać monitoringu i lokalizacji, czy też korzystać z usług bankowych. Pytanie, co dalej?

Zdjęcia pochodzą z Shutterstock

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA