REKLAMA

UPC z modułem CI+. Teraz Smart TV musi pokazać swoją moc

Jeszcze dwa tygodnie temu, gdy wieszczyliśmy koniec dekoderów, w komentarzach ostro wypowiadaliście się o największym operatorze kablowym w kraju. UPC nie oferował modułów CI+. Teraz to się zmienia i pozwala stwierdzić, że Smart TV wreszcie zbiera żniwa.

01.03.2013 07.59
UPC z modułem CI+. Teraz Smart TV musi pokazać swoją moc
REKLAMA

Ze Smart TV jest pewien problem - producenci obrabiają temat marketingowo tak, jakby telewizory były dużymi smatfonami. Tymczasem obecne interaktywne platformy na naszych kilkudziesięcio-calowych ekranach są tylko ubogimi krewnymi.

REKLAMA

Producenci dwoją się i troją by coś z tym fantem zrobić. Ciekawy pomysł ma Samsung i wydaje się, że nowy Smart Hub będzie kolejnym krokiem wyprzedzającym konkurencję. LG wybrał się na zakupy i wkrótce może pokazać coś oryginalnego, Sony wspiera Operę, inni producenci też nie próżnują.

Jaki jest Smart TV każdy przekonuje się w domu, gdy zaczyna z niego korzystać. Przed inteligentnymi telewizorami jeszcze daleka droga, aby funkcje te stały się rzeczywiście potrzebne i naprawdę funkcjonalne. Niemniej jednak producenci telewizorów właśnie wygrywają kluczową batalię.

UPC to największy operator telewizji kablowej w Polsce, z jego usług korzysta blisko milion gospodarstw domowych. Od teraz abonenci będą mogli zrezygnować z dedykowanych dekoderów na rzecz modułu CI+, który można podpiąć do dowolnego telewizora lub dekodera wspierającego ten standard i posiadającego odpowiedni tuner.

Podobną możliwość oferują już operatorzy telewizji satelitarnej oraz wielu małych, osiedlowych dostawców cyfrowej telewizji kablowej. Na podobne kroki zdecydowało się też wielu nadawców poza granicami Polski. Dzięki temu operatorzy nie muszą martwić się o dedykowany sprzęt, odpowiednie oprogramowanie – odpowiadają jedynie za dostarczenie sygnału. To duża wygoda, choć także spora strata przy możliwości oferowania dodatkowych usług.

UPC_Modul_CI

Wygranym w tej sytuacji jest użytkownik, ponieważ pozbywa się kolejnego urządzenia w dużym pokoju. Dekoder musi pobierać energię elektryczną, a także wymaga korzystania z dodatkowego pilota czy nauki obsługi kolejnego interfejsu.

Teraz to Smart TV musi pokazać co potrafi

REKLAMA

Największymi zwycięzcami są jednak producenci telewizorów z platformami Smart TV. Widz pozostaje w pełni przy ich urządzeniu, gdzie może łatwo przechodzić pomiędzy poszczególnymi kanałami, a treściami VOD czy inną dostarczaną zawartością. Jak ważni są klienci z modułami widać po nowych telewizorach wyposażonych w podwójne tunery i możliwość tworzenia multiroomu w oparciu o nie.

Decyzja UPC o udostępnieniu modułów powinna zadowolić wielu abonentów tej platformy oraz dać sygnał innym nadawcom kablowym do rozpoczęcia zmian w swojej ofercie. Producenci telewizorów mają teraz olbrzymie pole do popisu. Niech tego nie zmarnują i udowodnią potencjał Smart TV.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA