REKLAMA

Kolejne rozstrzygnięcia w wielkiej wojnie patentowej.

Zainteresowani telenowelą pod tytułem „Apple vs Samsung” zapewne wiedzą, że konflikt prawny między tymi największymi producentami elektroniki użytkowej trwa w najlepsze, i to na całym globie. W zdecydowanej większość przypadków sprawy wytaczane są z powództwa Apple, która to firma zarzuca Samsungowi, kopiowanie wyglądu jego urządzeń, a nawet kopiowanie rozwiązań software’owych. Nie inaczej było przed sądem w Wielkiej Brytanii – poszło o rzekome kopiowanie wyglądu tabletu iPad przez Samsunga. W mojej ocenie o ile pierwszy Galaxy S jest w jakimś stopniu podobny do iPhone, to Galaxy Tab nijak się ma do iPada, ale to taka dygresja.

18.10.2012 12.32
Kolejne rozstrzygnięcia w wielkiej wojnie patentowej.
REKLAMA

W czerwcu brytyjski sędzia wykazał się lepszą znajomością tematu niż później jego koleżanka zza oceanu, i uznał, że produkt Koreańczyków nie jest kopią produktu Amerykanów, uzasadniając to dowcipnym stwierdzeniem „its not so cool”. Jak zwykle w takich sprawach bywa, przegrany się odwołał, jednak bezskutecznie.
Ostatecznie, jak donosi BBC, po wcześniejszym rozpatrzeniu sprawy przez Sąd Apelacyjny, pozew Apple została oddalony. Tym samym doszło do precedensowej sytuacji, w której to Apple musi przeprosić Samsung na łamach najpoważniejszych gazet, a także przez pół roku zawiesić na swojej brytyjskiej stronie internetowej widoczną i jasną informację, że Samsung nie złamał wzoru przemysłowego Apple (swoją drogą to ciekawe – według sądów niemal na całym świecie, Samsung nie łamie owych patentów, a jedynie według amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości łamie. Jeszcze tylko Koreański arbiter uznał obie firmy winne wzajemnej kradzieży)

REKLAMA

Sprawa w UK zakończyła się o tyle ciekawie, że sędzia nie skarcił żadnej ze stron bajońskimi grzywnami, nie narzucił również zakazu sprzedaży żadnego z produktów. On po prostu wskazał moralnego zwycięzcę tego sporu, nakładając na Apple wyjątkowo bolesną karę, której echo bez wątpienia „pójdzie w świat”.

Nieco szerzej na ten temat przeczytacie tutaj -- > www.bbc.co.uk/news/technology-19989750

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA