REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Google+ wkracza do Apps i na salony biznesowe

29.08.2012
21:51
Google+ wkracza do Apps i na salony biznesowe
REKLAMA
REKLAMA

Google+ na dobre zagościł w wirtualnej przestrzeni, a jego integracja z innymi usługami giganta sprawia, że możemy mieć pewność iż nie zniknie, jak wiele innych, w przyszłości, chyba że razem z firmą. Teraz możemy oglądać jak Google podeszło do mariaż G+ z Apps.

Do tej pory dostęp do „enterprise social networking” (ESN) posiadały jedynie wybrane organizacje, które współpracowały z gigantem z Mountain View, zbierając feedback. Tego typu forma wdrażania funkcji działa również w przypadku API dla Google+.

Wprowadzenie platformy ESN do Apps jest bardzo ważnym elementem, ponieważ konkurencyjne rozwiązania Cisco, Microsoft czy Salesforce.com już teraz oferują podobne narzędzia. Również organizacje i przedsiębiorstwa zwracają uwagę na dostępność tego typu usług ponieważ stają się istotnym elementem w aparatach korporacyjnych.

Jakie więc Google udostępniło funkcje G+ w Apps?

Po pierwsze dodano możliwość udostępniania wpisów wyłącznie w obrębie organizacji, których nie ma możliwości udostępnienia poza nią. Nie zapomniano również o partnerach czy pracowników spoza organizacji, oni także mogą zostać dołączeni do odbiorców, posiadamy więc ogromną kontrolę nad tym kto co zobaczy.

1.bp.blogspot.com/-lQYc3Uer-l0/UD2rNYzQQvI/AAAAAAAAFJk/DAXEfPX-Ttc/postrestriction.png

Kolejną funkcją, chyba najbardziej wyczekiwaną, jest Hangouts. Użytkownicy Apps otrzymują bezpośredni dostęp nie tylko z poziomu G+ ale również Gmaila czy też Docs. Dodatkowo, w przypadku zaplanowanych konferencji wideo w kalendarzu, będzie można rozpocząć udział bezpośrednio z jego poziomu.

4.bp.blogspot.com/-xdHt-64BlkU/UD48B6sQH1I/AAAAAAAAFL8/0jDyn04w3Sg/hangoutsincalendar.png

Nie zabrakło także narzędzi dla administratorów. Mogą wprowadzić nie tylko globalne ale również indywidualne ograniczenia na to z kim można dzielić się wpisami oraz zaprosić do Hangouts, dbając tym samym o prywatność wewnętrznego obiegu informacji.

To dopiero początek, a kolejne udogodnienia zostaną wprowadzone na przestrzeni kolejnych miesięcy, w tym mobilna aplikacja Google+ dla użytkowników korporacyjnych oraz więcej udogodnień dla administratorów. Dostęp do ESN, z racji że to faza rozwojowa, będzie darmowy do końca 2013.

Źródła: GoogleEnterprise.blogspot.com, ITWorld.com

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA